Skocz do zawartości

Jaki moto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na początek chciałbym się przedstawić:

mieszkam w Wałbrzychu (dolnyśląsk), mam 28 lat, w zeszłym roku zrobiłem prawko na moto, mam 169 cm i 66 kg, tak więc nie należę do kolosów. Najbardziej ciągnie mnie do turystyki motocyklowej, ale motocykl będzie wykorzystywany również do codziennego użytku, czyli miejska jazda wchodzi w grę. :D

 

A teraz małe pytanie:

jestem na etapie poszukiwania moto, ze względu na skromne możliwości finansowe mam zamiar zakupić sprzęt, który ma mi służyć co najmniej 4 sezony, stąd więc zastanawiam się nad kupnem sprzętu od razu przeznaczonego do turystyki i wybaczającego błędy początkującego kierowcy. Poszukiwania skupiają się na sprzętach o zacięciu sportowym, ale moja żona bardziej kieruje się w stronę chopperów. Chciałbym przedstawić liste moich kandydatów i prosić o opinię Was mających większe doświadczenie, (napewno niektórzy z WAS wykorzystywali lub wykorzystują te maszyny) oczywiście jeżeli ktoś z WAS ma inną kandydaturę to chętnie rozważę, tak więc moja lista wygląda następująco:

HONDA CBR 600F,

HONDA CB 750,

HONDA CBR 1000F (PODOBA MI SIĘ, ALE WIEM ŻE TO BESTIA),

HONDA VFR 750,

HONDA SHADOW VT 600,

KAWASAKI GPZ 500S,

KAWASAKI ZEPHYR 550,

KAWASAKI ZZR 600,

SUZUKI SV 650,

SUZUKI BANDIT 600,

YAMAHA VIRAGO 535,

YAMAHA FZX 750,

YAMAHA XJ 600.

 

Dziękuję za Wasze opinie, które napewno pomogą mi w wyborze sprzętu. Do zobaczenia i Szerokiej Drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na początek chciałbym się przedstawić:

mieszkam w Wałbrzychu (dolnyśląsk), mam 28 lat, w zeszłym roku zrobiłem prawko na moto, mam 169 cm i 66 kg, tak więc nie należę do kolosów. Najbardziej ciągnie mnie do turystyki motocyklowej, ale motocykl będzie wykorzystywany również do codziennego użytku, czyli miejska jazda wchodzi w grę. :D

 

A teraz małe pytanie:

jestem na etapie poszukiwania moto, ze względu na skromne możliwości finansowe mam zamiar zakupić sprzęt, który ma mi służyć co najmniej 4 sezony, stąd więc zastanawiam się nad kupnem sprzętu od razu przeznaczonego do turystyki i wybaczającego błędy początkującego kierowcy. Poszukiwania skupiają się na sprzętach o zacięciu sportowym, ale moja żona bardziej kieruje się w stronę chopperów. Chciałbym przedstawić liste moich kandydatów i prosić o opinię Was mających większe doświadczenie, (napewno niektórzy z WAS wykorzystywali lub wykorzystują te maszyny) oczywiście jeżeli ktoś z WAS ma inną kandydaturę to chętnie rozważę, tak więc moja lista wygląda następująco:

HONDA CBR 600F,

HONDA CB 750,

HONDA CBR 1000F (PODOBA MI SIĘ, ALE WIEM ŻE TO BESTIA),

HONDA VFR 750,

HONDA SHADOW VT 600,

KAWASAKI GPZ 500S,

KAWASAKI ZEPHYR 550,

KAWASAKI ZZR 600,

SUZUKI SV 650,

SUZUKI BANDIT 600,

YAMAHA VIRAGO 535,

YAMAHA FZX 750,

YAMAHA XJ 600.

 

Dziękuję za Wasze opinie, które napewno pomogą mi w wyborze sprzętu. Do zobaczenia i Szerokiej Drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przedstawie Ci moje zdanie na temat kazdego z tych motongow pod katem nauki jazdy i pozniejszej eksploatacji w miescie przez osobe rozpoczynajaca swoja przygode z motocyklami.

HONDA CBR 600F - do miasta za duzo, nie potrzeba az tyle, za mocna maszyna na poczatek

HONDA CB 750, - moze byc

HONDA CBR 1000F (PODOBA MI SIĘ, ALE WIEM ŻE TO BESTIA), - zdecydowanie bestia- za duza na poczatek

HONDA VFR 750, - super motong ale juz raczej dla doswiadczonego kierowcy (bylem swiadkiem jak moj znajomu mial wypadek na takim moto z powody zbyt malego doswiadczenia)

HONDA SHADOW VT 600, - chyba zartujesz....

KAWASAKI GPZ 500S, - fajne moto, pewny i sprawdzony silnik :evil:

KAWASAKI ZEPHYR 550, dobry sprawdzony motong idealny na poczatek i na pozniej dla niskiej osoby :lalag:

KAWASAKI ZZR 600, - do miasta za duzo, nie potrzeba az tyle, za mocna maszyna na poczatek

SUZUKI SV 650, bardziej niz fajne moto, ale nie jestem pewien czy dobre na pierwsze moto, ma duzy potencjal, turystyka w dwie osoby na nim raczej niewygodna

SUZUKI BANDIT 600, swietna maszyna na poczatek :lalag:

YAMAHA VIRAGO 535, - jak sie uprzesz moze byc, ale nie jest tak komfortwa jak motocykle szosowe

YAMAHA FZX 750, - nie mam zdania, ale jak na moj gust troche duze na poczatek i na pewno wysokie i ciezkie

YAMAHA XJ 600. - swietna maszyna na poczatek, duzo tanich czesci latwosc serwisu :lalag:

 

Pamietaj ze poczatkujacym rozne paciaki sie zdarzaja i wtedy latwo zniszczyc owiewki ktore sa kosztowne wiec na poczatek polecalbym nakeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli turystyka motocyklowa to jaka?

 

Zastanów się jeszcze nad Hondą Transalp.

Motocykl ma świetną pozycję, jest bardzo wygodny zarówno w mieście jak i na dalszych trasach, nie ma też wielkich problemów z jazdą z bagażami.

Na początek fajny motocykl, może być za wysoki, ale wtedy "obierzesz" trochę siodła i będzie OK.

 

Kawasaki GPZ 500s

Też fajne moto, właściwie to się w nim zakochałem :bigrazz: Ludzie się śmieją, że to "rowerek", "piździk" bo tylko 500, ale to bardzo fajna maszyna, zrywna, bardzo miła w prowadzeniu, a kiedy trzeba można sobie pojechać szybciej…

 

Bandit 600

Dla mnie sprawia wrażenie trochę ociężałego w prowadzeniu, taki trochę „krowiasty” jest. Osobiście nie darzę go wielką sympatią, ale jest to sprzęt całkiem OK.

 

Głównie chodzi o to, żebyś się zastanowił jaka turystyka Cię interesuje

-winkle w Chorwacji?

czy może

-wielkie stepy na Ukrainie?

 

Jak odpowiesz sobie na to pytanie, wtedy zawęzi się krąg poszukiwanych motocykli, bo z tego co widzę, na Twojej liście znalazły się motocykle "różne-różniste" od ścigaczy począwszy, poprzez sportowo turystyczne na choperach skończywszy...

 

Pozdrawiam,

Zoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak byś równierz sprecyzował swoje możliwości finansowe...bo jak masz np 6000 to lepiej szukać XJ w dobrym stanie niż jakiejś zajeżdżonej i starej CBR, jeśli masz np 15 000 można będzie poszukać czegoś ciekawszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc aby sprecyzować to tak:

 

- turystyka na początek Polska, wyjazdy kilku- kilkunastodniowe we dwoje z lekkim bagażem (istnieje problem minimalizacji bagażu przez moją żonę, ale to już :icon_mrgreen: , może się uda), a potem bardziej na południe lub zachód z racji wzrostu wydaje mi się, że jazda w terenach o gruncie luźnym odpada i poza tym mnie tam nie ciągnie,

 

- kwota wstępnie oszacowana została na 6000 - 7000 zł, może jeszcze coś do tego dojdzie, ale takie są wstępne wyliczenia.

 

Tak więc widzicie koledzy, że kasy nie za fest i nie ma na zmianę moto co 2 sezony, więc szukam rozwiązania na dłuższy okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku bagaże + 2 pasażerów odradzam GPZ 500s - ten motocykl się nie nadaje, jest na nim mało miejsca, mało komfortu.

 

Ogólnie najlepiej by było, żebyś połaził po komisach, wziął ze sobą wyma(żonę) i posiedzieli trochę na różnych moto.

Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad Transalpem i TDM z racji, kulturalnych pozycji, które na długich trasach nie będą robiły bólu ani Tobie, ani Twojej kobiecie.

Z doświadczenia wiem, że Transalp jest fajnym motocyklem zarówno na trasę jak i w miasto - nie jest gabarytowo duży, duże koła wybierają nierówności, ogólnie jest dość komfortowym motocyklem, który daje dużo radości z jazdy zarówno starszym użytkownikom jak i młodszym. Ponad to nie trzeba szukać dużo, żeby znaleźć "Trapiego" w ładnym stanie - motocykl ten uchodzi za klasyk w swojej klasie i raczej ludzie o niego dbają. Poza tym, warto nadmienić, że Transalp (subiektywnie rzecz ujmując) jest ładnym motocyklem, mimo upływu czasu jest, na co popatrzeć (a jeszcze jak uda Ci się znaleźć Transa, z gmolami i kompletem kufrów... :-) )

Cóż, prawda taka, że w Transalpie jestem zakochany i będę Ci próbował go polecić za każdym razem, nawet jeśli napiszesz dużymi drukowanymi "TRANSALP NIE" :-P

Ach! I gdybyś bał się o wzrost i wysokość Transalpa... Znam gościa, na którego mówiłem w duchu per "synuś", bo jest niższy ode mnie tak... o dwie głowy i z tyłu wyglądał jak 12 latek ale trzaska na Trampku wiele tysięcy kilometrów co sezon :buttrock:

 

Nie wiem czy o XJ 600 powinienem się wypowiadać, ale ponoć hamulce są tam kiepskie, ale to musisz popytać kogoś kto nią jeździ/jeździł.

O SV słyszałem, że jest zbyt spartańska...

 

Może pomyśl nad Fazerem?

 

Pozdrawiam i przepraszam tych, których uraziłem swoją wypowiedzią :notworthy:

Zoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kwotach możesz znaleźć GPZ 500s w bardzo dobrym stanie rocznik >1999, moto jest dynamiczne i polecam przede wszystkim do miasta,choć na dalekich trasach tez sobie daje radę...bardzo wygodna pozycja kierowcy, z tyłu dla kobiety też jest ok...mysle jednak ze po 2 sezonach bedziesz chciał się przesiąść na coś mocniejszego:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z doświadczenia moge doradzic XJ600 ... bo sam jeżdżę jako dość początkujacy ... motocykl wybacza niektóre błędy ... prowadzi się łatwo ... no i kupic można za kwotę kótrą podałeś już dość dobry model ... polecam po roku 1996 ... z racji lepszych hamulców ... reszta jak dla mnie ok ... nie za mocna (jak na początek) ale 60 kucyków ma i dwie osoby pociągnie, może nie jest to wyścigówka ale jak pisałem na początek w sam raz ... :)

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Z tego co widze to rozpietosc masz calkiem niezla. Osobiscie najpierw zdeklarowalbym sie czy

- naked

- plastiki

- enduro czy

- cruser

 

jezeli nie wiesz to bobiegaj po salonach i zrob jazdy probne na roznych sprzetach a odczucia same zadecyduja.

 

Z moca nie szalej bo jeszcze zdazysz.

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę obciąć tą listę i przedstawić jakieś konkretne wymagania, bo raczej ciężko jest doradzić w wyborze między np. CBR 1000 a virago 535 :crossy: No i oczywiście dużo rozbija się o kasę :)

A tak w ogóle to rzuć jeszcze okiem na suzuki GSXF :)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...