Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hi

uzywacie antyradarow? jezeli tak to jakie modele i jak sie sprawuja?

zastanawiam sie nad kupnem w miare niedrogiego i sensownie dzialajacego.

kumpel chwali cobre 7000 (nowa 200 zl -troche drogo)

 

a jak ktos ma ochote, to niech napisze pare slow od siebie nt tych urzadzen

 

pozdro :biggrin:

 

p.s

jakby ktos pytal, to do zalozenia tego tematu zainspirowal mnie ostatnio przenosny fotoradar typu "maly sk***iel" ustawiony na mojej trasie (cale 2km) na uniwerek...

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry antyradar to koszt powyżej 200zł, lepiej cb kupić za tą samą kwotę i być bardziej pewnym czy stoją czy nie. Jeśli przed tobą nie będzie nikt jechał to antyradarem gówno zrobisz

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem za antyradar napewno nie jest legalny ponieważ zakuca prace radaru no i niestety mozna dostac za to mandat w wysokości...nie wiem :biggrin: Duzym plusem CB jest to ze wiemy wczesniej o niemiłych zdarzeniach(w tym przypadku o misiakach) ale pamietajmy również ze CB-radio to nie tylko antyradar bo niektórzy go tak traktuja a to jest bład :biggrin: Cb to wielka pomoc na drodze,mozemy sie dowiedziec o korkach,wypadkach,złych warunkow atmoswerycznych,mozemy dopytac sie jak gdzies dojechac oraz dowiedziec sie gdzie stoja fotoradary :flesje: Polecam załozyc sobie i to bedzie najlepsze rozwiazanie :biggrin: Myśle ze wielu sie ze mna zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies już pisałem o antyradarze na forum, ale w skrócie:

-200zł to nie jest dużo za antyradar = niższe półki

-aby działał ktoś musi być namierzany przed Tobą (w zależności od zabudowania terenu i samego urządzenia mogą to być różne odległości)

-przykładowo: antyradar mojego starego niby ma te różne filtry itd. ale wykrywa fale wysyłane przez sygnalizacje świetlne sterowane (te same które nie widzą niektórych motocyklistów :biggrin: ) i to przynajmniej 500m przed takimi światłami co czyni go praktycznie bezużytecznym w mieście...

 

-najpierw kup CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antyradarowych testow najlepiej obciol Valentine I ale cena wali z nog. Przy suszarce tez sie nie sprawdza, bo jak strzela to jest juz za pozno. Co do laserowego pomiaru to podobno sprawdza ale w PL chyba jeszcze tym nie mierza. W razie takowego pomiaru ( laserowego ) proponuje kontakt z prawnikiem bo mozna ten pomiar obalic.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Cobre 7000 przez 3 ostatnie lata - z powodzeniem, tzn. brak mandatow. Zakup zwrocil sie po ok. 3 miesiacach kiedy to drugi raz udalo mi sie ominac niespodzianke. Ten model wykrywa wszystkie typy stosowanych w tej chwili radarow a nawet wiecej :icon_twisted: , tzn. przydrozne stacje benzynowe i sklepy z automatycznie otwierajacymi sie drzwiami takze uruchamiaja sygnal ostrzegawczy. Ale na szczescie sygnal rozni sie od tych "prawdziwych" i mozna sie przyzwyczic.

 

Co do suszarki to tez mi sie udalo ze 2 razy a przede mna nikt nie jechal :icon_rolleyes: Z tego co wiem to suszarka musi zrobic pomiar dwukrotnie aby potwierdzic prawidlowosc odczytu, wiec jesli ma sie szybki refleks i dobre hamulce to mozna suszarke "oszukac". Bo jesli drugi pomiar pokaze roznice w stosunku do pierwszego o iles tam % to radar musi jeszcze raz powtorzyc pomiar..... a my nadal hamujemy. I w ten sposob chyba mi sie udalo.

 

CB radio tez ma wady - bo to Ty mozesz byc wlasnie tym pierwszym co bedzie opowiadal innym, ze misiaczki stoja, a mandat masz w kieszeni.

 

Moze trzeba miec i jedno i drugie... albo jezdzic zgodnie z przepisami :icon_rolleyes:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB radio tez ma wady - bo to Ty mozesz byc wlasnie tym pierwszym co bedzie opowiadal innym, ze misiaczki stoja, a mandat masz w kieszeni.

 

Moze trzeba miec i jedno i drugie... albo jezdzic zgodnie z przepisami :biggrin:

 

Ma wady, ale subiektywnie powiem, że anty radar ma ich więcej. Tak ja już ktoś wpomniał na CB już kilkadziesiąt kilometrów wcześniej wiesz, że jest na na 8 na 412km jest wypadek śmiertelny i trasa zablokowana. Już wtedy wiesz, że trzeba szukać objazdów itd itd. Nie wpominam o misiakach, federalnych, bo faktycznie czasem jest tak, że ty pierwszy ich zobaczysz i jest za późno.

Moim zdniam połaczenie CB i nawigacji to jest jakieś rozwiązanie.

 

A tak czy inaczej jak przeginasz pałe to musisz sie liczyć z mandatem. Ja osobiście jak widzę gościa w wozie klasy średnie z CB, który jedzie przepisowo to też zwalniam :P

 

Pozdrawiam i szerokości dla wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...