Skocz do zawartości

Kupiec mojej Hondy VT 250F


Sofik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Straciłem 300 PLN przez niego bo nie wypowiedzial umowy OC na czas chociaz sie do tego zobowiazal.

 

Targowal sie podczas zakupu jak dziecko ...a już po zakupie motocykla w stanie do remontu zglaszal jeszcze obiekcje co do stanu technicznego.

Innymi słowy... uważajcie na Pana z Ożarowa MAzowieckiego na byłej mojej Hondzie VT 250 F (zdjęcie Hondy na Bikepics) Interesy z nim to żadna przyjemność.

 

:-(

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie musisz isć do ubezpieczalni według nowych przepisów. Teraz ubezpieczenie sprzedajesz z motocyklem i nowy własciciel decyduje czy wypowiada ubezpieczenie w ciagu 30 dni od daty zakupu czy je przepisuje na siebie.

 

Albo się pomyliłem. Musze sprawdzić.

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie musisz isć do ubezpieczalni według nowych przepisów. Teraz ubezpieczenie sprzedajesz z motocyklem i nowy własciciel decyduje czy wypowiada ubezpieczenie w ciagu 30 dni od daty zakupu czy je przepisuje na siebie.

 

Albo się pomyliłem. Musze sprawdzić.

 

 

lukasz vip jest tak jak napisałeś.

Chyba obaj bardzo się mylicie.

To że ubezpieczenie przechodzi na nowego właściciela, nie zmienia faktu że MUSISZ ZGŁOSIĆ SPRZEDAŻ ubezpieczycielowi tak samo jak w UK. ubezpieczyciel wówczas przenosi składkę na nowego i wysyła do niego pismo z taką informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba obaj bardzo się mylicie.

To że ubezpieczenie przechodzi na nowego właściciela, nie zmienia faktu że MUSISZ ZGŁOSIĆ SPRZEDAŻ ubezpieczycielowi tak samo jak w UK. ubezpieczyciel wówczas przenosi składkę na nowego i wysyła do niego pismo z taką informacją.

 

Masz racje... sam sprzedawałem dwa motocykle niedawno i w ubezpieczalni dostawałem pieczątke, że wpłynęło do nich zawiadomienie o zmianie właściciela. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze pójsc do WARTY żeby przepisali ubezp. na niego?

W zasadzie zgłosić, że zbyłeś to takiemu a takiem dnia takiego. Jak najszybciej!!! Z umową kupna.

 

Pomyśl - facio kupuje od ciebie sprzęta i dwa dni później ładuje się w inny pojazd. Ubezpieczenie jest na ciebie - on ma teoretycznie czyste konto, a Ty musisz dochodzić, że nie masz garba albo dwóch.

Czyli do ubezpieczyciela biegusiem... :notworthy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiej, w takim razie jutro skocze...

A nie ma nic do rzeczy to, że pojazd jest już wyrejestrowany?

 

Na pewno działa to na twoją korzyść w razie nieszczęścia (puk, puk w niemalowane), ale po co się tłumaczyć i denerwować?

Zgłaszasz, zapominasz... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz, zapominasz... :cool:

 

zgłosiłem i wszystko cacy ...ale kasy nie odzyskałem !!

Tylko o to mam pretensje do tego Pana.

Chłop zobowiązał się po męsku że pójdzie w ciągu 30 dni i wypowie umowę OC (nie musiał, ale się zobowiązał)

OC miałem drogie jak cholera z przyczyn zewnętrznych ...Gdyby wypowiedział o co go prosiłem to odzyskałbym 300 PLN, a on wypowiedział (owszem owszem) ale po 32 dniach i po zawodach.

 

Dałem upust swojej frustracji piszac ten brzydki post, na którego jednak facet zasłużył w moim przekonaniu, a wina w tym nie moja.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on może sobie twoje ubezpieczenie przedłużyć a jak miał znizki to nawet nie musiał dopłacać.. Jak chciałeś odzyskać te pieniądze to trzeba było dać wiekszą cenę i powiedzieć, że zyska te pieniądze na ubezpieczeniu.. Ja kupłem motor i wysłałem poprzedniemu właścicielowi papiery zeby odzyskał pieniądze to nawet mi smsa nie napisał z podziekowaniem a ja musialem zapłacic za przesyłke.. Tacy są ludzie i nie ma co sie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on może sobie twoje ubezpieczenie przedłużyć a jak miał znizki to nawet nie musiał dopłacać.. Jak chciałeś odzyskać te pieniądze to trzeba było dać wiekszą cenę i powiedzieć, że zyska te pieniądze na ubezpieczeniu.. Ja kupłem motor i wysłałem poprzedniemu właścicielowi papiery zeby odzyskał pieniądze to nawet mi smsa nie napisał z podziekowaniem a ja musialem zapłacic za przesyłke.. Tacy są ludzie i nie ma co sie przejmować.

Dokładnie tak jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...