Skocz do zawartości

Honda Civic, Nissan Almera czy może coś jeszcze?


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Ameryce tez Corolla jest we wszystkim najlepsza, oprocz dla mnie jednej rzeczy nazywanej tutaj "fun factor" - brzydka dla mnie jak kupa z bardzo srednimi osiagami.

Dlatego raczej zadowolony jestem ze syn kupil Civica, mimo ze zjedzony przez rdze z jednej strony i z dziura pod siedzeniem pasazera :)

Nadwozie sobie wyremontuje, silnik oprocz chalasu jest w porzadku ( sprezanie pow 180 Psi na wszystkich cylindrach ),a chalasuje oczywiscie Vitec, ktory w pewnym momencie wymieni i bedzie mial solidny samochod robiacy na baku 600 km i w dodatku potrafiacy naprawde przyspieszyc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Almera - nieco więcej niż średnia łapie to auto korozja (7-9 letnie), czasami szwankuje elektryka (5 letnie), czasami hamulce (5 letnie). Generalnie modele nowsze (od 2001 nowa wersja była) są nieco gorsze niż te z lat 95-2000.

 

 

 

jak najbardziej polecam almerę z lat 95-97 , najmniej awaryjny nissan. Ojciec już oświetla sobie drogę ku*wikami , mamy model z 2003r z silnikiem 1.8, po prostu tragedia. drzwi się poopuszczały, rdzewieje, nawala maglownica, wariuje sonda lambda, immobiliser już był 2x wymieniany, urywają się szpilki w kołach, często 3ka nie wchodzi, blokuje się alarm, czasami nie idzie dmuchawy wyłączyć albo radia ściszyć, bierze oleju więcej niż moja cieknąca na wale astra. A dzisiaj dodatkowo przez bryłke lodu która odpadła z jakiegoś auta rozwaliło pół wydechu . :crossy: :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa auta są dobre, natomiast Almera jest to naprawdę auto bezawaryjne, mój kolega jeździ nią od nowości 98r. I jeszcze do tej pory nic mu sie nie stało. Z kolei Civic jest wiele ładniejsza. Ja bym jednak skusił na hondę. Jednym słowem ma charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestie ekonomiczne:

 

Najpierw zakup używki.

mam pod ręką wycenę używek Eurotaxu (u Niemca) - wybiorę rocznik 2002, bo ten mam pełne dane - pozwolą porównąć ceny - ceny w euro

 

diesle:

Civic 1,7 CTDI (3 drzwi) - 8.300

Almera 2,2 Di (3 drzwi) - 6.900

Corolla 2.0 D-4D sol (3 drzwi) - 10.700 !

 

benzyna

Civic 1,4i (3 drzwi) - 7.250

Almera 1,5 visia (3 drzwi) - 6.300

Corolla 1,6 sol (3 drzwi) - 9.800

 

Jak widać Almera cenowo jest nie do pobicia ! W Polsce jest też dośc tania (wlasnie dzis ogladalem 2000 rocznik z dieslem za raptem 20 tysiecy, przy deklarowanym przebiegu 104 tysiace - na oko byl kręcony ale niedużo - silnik w dobrym stanie). Toyota bardzo droga - ale w Polsce jest nieco inaczej (naprawde duzo sie u nas sprzedalo tego samochodu) - nieco jest łatwiej i taniej dostać ją. Wszystkie modele przypominam miały poważny face-lifting w 2001 roku. Przed tym rokiem Corolla jest brzydka jak noc. Ale trwała jak gruby kij sosnowy :icon_mrgreen:

 

Teraz spalanie

 

najpierw modele przed 2001:

Civic 1,4 benz (1995-2000) 6,7/7,7/9,5

Almera 1,4 benz (1995-2000) 5,2/6,6/8,0

Corolla 1,4 16V benz (1997-2001) 6,6/7,9/10,1

 

teraz modele od 2001

Civic 1,4 benz 5,8/7,2/9,7

Almera II 1,8 benz 5,9/7,5/10,2

Corolla 1,4 16V benz 5,7/6,7/8,4

 

Moim zdaniem Almera najbardziej ekonomiczna pod względem zuzycia benzyny. Na dieslu to jeszcze bardziej widać (mam dane jak ktoś chce)/

 

Jeszcze ceny części przykładowych w Polsce

W złotych

 

sprzęgło (komplet)

Corolla od 1997-2001: 942 zł

Almera (1995-2000): 552 zł

Civic (1995-2001): 963 zł

 

reflektor przedni

Corolla: 288-449 (!)

Almera 246

Civic 250

 

błotnik przedni:

Corolla 327

Almera 274

Civic 90 (!)

 

Jak widac znow prowadzi Almera. toyota jest droga !!!

 

Podsumowujac- jak potrzebujesz auto moze nie lidera bezszkodowosci (uwaga na korozję), ale trwale, ekonomiczne w eksploatacji - tylko ALMERA ! I to ta z rocznika 1995-2000. Szczegolnie korzystny jest tu diesel 2 litry - naprawde ekonomiczny (spalanie ma 4,7/6,2/6,9) !

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie, za najwyzsza niezawodnosc placisz najwiecej.

Ludzie uwazaja ze i tak w dluzszym okresie czasu z Toyota wyjda na swoje.

Jesli chodzi o tutejszy rynek to opinia o Nissanie jest o 2 klasy nizej, a ja podoswiadczeniach mego syna z Maxima tez moge cos na ten temat powiedziec :P

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam almere, bo sam taką śmigam od 4 lat (rocznik 1998) i jak dotąd okazuje sie autem totalnie bezusterkowym. Jakość wykonania, ukłąd jezdny, ergonomia stoją na naprawdę wysokim poziomie (pod tym względem almera o wiele lepiej prezentuje sie od corolli rocznik97) , spalanie w trasie to niecale 6L (silnik 1.4), ale fakt nie jest to demon prędkości i przyspieszeń - jednak od tego mam motocykl.

 

Generalnie polecam almery z lat 96-99 bo te modele były produkowane w Japoni, a wiadomo, że "Made in Japan" = najwyższa jakość. Almery po 2000roku to padaki składane przez angoli i nawet nie ma ich co porównywac pod wzgędem jakości wykonania i usterkowości do starzych modeli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego Civica kupić nie jest łatwo... jak tu wspomniano zwykle jeżdżą nimi albo ludzie młodzi albo tacy co nie potrafią jeździć Hondą..

 

w pierwszym przypadku zwykle mamy do czynienia z niedoinwestowaniem czyli przeglądami robionymi w dziupli i używanymi nędznymi materiałami eksploatacyjnymi... efekt jest taki, ze zwykle trafia się na wykończone sprzęgło, rozwalone zawieszenie i często skrzynię biegów do remontu... mozna za to liczyć na piękną chromowaną końcówkę wydechu. Zwykle są to autka w wersji 3d lub 5d.

Silnikowi zwykle nic nie jest gdyż częste kręcenie pod czerwone wcale mu nie szkodzi w przeciwieństwie do jazdy na zbyt niskich obrotach... oczywiście pod warunkiem regularnej wymiany oleju.

 

druga kategoria to użytkownicy sedanów 1,4is... tu z kolei można znaleźć sprzęty mocno przymulone i z powybijanymi panewkami w silniku bo starszy pan miał zwyczaj jeździć na zbyt wysokim biegu..... ale generalnie w tej kategorii łatwiej znaleźć coś sensownego.

 

Klasyfikacja powyższa powstała po około 8 miesięcznych poszukiwaniach Civica i obejrzeniu kilkunastu aut... w końcu udało się znaleźć fajną coupetę w amerykańskiej wersji rocznik 97 za 15tys zł.. poszukiwania były czynione dla kolegi, który pluł sobie w brodę, że nie kupił ode mnie mojego starego kanciaka D13B1 rocznik 91 opchniętego za 3,5tys... a ja potem plułem sobie w brodę, że tak tanio opchnąłem autko w idealnym stanie w porównaniu do pięć razy droższych szrotów, które oglądaliśmy....

 

TRZEBA OGLĄDAĆ SPRAWDZAĆ I JEŹDZIĆ PRÓBNIE... i nie ma znaczenia czy to Civic czy Almera bo i jedno i drugie może okazać się szrotem jak jest używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...