Skocz do zawartości

Olej wylatuje


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sytuacja panowie. Minarelli Am 6 silniczek ma odpowietrzenie skrzyni biegów. jak się rogrzeje to tworzy się ciśnienie w skrzyni i spier***olej . Odpowietrzenie to zostało wężem wyprowadzone aż pod siedzenie do puszki filtra pow. i wylatuje stale olej. jak odkręci się korek od wlewu slychac psssyt.... Dodam że olej nie jest rozżedzony ani nic nie pachnie benzyną, co wy o tym myślicie bo moje pomysły się wyczerpały:) :D :icon_eek: :D dodam że nie rozbierałem kapy od strony sprzęgła bo mi narazie sięnie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja panowie. Minarelli Am 6 silniczek ma odpowietrzenie skrzyni biegów. jak się rogrzeje to tworzy się ciśnienie w skrzyni i spier***olej . Odpowietrzenie to zostało wężem wyprowadzone aż pod siedzenie do puszki filtra pow. i wylatuje stale olej. jak odkręci się korek od wlewu slychac psssyt.... Dodam że olej nie jest rozżedzony ani nic nie pachnie benzyną, co wy o tym myślicie bo moje pomysły się wyczerpały:) :) :D :) dodam że nie rozbierałem kapy od strony sprzęgła bo mi narazie sięnie chce.

 

Co do kapania oleju ze skrzyni odpowietrznikem jak motorkowi daje sie opór to wtedy może kapać,a jak jeżdzisz spokojnie to chyba nie kapie,a może jest za dużo wlane do skrzyni i przez to kapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze niesmierdzi benzyna nieznaczy ze nieposzedl simering na wale.co innego tam csnienia nie robic jak tylko uciekajace ze skrzyni korbowej.pzdr

Ale jesli by poszedł simmering, na wale to olej by i też zasysał do skrzyni korbowej i by go spalał,chyba ze również i troche go spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja panowie. Minarelli Am 6 silniczek ma odpowietrzenie skrzyni biegów. jak się rogrzeje to tworzy się ciśnienie w skrzyni i spier***olej . Odpowietrzenie to zostało wężem wyprowadzone aż pod siedzenie do puszki filtra pow. i wylatuje stale olej. jak odkręci się korek od wlewu slychac psssyt.... Dodam że olej nie jest rozżedzony ani nic nie pachnie benzyną, co wy o tym myślicie bo moje pomysły się wyczerpały:) :) :D :) dodam że nie rozbierałem kapy od strony sprzęgła bo mi narazie sięnie chce.

A czy to na pewno olej? Może to taki białawy przepracowany olej który smaruje układ zaworu wylotowego od sterowania rezonansu. W ktm np. przy mocnym lataniu po torze mam to zawsze ale to olej z mieszanki.

 

Ubywaci oleju w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ubywa i to sporo, ale wszystko wylatuje tym odpowietrzeniem. Ja nie mam żadnego zaworu wydechowego.myślałem o nieszczelności skrzyni korbowej, ale jak by była nieszczelna to paliwem powinno zajeżdzać. A motor nie kopci wogule, oleju napewno nie spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ubywa i to sporo, ale wszystko wylatuje tym odpowietrzeniem. Ja nie mam żadnego zaworu wydechowego.myślałem o nieszczelności skrzyni korbowej, ale jak by była nieszczelna to paliwem powinno zajeżdzać. A motor nie kopci wogule, oleju napewno nie spala.

 

 

Mam dokładnie tak samo i też mam minarelli AM6. Po ostrym katowaniu trochę cieknie z tego odpowietrznika. Byłem z tym u mechanika i on mi powiedział, że "ten typ tak ma" i żeby się nie przejmować. Ja już tak prześmigałem pare tysięcy i wszystko jest ok. Co miesiąc dolewam troszkę oleju i tyle. Jest na to jedna metoda, mianowicie lać olej nie do tej śrubki tylko trochę mniej. Wtedy problem znika i nic nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sposób żeby mniej oleju wlewać!! kiedyś tego nie było. jak najdzie mnie ochotq to rozbiore go w mak i zobaze co w trawie piszczy i przy okazji zmienie łożyska i kosz sprzęgłowy, i zimeringi, zobaczymy co się. myślę że gdzieś jest jakas usterka. zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie też tak kiedyś nie było. Nagle sie zrobiło i już. Wystarczy nie dolewać do śrubki tylko 30ml. mniej. Taka ilość na pewno nie zaszkodzi a zlikwidujesz wkurzające cieknięcie.

U mnie w KMX-ie jest podobie gdy wleje powyżej tej miarki(w deklu jest właśnie to szkiełko co widać do ilu ma być oleju w skrzyni) i jak ja doleje wiecej to też kapie ja jak jest tyle ile powinno być to wszystko jest ok. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubka kontrolna wskazuje minimalny stan, powinno być troszkę ponad tą śrubkę. jak masz zużyty olej lub niewłaściwej lepkości to może lecieć odmą

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...