Skocz do zawartości

śrubki do owiewek


Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj w Inter Motors jak masz w Płocku lub każdym Inter Carsie.Jak bedą mieli ochotę ,różnie z tym bywa ,to ci zamówią.Ja u nich kupowałem śrubki do

szyby w owiewce.Mieli różne ,typowe do moto,fakt nie tanie,ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest zmiana motocykla na innej marki nzi Suzuki. To normalka ze w Suzach czesto gubia sie jakies srubki, podkladki , owiewki itd. Czasem mozna zgubic przednia owiewke np. w nowszych GSXR-ach K1...K5 . Ja w swojej GS 500 zgubilem klocek hamulcowy z przodu. Fakt ze w efekcie wypadku to sie stlao ale tak czy inaczej nie powinien wypasc klocek podczas wypadku. I owiewki tez nie powinny odpadac poczas normalnej jazdy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję śrubek, najlepiej z podkładkami, do zamocowania plastików na gsx 600f '93

Macie jakies pomysły, poza serwisem

pozdrawiam

 

Mam ten sam problem ze śrubami do mocowania szyby do owiewki w XJ 600 S Diversion (99r.)

Oryginalne, plastikowe śruby padły przy parkingowej glebie.

Serwis (nie autoryzowany) zażyczył sobie 70 PLN plus koszty przesyłki za 6 szt.

Przyznam, że cena trochę księżycowa.

Chociaż chciałem dokupić takie same plastikowe, co przy następnym kontakcie z glebą uchroni szybę przed połamaniem to podejrzałem w komisie, że XJ-ta miała szybę przykręconą metalowymi śrubami z nierdzewki.

W Leroy Merlin (może być każdy sklep metalowy) kupiłem nierdzewne śruby plus gumowe podkładki w cenie 7 PLN.

Nie wiem czy w GSX 600 f są jakieś specjalne śruby, ale warto spróbować w sklepach typu LM, Castorama, itp.

Aha, oglądałem zestaw w Larssonie, ale to jest raczej zestaw do montażu owiewki akcesoryjnej z szybką do naked'a i są tam zwykłe śruby (10) z podkladkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę (i parę innych rzeczy) można mocować na nity. Trzeba mieć tylko przyrząd - nitownicę. Nie we wszystkich modelach pewnie ale to dobry patent. Nity są wieczne, a naprężenia niezbyt duże.

 

Tomek

 

Szybę (potrzebuje tego co w opisie szyby min) można mocować na nity. Trzeba mieć tylko przyrząd - nitownicę. Nie we wszystkich modelach pewnie ale to dobry patent. Nity są wieczne, a naprężenia niezbyt duże.

 

Ja owiewki (tam gdzie jest nakrętka z tyłu) skręcam jutro na śruby takie z półokrągłym łbem bez jakiego kolwiek miejsca na śrubokręt. Gwint M6, zamki czasem się na nie w dzwiach do haty przykręca. heh

Tam gdzie się wkręca w tuleje, włoże oryginalne półokrągłe z krzyzakiem, parę ich naszczęscie zostało.

 

Jeśli chodzi o podkładki to gumowe możemy wyciąć z dętek - proste i skuteczne. A zwykłe podkładki stalowe kupujemy za grosze. Nie mają one wpływu na bezpieczeństwo jazdy ani nie są groźcne dla otoczenia:)

 

Tomek

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę (potrzebuje tego co w opisie szyby min) można mocować na nity. Trzeba mieć tylko przyrząd - nitownicę. Nie we wszystkich modelach pewnie ale to dobry patent. Nity są wieczne, a naprężenia niezbyt duże.Ja owiewki (tam gdzie jest nakrętka z tyłu) skręcam jutro na śruby takie z półokrągłym łbem bez jakiego kolwiek miejsca na śrubokręt. Gwint M6, zamki czasem się na nie w dzwiach do haty przykręca. hehTam gdzie się wkręca w tuleje, włoże oryginalne półokrągłe z krzyzakiem, parę ich naszczęscie zostało.Jeśli chodzi o podkładki to gumowe możemy wyciąć z dętek - proste i skuteczne. A zwykłe podkładki stalowe kupujemy za grosze. Nie mają one wpływu na bezpieczeństwo jazdy ani nie są groźcne dla otoczenia:)Tomek

ale jest jeszcze cos takiego jak "estetyka pojazdu".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...