Skocz do zawartości

Opona bezdętkowa felga "dętkowa" przemienność


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo mam takie pytanie bo w rękach oprócz kół od wsk jawy rometa i paru enduro to nie miałem rzadnych innych np. bezdętkowych.

Chodzi mi o to czy zakładająć np. do enduraka na przód koło 17 odpowiednio szerokie, szprychowane z felgą typowo dętkową, da rady założyć na to opone od sporta tubeless (jeśli bym wcisnoł pod nią dętkę)? (przeróbka super moto typu low budget)

 

I w drugą strone czy do jakiegoś tam innego enduraka, który ma koła przystosowane do opon bezdętkowych mógłbym założyć oponę kostkę bezdętkową (bez dętki lub jakoś z dętką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladalismy z kumplem opone bezdetkowa na przod do enduro. Opona 21" 90/90. Rozmiar sie zgadzal. Wpakowalismy do srodka detke. Musielismy sie po prostu wiecej napocic przy zakladaniu opony. Jest jakby bardziej dopasowana do felgi. Opona detkowa tej samej firmy i o tym samym rozmiarze wchodzila na kolo latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo mam takie pytanie bo w rękach oprócz kół od wsk jawy rometa i paru enduro to nie miałem rzadnych innych np. bezdętkowych.

Chodzi mi o to czy zakładająć np. do enduraka na przód koło 17 odpowiednio szerokie, szprychowane z felgą typowo dętkową, da rady założyć na to opone od sporta tubeless (jeśli bym wcisnoł pod nią dętkę)? (przeróbka super moto typu low budget)

 

I w drugą strone czy do jakiegoś tam innego enduraka, który ma koła przystosowane do opon bezdętkowych mógłbym założyć oponę kostkę bezdętkową (bez dętki lub jakoś z dętką)?

Na kolo szprychowane zalozysz kazda opone(radialna lub diagonalną) ale tylko wraz z dętka...na felgę bezdętkowa naklada sie opone radialną(Tubelles)-pompowanie raczej tylko kompresorem, ale z detka mozesz tez nalozyc opone diagonalna(tube type)Wczesniej jedynie trzeba usunąc z felgi zaworek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolo szprychowane zalozysz kazda opone(radialna lub diagonalną) ale tylko wraz z dętka...na felgę bezdętkowa naklada sie opone radialną(Tubelles)-pompowanie raczej tylko kompresorem, ale z detka mozesz tez nalozyc opone diagonalna(tube type)Wczesniej jedynie trzeba usunąc z felgi zaworek.

Pozdrawiam.

 

Mieszasz koledze w głowie - to że opona jest diagonalna nie oznacza wcale że jest dętkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz koledze w głowie - to że opona jest diagonalna nie oznacza wcale że jest dętkowa

Trafne spostrzezenie....diagonalna od radialnej rozni sie jedynie kordem,gdzie diagonalne opony zalecane sa do motocykli ciezkich a radialne do sportowych..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zabieg nie znieszczy felgi "bezdętkowej", nie rozszczelni jej? Czy będę mógł po tym wrócić do poprzedniego stanu i latać na oponach bezdętkowych?

Zaworek potem mozna wlozyc bez problemu, felgi nie zniszczysz ale...generalnie nie jest zalecana zamiana taka o ktorej mowimy, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...