Skocz do zawartości

Spec od alarmów/immobiliserów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Immo (lub alarm, nie wiem) w moim samochodzie zaczyna wariować. Objawia się to tym, że niestety czasem samochód nie chce zapalić :smile: Czy ktoś z was zna może jakiegoś magika od tych spraw w Warszawie? Możecie polecić jakiś warsztat?

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Immo (lub alarm, nie wiem) w moim samochodzie zaczyna wariować. Objawia się to tym, że niestety czasem samochód nie chce zapalić :D Czy ktoś z was zna może jakiegoś magika od tych spraw w Warszawie? Możecie polecić jakiś warsztat?

 

pozdr

LYsY

 

Jakie auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi 80 B4 1,9 TDI..

pozdr

LYsY

 

Sprawdź przekaźnik N109 i alarm (domyślam się że jest oryginalny?) oraz kostkę stacyjki.

 

Najczęściej powodem problemów są zimne luty w przekaźniku i alarmie - trzeba wziąć lutownicę w łapę i je poprawić.

 

Jak nie masz na to sił i chęci to polecam Diagtronik w Jankach - 022 7205041. Nie znam lepszych fachowców od elektroniki w autach grupy VAG :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik N109 i alarm (domyślam się że jest oryginalny?) oraz kostkę stacyjki.

 

Najczęściej powodem problemów są zimne luty w przekaźniku i alarmie - trzeba wziąć lutownicę w łapę i je poprawić.

 

Jak nie masz na to sił i chęci to polecam Diagtronik w Jankach - 022 7205041. Nie znam lepszych fachowców od elektroniki w autach grupy VAG :lalag:

 

Heh, czyli znów Diagtronik... dopiero co mi ustawiali kąt wtrysku :evil: ale nie wiedziałem, że są tez dobrzy w elektryce. Spróbuję tam pojechać :lalag:

 

dzięki za info

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trafić nie mogłeś :bigrazz:

 

Zrób jeszcze test - w momencie odpalania zaciągnij ręczny i obserwuj kontrolkę od ręcznego. Jeśli gaśnie (i auto nie pali) to problem leży w stacyjce.

Tak czy siak przelutowałbym profilaktycznie przekaźnik N109 bo to bardzo częsta przyczyna problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trafić nie mogłeś :icon_mrgreen:

 

Zrób jeszcze test - w momencie odpalania zaciągnij ręczny i obserwuj kontrolkę od ręcznego. Jeśli gaśnie (i auto nie pali) to problem leży w stacyjce.

Tak czy siak przelutowałbym profilaktycznie przekaźnik N109 bo to bardzo częsta przyczyna problemów

 

Witam,

 

problem faktycznie leży w stacyjce. Ona jakiś czas temu mi się zepsuła i została prowizorycznie naprawiona - ale niestety prowizorka mówi mi dziś "spierd..." :icon_mrgreen:

 

Muszę wymienić oprawę stacyjki, która wg ETKI ma kod 8A0 905 851C. Ogółem jest do tego potrzebny fachowiec od stacyjek właśnie. W Diagtroniku mi powiedzieli, że mogą to zrobić, ale może lepiej właśnie fachowca.. Znacie kogoś kto może z tym coś zrobić?

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przekleję posta z forum Audi - może tu mi ktoś pomoże :|

 

Moje Audi 80 ciągle gaśnie. Gaśnie nagle, szczególnie przy wysprzęglaniu - czyli jak się toczę bez napędu. Drugim problemem jest że bryka nie zapala - tzn np. najpierw zapali od kopa, pojadę gdzieś - i już zapalić nie mogę. Kręcę rozrusznikiem i nic.. i często wystarczy zostawić auto na jakiś czas i znów pali. Dodam, że problemy z zapalaniem pojawiają się zarówno przy zimnym, jak i ciepłym silniku.

 

Doradzono mi jechać do Diagtronika (Wawa) i podpiąć VAG-a. Byłem tam, ale ekipa VAG-a nie podpięła, a pomierzyła tylko napięcie na pompie. No i ponoć zdarzało się, że go nie było, tzn że nie było jakiejś linii 15. Ja od dłuższego czasu miałem problem ze stacyjką - i na to wskazał Diagtronik jako przyczynę. Faktycznie, kontrolki po przekręceniu w pozycję do zapalania potrafiły przygasać, stacyjka po odpaleniu silnika nie wracała do normalnej pozycji tylko "zacinała" się tak, że rozrusznik dalej kręcił i trzeba było ręcznie ją cofnąć. No w każdym razie dziś wymieniłem kostkę stacyjki - i wszystko wydawało się być pięknie, te opisane objawy ustąpiły.. tyle że jakieś 5 minut po wyjeździe od mechaniora auto mi zgasło. Ot tak, przy wysprzęgleniu. Zapaliłem je z kluczyka jeszcze zanim sie zatrzymało i pojechałem dalej. Ale widzę, że problem ciągle gdzieś jest :icon_mrgreen:

 

Co może powodować, że gubi się linia 15? Te objawy moim zdaniem raczej wykluczają mechaniczne uszkodzenie pompy - bo ona raz totalnie nie działa, a innym razem działa bez zająknięcia. Podejrzewam więc gubiący się gdzieś prąd. Może to być jakiś przekaźnik? Bezpiecznik? Czy może coś innego?

 

pozdr i czekam na rady ;)

 

pozdr

LYsY

 

EDIT: Audi 80 B4 1,9TDI 1Z Avant 1995

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleję posta z forum Audi - może tu mi ktoś pomoże :|

 

Moje Audi 80 ciągle gaśnie. Gaśnie nagle, szczególnie przy wysprzęglaniu - czyli jak się toczę bez napędu. Drugim problemem jest że bryka nie zapala - tzn np. najpierw zapali od kopa, pojadę gdzieś - i już zapalić nie mogę. Kręcę rozrusznikiem i nic.. i często wystarczy zostawić auto na jakiś czas i znów pali. Dodam, że problemy z zapalaniem pojawiają się zarówno przy zimnym, jak i ciepłym silniku.

 

Doradzono mi jechać do Diagtronika (Wawa) i podpiąć VAG-a. Byłem tam, ale ekipa VAG-a nie podpięła, a pomierzyła tylko napięcie na pompie. No i ponoć zdarzało się, że go nie było, tzn że nie było jakiejś linii 15. Ja od dłuższego czasu miałem problem ze stacyjką - i na to wskazał Diagtronik jako przyczynę. Faktycznie, kontrolki po przekręceniu w pozycję do zapalania potrafiły przygasać, stacyjka po odpaleniu silnika nie wracała do normalnej pozycji tylko "zacinała" się tak, że rozrusznik dalej kręcił i trzeba było ręcznie ją cofnąć. No w każdym razie dziś wymieniłem kostkę stacyjki - i wszystko wydawało się być pięknie, te opisane objawy ustąpiły.. tyle że jakieś 5 minut po wyjeździe od mechaniora auto mi zgasło. Ot tak, przy wysprzęgleniu. Zapaliłem je z kluczyka jeszcze zanim sie zatrzymało i pojechałem dalej. Ale widzę, że problem ciągle gdzieś jest :D

 

Co może powodować, że gubi się linia 15? Te objawy moim zdaniem raczej wykluczają mechaniczne uszkodzenie pompy - bo ona raz totalnie nie działa, a innym razem działa bez zająknięcia. Podejrzewam więc gubiący się gdzieś prąd. Może to być jakiś przekaźnik? Bezpiecznik? Czy może coś innego?

 

pozdr i czekam na rady :smile:

 

pozdr

LYsY

 

EDIT: Audi 80 B4 1,9TDI 1Z Avant 1995

 

Hej

 

Przekaźnik N109 znajduje się pod deską rozdzielczą (jest na nim napisane 109 więc nie trudno go znaleźć).

Identyczne objawy (gaśnięcie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania) miał mój kumpel w Pasku B4, skończyło się wymianą wiązki silnika (wiązka sterownik-silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem wam coś śmiesznego :icon_mrgreen:

 

Kiedy przejeżdżałem przez garb zwalniający w zeszłym tygodniu, auto nagle mi się rozryczało - zaczęło metalicznie klekotać. Wczoraj oddałem je do Diagtronika, dziś już do mnie dzwonili:

- cały rozrząd do wymiany - przestawił się. A miał ledwo 40 000 km!!! Koszt ponad 700 zł

- chłodnica do wymiany - cieknie. Koszt 700 zł

- robocizna jak na razie 400 zł.

 

Z małej awarii rośnie mi poważny remont :crossy: A do źródła gaśnięcia jeszcze się w ogole nie dokopano. Tyle, że po tym, jak mi się rozrząd przestawił, auto przestało gasnąć :bigrazz:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...