Skocz do zawartości

Kupię enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Po ciężkich próbach udało mi się w końcu zalogować więc piszę i proszę o pomoc.

 

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego moto lecz mam mały a może duży problem. Mieszkam w okolicach Słupska i niestety nie mogę znaleść w tych okolicach niczego co by mnie zainteresowalo (tutaj niczego nie ma). Wszystkie wybrane przeze mnie maszyny są w środkowej lub płd Polsce. Jeżeli coś sobie upatrze to mam około 400 i więcej km. Nie wiem jak to jest ale np w okolicach Trójmiasta,Słupska,Koszalina,Bydgoszczy jest krucho a w innych rejonach Polski handel czy zamiłowanie do enduro kwitnie. Jeżeli ktoś będzie czytał ten post i mieszka w woj. pomorskim,zachodniopomorskim czy kujawsko-pomorskim niech da znac czy jest coś do sprzedania.Nie chcę też obiecywać,że będę gnał oglądać każde moto. Czytam co jest na forum i mózg mi się już zlasował od tych wadomości,dlatego muszę do wszystkiego podchodzic z rozsądkiem a nie jak napaleniec. Czekam też na odpowiedż znajomego który może coś przyciagnie z Niemiec. Narazie nie ruszam w Polskę tylko studiuje giełde ale jak nic nie będzie to będzie trzeba się przejechac .

 

Motory ,które mnie inetersują to:

KTM EXC 400,450,

Kawasaki KLX 300R,

Suzuki DRZ 400E od 2004,

 

Myślałem też nad Hondą XR400R(lecz jest ich mało i trudnodostępne),Husqvarna TE410 (opinie raczej nie są zachęcające),KTM EXC 520 (jako pierwsze moto może mnie zeszmacić),Yamaha WR 250F i 450F (zbyt drogie i za wysokie).

 

Na allegro znalazłem KTMa który mnie zainteresował.Sprzedawca napisał,że nie można go zarejestrować.Ja jeszcze nie mam prawka więc mogę jeździć bez blach.Czy uważacie,ze robie bład a może ktoś zna ten motor i coś napisze.Cena jest dość atrakcyjna.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M355828

 

To moj pierwszy post i mam nadzieję,że ktoś go przeczyta i da znać.

Pozdrawiam i czekam na wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po ciężkich próbach udało mi się w końcu zalogować więc piszę i proszę o pomoc

[....]

 

Motory ,które mnie inetersują to:

KTM EXC 400,450,

Kawasaki KLX 300R,

Suzuki DRZ 400E od 2004,

 

Myślałem też nad Hondą XR400R [...]

 

Widzę że jesteś nowy, ale znasz się na rzeczy i szukasz wśród najlepszych motocykli, no pominąłeś Yamahę WR 250 F :icon_mrgreen: .

 

Przede wszystkim napisz do czego będziesz używał sprzęt. Czy do jazdy po lesie, hardcorowej jazdy w terenie czy na torze. W zależności od przeznaczenia łatwiej będzie ci doradzić. Jeśli chcesz zapytać o EXC 400 i KLX 300 R wal na gg - miałem obydwa sprzęty i mogę coś podpowiedzieć.

 

 

Na allegro znalazłem KTMa który mnie zainteresował.Sprzedawca napisał,że nie można go zarejestrować.Ja jeszcze nie mam prawka więc mogę jeździć bez blach.Czy uważacie,ze robie bład a może ktoś zna ten motor i coś napisze.Cena jest dość atrakcyjna.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M355828

 

To moj pierwszy post i mam nadzieję,że ktoś go przeczyta i da znać.

Pozdrawiam i czekam na wieści

 

Koleś wyraźnie pisze, że motocykl bez możliwości rejestracji, więc pewnie nie ma papierów (a bardziej wygląda mi on na SXa). Nie bawiłbym się w takie rejestrowanie na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś nowy, ale znasz się na rzeczy i szukasz wśród najlepszych motocykli, no pominąłeś Yamahę WR 250 F :icon_mrgreen: .

 

Przede wszystkim napisz do czego będziesz używał sprzęt. Czy do jazdy po lesie, hardcorowej jazdy w terenie czy na torze. W zależności od przeznaczenia łatwiej będzie ci doradzić. Jeśli chcesz zapytać o EXC 400 i KLX 300 R wal na gg - miałem obydwa sprzęty i mogę coś podpowiedzieć.

Koleś wyraźnie pisze, że motocykl bez możliwości rejestracji, więc pewnie nie ma papierów (a bardziej wygląda mi on na SXa). Nie bawiłbym się w takie rejestrowanie na siłę.

 

 

Nom masz racje te moto wygląda na SX a tak w ogóle to cena naprawde jest szokująca.... :biggrin: jak na 04r. to bardzo tanio.

Edytowane przez Przemek_K_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele sztuk EXC po zaginięciu pojawiło się jako SX bez możliwości rejestracji ,operacja nader prosta a jaka dochodowa :banghead: Zapytaj sprzedającego o fakturę zakupu potwirdzającą legalność moto, polską, niemiecką, byle jaką, byle oryginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokłandie jezeli gosc nie ma na niego rzadnych papierów zadnej faktóry i nik kompletnie nic oprócz jakiejs tam umowy którą mógł sam spisać (zadzwoń i sie dowiedz) to moim zdaniem nie zaszkodzi powiadomić odpowiedznie słuzby. Bo przeciez jak wszystko bedzie ok to dadza gosciowi spokuj :icon_twisted: dla mnie chasło "brak dokumentów" w tak młodym motocyklu jest rownoznaczne z "motocykl kradziony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie o tym,ze nasi sasiedzi zachodni sa duzo wiekszymi kombinatorami jak nasz narod?? Motocykl stoi w garazu a oni dzwonia na policje,ze ukradli pod sklepem w miescie. Biora kae z ubezpieczenia,motocykl bez blach sprzedaja i stac go na kupno nowego modelu. 99% motocykli bez papieru z mlodymi rocznikami wlasnie w taki sposob trafia do nas. Wiem gdzie jest DR-Z z 1500km na liczniku rok 06 bez rysy za 8000 :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokłandie jezeli gosc nie ma na niego rzadnych papierów zadnej faktóry i nik kompletnie nic oprócz jakiejs tam umowy którą mógł sam spisać (zadzwoń i sie dowiedz) to moim zdaniem nie zaszkodzi powiadomić odpowiedznie słuzby. Bo przeciez jak wszystko bedzie ok to dadza gosciowi spokuj :P dla mnie chasło "brak dokumentów" w tak młodym motocyklu jest rownoznaczne z "motocykl kradziony".

 

Moim zdaniem zanim zacznie się robić gnój, trzeba na spokojnie zapytać co i jak. Bez nerwów :icon_twisted: Nie każdy motocykl bez prawa rejestracji jest kradziony, jak również bez papierów może być całkiem legalny, choć nie mozna go rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokłandie jezeli gosc nie ma na niego rzadnych papierów zadnej faktóry i nik kompletnie nic oprócz jakiejs tam umowy którą mógł sam spisać (zadzwoń i sie dowiedz) to moim zdaniem nie zaszkodzi powiadomić odpowiedznie słuzby. Bo przeciez jak wszystko bedzie ok to dadza gosciowi spokuj ;) dla mnie chasło "brak dokumentów" w tak młodym motocyklu jest rownoznaczne z "motocykl kradziony".

 

Mój kumpel kupił niedawno CRF-450 i też nie ma nic tylko umowe. Ale wiadomo kto będze śmigał CRF po ulicy.

Za to ten KTM Może być walony Bo bardzo świerzy rocznik, atrakcyjna cena (jakby się chciał pozbyć tego moto)

Nie trzeba powiadamiać żadnych służb bo przecież myślę że 50% ludzi jak kupuje moto do lasu czy na tor to nie zwraca uwagi czy są papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristi_rx125 zastanów się z kąd biorą się sztuki młodych roczników normalnie rejestrowane, bez możliwości rejestracji. Co innego wersje przeznaczone tylko na tor które jako nówki miały tylko fakturę zakupu nie dopuszczone i nie przeznaczone przez producenta do użytku drogowego, co innego wersje enduro, drogowe z homologacją zakupione jako nowe z kompletną dokumentacją do rejestracji. Nie rozmawiamy o konkretnej sztuce, zwracamy uwagę na problem. Chyba nie wierzysz w świętego mikołaja, a kontenerowiec u wybrzeży W. Brytanii rozbija się nader rzadko. Taki procedr jest częsty, dochodowy, w miarę bezpieczny dla złodzieja, kombinatora, więc nie wypisuj pierdół.

Prosta sprawa, jeśli nie chcecie utrzymywać złodzieji, polskich, niemieckich, tureckich nie ważne jakich, wymagajcie od sprzedającego dokumentów adekwatnych do motocykla.

 

Inaczej trzeba traktować stare trupy z lat osiemdziesiątych przywiezione bez dokumentów z wystawki a inaczej wypasione motocykle dwu czy cztero letnie bez kwitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie jest DR-Z z 1500km na liczniku rok 06 bez rysy za 8000 :icon_biggrin:

 

Seba 350 jeżeli moto o ktorym piszesz jest lewe to odpada,ponieważ robie w armii i jakby to wyszło i dostałbym jakiś wyrok to mógłbym sie pożegnać z pracą a do emeryturki pozostało tylko 4,5 roku. Sąziedzi zadzwonią do kogo trzeba, że hałasuję i będą problemy. Potrzebuję legalnej maszyny. Już raz facet rok temu chciał mi wcisnąć DR350 lewą,tłumacząc,że jest to RM przerobiona na DR z roku 95 + cały strój i chciał 5000. Potem wystawił ten motor na allegro.

 

Seba 350 jak możesz daj mi znać odnośnie tego moto na GG lub napisz na forum,gdzie mieszka właściciel i jak mogę sie z nim skontaktować.

Pozdro i dzięki za cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki procedr jest częsty, dochodowy, w miarę bezpieczny dla złodzieja, kombinatora, więc nie wypisuj pierdół.

 

Wskaż mi pierdołe którą napisałem :icon_biggrin: Moim zdaniem jest to po prostu SX, a że w aukcji ktoś napisał że EXC to inna sprawa. Oczywiście mogę się mylić, ale...

Jeśli ktoś kupuje crosa, nie rejestruje go a motocykl zmienia kilku włascicieli, to jeśli papier do niczego nie jest potrzebny bardzo możliwe że zostanie zgubiony, nie zabrany od poprzedniego właściciela. Oczywiście zdarzają się wałki nawet często, ale nie popadajmy w paranoje. Zamiast się obrażać wystarczy sprawdzić u źródła.

P.S.

Życzę więcej dystansu i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...