Skocz do zawartości

Schemat silnika minarelli am6 i pytanie


Dawid-katana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje schemat minarelli am6 i mam pytanie dostaje mi się ciecz na wał i pluje cieczą z tłumika a cylindre i głowice mam szczelną i mam pytanie którędy może się jeszcze dostawać? Wydaje mi się że pompą ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AM6 cieczą grzany jest gaźnik.
o holera o tym to 1 raz slysze :wink: Co do cieczy jezeli by ci sie przez glowice dostawala to by wypalilo wode szybciutko :smile: Jak przez pompe to musial by byc walniety i simer na pompie i simering na wale zeby tamtedy wlatywalo.wiec sila rzeczy woda musiala by byc w klapie od sprzegla i skrzyni biegow.sprawdz to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że z zewnatrz uszczelka pod głowica wydaje się super szczelna nie oznacza, ze wszystko jest z nia okej. Tez probponowałbym sprawdzić uszczelke.

Wiem, że w 4-ro taktach z tłumika wylatuje para wodna, która może ulec skropleniu i z tłumika kapie woda, ale czy w 2t tak jest to nie mam pojęcia. Mi nic nie kapie z komina :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo niekture minarelki-stosowane w dt powyżej 2000r jak się nie mylę miały podgrzewany kruciec , inne z kolei minarelki jak rjeju matrix sr2 mają podgrzewany gaźnik cieczą, wyprowadzena jest z głowicy i wraca spowrotem do głowicy cienkimi wężykami. Jeśli olej biały to na bank zimer pod pompą wody. (jeśli nie śmierdzi wachą) a jak ci się dostaje jeszcze do cylindra to masz jeszcze zimering na wale trafiony,pzdr.a jeśli olej by był normalny to uszczelka pod głowicą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo niekture minarelki-stosowane w dt powyżej 2000r jak się nie mylę miały podgrzewany kruciec , inne z kolei minarelki jak rjeju matrix sr2 mają podgrzewany gaźnik cieczą, wyprowadzena jest z głowicy i wraca spowrotem do głowicy cienkimi wężykami. Jeśli olej biały to na bank zimer pod pompą wody. (jeśli nie śmierdzi wachą) a jak ci się dostaje jeszcze do cylindra to masz jeszcze zimering na wale trafiony,pzdr.a jeśli olej by był normalny to uszczelka pod głowicą,

 

 

Jest dokładnie tak jak mówi kolega. Nie wiem jak było w tych starych ale w mojej Aprilii MX podrzewany jest gaźnik cieczą. Z resztą z tego co wiem te wszystkie nowe gaźniki Dell'orto są na ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...