Skocz do zawartości

PZU czy Warta?


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Mialem na mysli ewentualne problemy z wyplacaniem kasy dla mnie . Ale samolub jestem"

 

To tu niema nic do rzeczy. Polisa OC - odpowiedzialność cywilna różni się od AC. Jeśli spowodujesz wypadek(twoja wina) to nic nidostaniesz od nikogo. Dostanie poszkodowany przez Ciebie i wypłacą mu odszkodowanie z twojej polisy. Działa to w dwie strony. Kase dostaniesz jeśli wykupisz AC i wtedy możesz spowodować wypadek i nawet jeśli jest twoja wina to odszkodowanie dostaniesz. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie polisy OC może nastąpić najpóźniej na dzień przed zakończeniem bieżącej polisy. najbezpieczniej dokonać tego w Inspektoracie/Oddziale za potwierdzeniem złożenia stosownego wypowiedzenia.

Inne zasady obowiązują przy wypowiedzeniu polisy otrzymanej wraz z nowonabytym pojazdem Tutaj nowonabywca ma możliwość wypowiedzenia do 30 dni od daty zakupu, chyba że polisa kończy się wcześniej, wówczas również obowiązuje termin jednodniowy.

 

PZU z etgo co wiem podniosło ostatnio stawki OC, dlatego może być obecnie droższe od Warty. Może to różnie wyglądać w różnych regionach kraju, warto podzwonić i popytać albo pójść do dużego multiagenta.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to że nie rozpoznawają tego ludzie w określonym wieku, bo mogę zrozumieć że dla np. 13-to latka ubezpieczenie jest tylko świstkiem papieru.

 

Przy tym stanie wiedzy nie dziwię się że niektóre zakłady ubezpieczeń żerują na naiwnych...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link4 ma wyższe stawki niż PZU.

 

Jestem zainteresowany wypowiedzeniem umowy - proszę o potwierdzenie (bądź zaprzeczenie), że wystarczy wypowiedzieć umowę dzień przed terminem jej wznowienia???

Ponieważ lubisz paragrafy to masz :)

 

USTAWA

z dnia 22 maja 2003 r.

o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

 

Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

Art. 31. 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt nierozpoznawalność różnic między OC a AC. Żeby nie powiedzieć że to przerażające.

:icon_mrgreen:

Przecież to jest tak podstawowym pojęciem jak przedni hamulec w moto.

Przerażające jest to że nie rozpoznawają tego ludzie w określonym wieku, bo mogę zrozumieć że dla np. 13-to latka ubezpieczenie jest tylko świstkiem papieru.

 

Przy tym stanie wiedzy nie dziwię się że niektóre zakłady ubezpieczeń żerują na naiwnych...

Panowie, zeby byla jasnosc, wiem jaka jest roznica miedzy OC a AC. Wydaje mi sie ze to wlasnie Wy nie umiecie czytac ze zrozumieniem. Powtarzam po raz ktorys ze chodzi mi o dowiedzenie sie czy Warta badz PZU nie robia jakichs problemow z wyplacaniem odszkodowania w razie wypadku nie z mojej winy; ogolnie czy nie robia przekretow. Innymi slowy, chcialem zobaczyc czy nikt z forumowiczow nie mial przykrych doswiadczen z jedna badz druga firma, o ktorych chcialby sie podzielic tutaj. Chyba tylko Domink i Skoal napisali cos na temat, a tak wszyscy mi wmawiaja ze nie znam roznicy miedzy OC a AC. Myslimy, Panowie, myslimy.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonstar, wyrwales to zdanie z kontekstu i myslisz ze taki cwaniak jestes. Naprawde tak Ci zalezy zeby sie popisac przed wszystkimi? Jeszcze raz powtarzam, czytaj ze zrozumieniem, a jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj.

 

Z reszta mam wrazenie ze juz niczego wiecej sie od Was nie dowiem wiec EOT

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonstar, wyrwales to zdanie z kontekstu i myslisz ze taki cwaniak jestes. Naprawde tak Ci zalezy zeby sie popisac przed wszystkimi? Jeszcze raz powtarzam, czytaj ze zrozumieniem, a jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj.

 

Z reszta mam wrazenie ze juz niczego wiecej sie od Was nie dowiem wiec EOT

 

 

przeczytalem caly temat i tez sadze ze mylisz pojecia, jesli chcesz rzeczowej odpowiedzi to ci udziele:

 

NIkt na tym forum nie odpowie ci na zadane pytanie gdyz uczestnictwo w wypadku nie ze swojej winy twoj ubezpieczyciel nie ma nic wspolnego z ubezpieczycielem ktory go spowodowal i to on pokrywa straty jakie ty ponosisz, ALE jesli bedziesz miec np wypadek spowodowany przez niemca, anglika czy innego obcokrajowca sprawa z wyplata OC przechodzi na nasze krajowe ubezpieczenie ktore pozniej wyciaga to sobie od obcokrajowca wiec w tym wypadku lepiej PZU-zawsze masz ta pewnosc ze interesu nie zwina.

 

Jesli natomiast chcesz byc dobry i chcesz zadbac o poszkodowanego zeby jemu wyplacili ubezpieczenie jak wypadek bedzie z twojej winy ( bo naprzyklad obawiasz sie ze poszkodowany na widok malego odszkodowania wezmie pare kolegow i pare sztachet) nie wiem co leprze ja mam PZU bo u mnie w miescie jest tansze niz warta place 59zl po zwyzkach z racji mojego wieku i znizkach z racji taty.

 

 

Proponuje napisz jeszcze raz o co ci chodzi bo Dominik ani Skoal wcale nie odpowiedzieli na twoje pytanie, a na tych co odpowiedzieli sie obraziles :crossy: gdyz twoje pytanie jest bardzo dziwne i niecodzienne, istnieje tez mozliwosc ze pod koniec skapnoles sie ze popelniles gafe i zaczoles odkrecac to tym postem:

 

 

 

Panowie, zeby byla jasnosc, wiem jaka jest roznica miedzy OC a AC. Wydaje mi sie ze to wlasnie Wy nie umiecie czytac ze zrozumieniem. Powtarzam po raz ktorys ze chodzi mi o dowiedzenie sie czy Warta badz PZU nie robia jakichs problemow z wyplacaniem odszkodowania w razie wypadku nie z mojej winy; ogolnie czy nie robia przekretow. Innymi slowy, chcialem zobaczyc czy nikt z forumowiczow nie mial przykrych doswiadczen z jedna badz druga firma, o ktorych chcialby sie podzielic tutaj. Chyba tylko Domink i Skoal napisali cos na temat, a tak wszyscy mi wmawiaja ze nie znam roznicy miedzy OC a AC. Myslimy, Panowie, myslimy.

 

 

PO tym poscie chcialbym tylko wiedziec PO CO CI TO WIEDZIEC

?? bedziesz omijac ubezpieczycieli jednej z tych grup warta/pzu na drodze?? no oczywiscie ze nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly temat i tez sadze ze mylisz pojecia, jesli chcesz rzeczowej odpowiedzi to ci udziele:

 

NIkt na tym forum nie odpowie ci na zadane pytanie gdyz uczestnictwo w wypadku nie ze swojej winy twoj ubezpieczyciel nie ma nic wspolnego z ubezpieczycielem ktory go spowodowal i to on pokrywa straty jakie ty ponosisz, ALE jesli bedziesz miec np wypadek spowodowany przez niemca, anglika czy innego obcokrajowca sprawa z wyplata OC przechodzi na nasze krajowe ubezpieczenie ktore pozniej wyciaga to sobie od obcokrajowca wiec w tym wypadku lepiej PZU-zawsze masz ta pewnosc ze interesu nie zwina.

Kurde, Rybson masz racje. Teraz widze gdzie sie pomylilem :banghead:. Zwracam honor wszystkim ktorzy probowali mnie uswiadomic w moim bledzie. Oczywiscie na nikogo sie nie obrazilem :). Tylko denerwowalo mnie ze nie moge uzyskac konkretnej odpowiedzi, ale teraz rozumiem ze nie bylo takiej mozliwosci. Dzieki :notworthy:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE jesli bedziesz miec np wypadek spowodowany przez niemca, anglika czy innego obcokrajowca sprawa z wyplata OC przechodzi na nasze krajowe ubezpieczenie ktore pozniej wyciaga to sobie od obcokrajowca

 

Generalnie jest to nieprawda. Tzn gdzieś dzwoni ale nie w tym kościele... ;)

 

W przypadku szkody wyzrządzonej NAM przez obcokrajowca, odszkodowanie wypłaca jego reprezentant na terenie Polski. Reprezentantem mogą być różne firmy, niekoniecznie ubezpieczeniowe.

 

Oczywiście może się zdarzyć przez jakiś niezwykły zbieg okoliczności że nasza firma ubezpieczeniowa w której mamy OC będzie zarazem polskim reprezentantem zagranicznej firmy ubezpieczeniowej sprawcy ale to byłby wyjątkowy przpadek.

 

Dodam jeszcze że reprezentant powinien NAJPIERW wypłacić a potem rozliczyć się z zagranicznym zakładem ubezpieczeń.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...