Skocz do zawartości

HONDA CRX - co myślicie ??


Browar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzybiel

Chłopie, miałem honde crx jakieś ponad 10 lat temu. Miała motor 1,6 VTI 160KM i ważyła 935kg.

To co ona wyprawiała, to był szok. Kupuj tylko z motorem 1,6 VTEC 125KM lub 1,6 VTI 160KM ale tą drugą kupić jest bardzo trudno. Przejechałem moją sztuką 160tys km i nic się popsuło poza prawym przegubem, podobno za ostro jeździłem :-) Auto było bezawaryjne. Jest fenomenalne jak na tamte roczniki, to poprostu klasyk. Sam się zastanawiam czy sobie teraz czegoś takiego nie kupić dla zabawy, widziałem na allegro, że świerzo sprowadzone mają nawet atrakcyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn ma CRX-a i puki co jest z niego zadowolony, kupił kiedyś tuningowy ukłąd wydechowy i dolotowy i teraz śmiga jeszcze lepiej, raz tylko miał jeden niemiły przypadek jak mu się otworzyła maska i troche narobiło grandy ale po za tym to nic się nie dzieje :icon_razz:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki za posty...

 

... a co ze spalaniem ?? niby mala waga, ale sporo kucy i pojemności .. więc ile to pali ??

 

Na gaz nie widzialem w ogloszeniach ani jednej :biggrin: no i jeszcze jedno ... mnie interesuje taki model w okolicach 5 tys. zl .. wiec juz starsze roczniki nawet jakby sprowadzone bylo... no i czy rdza go nie zje ? ? ?

 

Widzialem CRX-a z przebiegiem 220 tys.km i wygladal naprawdę przyzwoicie :banghead:

 

 

 

Piszcie ... piszcie ...

 

Pozdrawiam i dziękuje :) :) :)

 

 

Lewa w góre !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździłem crx-em ale uważam że sa to dobre autka

niska masa, dobre i mocne silniki

poza tym zawsze mi się podobały

Iwszą rundę PPAiK 2007 (pucharu polski automobilklubów i klubów) Rajd Yeti w kjs wygrała właśnie CRX

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co ze spalaniem ?? niby mala waga, ale sporo kucy i pojemności .. więc ile to pali ??

 

Na gaz nie widzialem w ogloszeniach ani jednej :) no i jeszcze jedno ... mnie interesuje taki model w okolicach 5 tys. zl .. wiec juz starsze roczniki nawet jakby sprowadzone bylo... no i czy rdza go nie zje ? ? ?

 

Za 5 tys to raczej nie bedzie to ciekawy sprzet a napewno do jakichs poprawek... samym wygladem nie ma sie co sugerowac. Co do spalania, CRX posiada te same silniki (mowie o VTECu) co Civic (wkoncu na jego bazie powstal) wiec jezdzac spokojnie (90-100km\h) na normalnych obrotach spalanie wynosi okolo 6 - 6,5 L a jak sie paluje jezdzac na VTECu ktory zalacza sie gdzies po 4000 rpm spalanmie moze wyniesc pare L wiecej... "Średnie spalanie waha się od 7 do 8 litrów na 100 km."

 

Wiecej na www.hondapl.org i forum www.civicklub.pl

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Widzialem CRX-a z przebiegiem 220 tys.km i wygladal naprawdę przyzwoicie :bigrazz:

Piszcie ... piszcie ...

 

Mój CRX miał chyba 260.000 km jak sprzedawałem, teraz ma ponad 300 i właściciel jest nadal bardzo zadowolony. Silnik 1,6 130 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co koniec informacji ???

konkrety poproszę :D

 

A byles na tych stronach co podalem wyzej? Tam masz konkrety i wypowiedzi ludzi co jezdza tym na codzien. Swietne auto. Dopracowane... osobiscie nie podoba mi sie deska rozdzielcza...troche z innej epoki... fotele swietnie trzymaja dupe na miejscu w kazdych warunkach, CRX z silnikiem juz 1.6 VTEC 125KM moze smialo konkurowac z nie jedna 2.0 litrowka albo nawet i wiekszym autem z teoretycznie wieksza moca. Pamietaj ze ten silnik nie lubi delikanego glaskania pedalem gazu... najlepiej czuje sie w przedziale od 3500 rpm do czerwonego pola. Stosunek mocy do masy jest bardzo optymistyczny, ale trzeba to sprawdzic w realu. Jak bedziesz bral to tylko CRX z silnikiem 1.6 SOHC VTEC (125KM) (ozn. silnika to D16Z6) albo CRX VTI DOHC 160 KM (ozn.silnika to B16A2). Autko legenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byles na tych stronach co podalem wyzej? Tam masz konkrety i wypowiedzi ludzi co jezdza tym na codzien. Swietne auto. Dopracowane... osobiscie nie podoba mi sie deska rozdzielcza...troche z innej epoki... fotele swietnie trzymaja dupe na miejscu w kazdych warunkach, CRX z silnikiem juz 1.6 VTEC 125KM moze smialo konkurowac z nie jedna 2.0 litrowka albo nawet i wiekszym autem z teoretycznie wieksza moca. Pamietaj ze ten silnik nie lubi delikanego glaskania pedalem gazu... najlepiej czuje sie w przedziale od 3500 rpm do czerwonego pola. Stosunek mocy do masy jest bardzo optymistyczny, ale trzeba to sprawdzic w realu. Jak bedziesz bral to tylko CRX z silnikiem 1.6 SOHC VTEC (125KM) (ozn. silnika to D16Z6) albo CRX VTI DOHC 160 KM (ozn.silnika to B16A2). Autko legenda.

 

Bardzo Dziękuje The-One !!

Stronki i Twoje Wypowiedzi bardzo mi pomogly !!

Mam już sporą baze danych o Tym Samochodziku :icon_twisted: :notworthy: :icon_razz: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ło matko!!!..... nad czym tu się zastanawiać????

Jest tylko jeden problem z CRX'ami... ciężko znaleźć coś dobrego... a za 5tys. to juz cud jakiś musi się zdarzyć abyś nabył przynajmniej ED9 w dobrym stanie...

 

Coś o tym wiem ;-))) .... patrz -> CRX Project

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak crx to tylko b16a, czyli najmocniejsza wersja, samochody bardzo tanie, latwe w modyfikacjach, skrzynia bardzo trwala i silnik rowniez, zwroc uwage na korozje, bo to juz autka leciwe. niska masa i stosunkowo wysoka moc robia z nich male poworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...