Skocz do zawartości

jak zrobic dyfuzor???


osmul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

da sie zrobic. wymaga jednak to baaardzo duzo precyzji i mozliwosci. bez spawarki, flexa, imadel i innych badziewii sie nie obedzie.

 

poza tym, potrzebujesz baaaaaardzo duuuzy kalkulator, pare dlugopisow i zeszytow. tyle bowiem zajma ci obliczenia.

 

tak czy siak, bedziesz mial mozliwosc w ten sposob uzyskac najwyzszy moment obrotowy tam, gdzie sobie tego zyczysz... bo zalezy on w 2T od wlasnie ksztaltu i wielkosci dyfuzora(glownie)

 

a co do wzorow musisz poszukac, gdzies na forum powinny byc.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

no to pytanie jak w temacie, czy da sie zrobic dyfuzor? czy jest sens sie bawic w cos takiego?? jezeli tak to jak to zrobic?

prosze o jakas pomoc

 

pozdrawiam

Szczerze mowiac watpie zebys w domomych warunkach zrobil dyfuzor, taki ktory bedzie dobrze spelanial swoje funkcje.

 

Sorki troche poprawie moja wypowiedz - sam nie zrobisz dyfuzora ktory bedzie dzialal. Nawet chcbys mial ogromny kalkulator i 100 zeszytow, a juz napewno Ci sie nie oplaci jesli chodzi o kase :cool:. Sam nie ustalisz dobrego ksztaltu dyfuzora, nie mowiac juz o jego wykonaniu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak;) nie taki diabełstraszny jak go maluja blacha stalowa 1mm.

Obliczenia oraz checi;)

 

Przy wylkonaiu najpierw tworzysz siatke stożkó na papierze potem papier docinasz w jakim tam klształt chesz i nastepnie wycinasz z blachy i spawasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko dobrze, ale szukalem troche juz tych wszystkich wzorow i jakos nie moge znalesc wszystkiego, a jak juz to chlopaki wyslali sobie na meila. posiada ktos te wszystkie wzory do tego???

blacha 1mm wystarczy??

 

 

czy moze wzorowac sie na oryginalnym??? bo nie mam go w ogole a chcialem sie pobawic i sprobowac cos zrobic.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie możesz sprubować. Najlepiej niech ktos ci dokładnie zwymiaruje taki dyfuzor sportowy , wszystkie kąty długości itd. i może uspawasz sobie co nieco. Czy będzie działać idealnie? pewnie nie ale jak chcesz to się baw.... Potrzebny będzie ci jednak migomat bo elektrodową spawarką popalisz blachę 1mm-ą i będzie koszmarnie wyhlądać.A Blacha 1mm w zupełności wystarczy. Dyfuzor ma szybko odprowadzać ciepło i jest z cienkościennej blachy wykonany. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie możesz sprubować. Najlepiej niech ktos ci dokładnie zwymiaruje taki dyfuzor sportowy , wszystkie kąty długości itd. i może uspawasz sobie co nieco. Czy będzie działać idealnie? pewnie nie ale jak chcesz to się baw.... Potrzebny będzie ci jednak migomat bo elektrodową spawarką popalisz blachę 1mm-ą i będzie koszmarnie wyhlądać.A Blacha 1mm w zupełności wystarczy. Dyfuzor ma szybko odprowadzać ciepło i jest z cienkościennej blachy wykonany. pzdr

 

dzieki za inf

migomaga mam wiec nie bedzie z tym problemu raczej, jezeli bede mial problem to pojade do znajomego ktory sie zajmuje naprawa tlumikow i mi to zespawa do kupy.

 

zastanawia mnie czy taki zrobiony recznie dufuzor bedzie dzialac lepiej niz jakby pociagnac poprostu zwykla rure od cylindra do tlumika?

 

dobra a jaka ma byc ta blacha?? wiem ze 1mm ale jeszcze jakichs informacji bede o niej potrzebowal, czy nie??

 

 

i nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz czy mowi sie migomat czy migomag?? ja w sumie zawsze nazywalem ja migomagiem i zawsze kazdy mowil na to migomag. bo spawa migiem i magiem, mam racje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie temat i nie wiem czy sie smiac zy płakać :flesje: panowie widze nigdy raczej ze ślusarką do czynienia nie mieli :) 1mm??!!?? wiecie jakiej grubosci jest balacha karoseryjna samochodu? 0,3mm!! U mnie w KTMie dyfuzor wazy kolo 1,5kg a z blachy jedynki wazyłby kolo 8kg. blacha na dyfuzor ma miec grubosc co najwyzej 0,5mm.

A pozatym takie małe pytanko do załozyciela tematu: Do jakiego ty motocykla chcesz dorabiać i zakładać ten dyfuzor??? no chyba nie do 4T które masz w opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pozatym takie małe pytanko do załozyciela tematu: Do jakiego ty motocykla chcesz dorabiać i zakładać ten dyfuzor??? no chyba nie do 4T które masz w opisie :icon_razz:

 

hehe no oczywiscie ze nie!! w tej hondzie mam silnik od cz 125 cross i ciezko mi znalesc oryginalny dyfuzor, wiec postanowilem sie pobawic i moze sprobowac go zrobic. no to jakiej grubosci ta blacha ma byc??

 

znalzalem cos takiego:

http://www.allegro.pl/item165870715_dyzufo..._wr_dt_sx_.html

srednica otworu przy cylindrze jest 45mm, w cezecie jest 42,6 z tego co pamietam. moze cos takiego kupic??

Edytowane przez osmul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no oczywiscie ze nie!! w tej hondzie mam silnik od cz 125 cross i ciezko mi znalesc oryginalny dyfuzor, wiec postanowilem sie pobawic i moze sprobowac go zrobic. no to jakiej grubosci ta blacha ma byc??

Najpierw ustal ksztalt tego dyfuzora, bo to jest o wiele trudniejsze- pozniej sie bedziesz martwil wykonaniem. Mo=R*Pg Mo-moment obrotywy Pg- sila gazowa R-ramie wykorbienia. Moc jest funkcja pochodna momentu. Budujac dyfuzor mozesz sobie zmieniac Pg czyli sile gazow w ukladzie, bo jak zapewne wszyscy wiedza dyfuzor jest odpowiedzialny za "wyciaganie" spalin z cylindra (pod cisnienem gazow ktore sie w nim znajduja), a mowiac dokladniej mozesz zmieiac charakterystyke Mo (wysoko czy nisko)- pozniej od tego bedzie uzalezniona tez moc w odpowiednich zakresach obrotow. W motocyklach dyfuzory budowane sa pod odpowiedni model silnika bo zalezy to od stopnia sprezania i charakterystyki pracy silnika itd. Ksztaltem dyfuzora zajmuje sie 'mechanika gazow', a niezadko ksztalt ten wyznacza sie tez doswiadczalnie.

P.S Mysle ze przy budowie powinienes wyjsc od mocy jaka ma silnik bez dyfuzora, bo moze sie tak zdazyc ze cisniene gazow w Twoim dyfuzorze bedzie pchalo sie spowrotem do cylindra i silnik bedzie zaciagal spaliny. Powodzenia przy pracy zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...