Skocz do zawartości

czy moge zmienic rozmiar opony zalecany przez producenta??


Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak w mojej hondzie producent zaleca opone 120/70/17 lecz jest ona drozsza o 150zl od oponki o rozmiarze 110/80/17 ktora chcialbym wsadzic czy jest to wielka roznica?? moge taka opone zalozyc?? 150zl w moim przypadku piechota nie chodzi, zwlaszcza ze opona ktora mam teraz ma bieznik zuzyty w 30% a zmienic chce tylko ze wzgledu na to ze ma rant przytarty po tym jak zbyhu mial ten wypadek w angli, i mi przy 70km/h drga troche kierownica- mozna bylo by to wywazyc, ale szczerze nie chce jezdzic na takiej oponie. Prosze o konkretne opinie bez umoralniania itp itd, jak bedzie trzeba doloze te 150zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak w mojej hondzie producent zaleca opone 120/70/17 lecz jest ona drozsza o 150zl od oponki o rozmiarze 110/80/17 ktora chcialbym wsadzic czy jest to wielka roznica?? moge taka opone zalozyc?? 150zl w moim przypadku piechota nie chodzi, zwlaszcza ze opona ktora mam teraz ma bieznik zuzyty w 30% a zmienic chce tylko ze wzgledu na to ze ma rant przytarty po tym jak zbyhu mial ten wypadek w angli, i mi przy 70km/h drga troche kierownica- mozna bylo by to wywazyc, ale szczerze nie chce jezdzic na takiej oponie. Prosze o konkretne opinie bez umoralniania itp itd, jak bedzie trzeba doloze te 150zl...

 

Ile $$$ chcesz wydać na oponę?? Zmiana o 10mm szerokości jest dopuszczalna, zwróć tylko uwagę czy przypadkiem ta 110'tka nie jest diagonalna i dlatego jest o tyle tańsza od 120'tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile $$$ chcesz wydać na oponę?? Zmiana o 10mm szerokości jest dopuszczalna, zwróć tylko uwagę czy przypadkiem ta 110'tka nie jest diagonalna i dlatego jest o tyle tańsza od 120'tki.

 

 

oczywiscie chodzi o maxxis promax bo ja biedny jestem, kupilem na tyl taka zrobilem 1000km i jestem zadowolony :biggrin: doradz cos piotrus masz cos taniego na sklepie??:) wracajc do tematu promax ma na przod tam tylko 110/80 lub 110/70 (honda zaleca 120/70), ale mniej wiecej z samochodow wiem ze jesli pierwsza liczba jest mniejsza ale za to ta druga jest wieksza to opony sa praktycznie te same

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16496

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16506

 

honda zaleca ten rozmiar

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16509

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16513

 

oznaczeniami sie sie nie sugeruje narazie ale ta 2 co dalem powinna chyba byc, na tyle mam taka sama i dlatego jestem sklonny ja kupic zwlaszcza ze jestem z niej zadowolony jak juz mialbym kupowac supermaxxa to wolal bym pirelli demon albo cos w tym stylu bo te same pieniadze.

 

 

 

a wogole te maxxisy maja dziwny rozrzut w cenach http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?cPa...215_839_840_845

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z matematyki wiem ze 120x0,7=84 a 110x0,8=88

natomiast z doswiadczenia wiem, ze zmiana opny na rozmiar inny niz zaleca producent przynosci fatalne skutki.

Moze pomysl nad jakas uzywka? 120/70/17 to super popularny rozmiar-wybor tych opon jest przeogromny! Ja kupuje ladne oponki na przod za gora 150 zeta. Ale biore sportowe kapcie na przod-ladnie sie trzymaja podloza. Na tyl niestety w rozmiarze 150/70 takie gumy sa niedostepne-wiec zadowalam sie sportowo-turystycznymi. Ja z tej kombinacji jestem super zadowolony-a za komplet (bez dziur, gora 5 letnie oony z bieznikiem na 6-7 tys km)z zalozeniem i wywazeniem place tyle co za bylejakiego heidenaua czy maxxisa.

Jakby co to moge ci podac namiary :biggrin:

 

Aaaa -i jeszcze jedno. Te opony ktore proponujesz to opony diagonalne-ktorych producent w ogole nie przewidzial do tego motocykla! Te drozsze sa radialne-stad taka roznica w cenie.

Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz na tym forum nic o uzywkach bo zaraz sie zleci cala banda i sie dowiesz co o tobie mysla :)

zobaczymy jest narazie zima (teoretycznie) kase zbieram moze cos wysepie od rodzicow najchetniej to sie na bazarek wybiore do krakowa i cos wygrzebie i chyba tak bedzie trzeba zrobic. dzieki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz na tym forum nic o uzywkach bo zaraz sie zleci cala banda i sie dowiesz co o tobie mysla :icon_biggrin:

zobaczymy jest narazie zima (teoretycznie) kase zbieram moze cos wysepie od rodzicow najchetniej to sie na bazarek wybiore do krakowa i cos wygrzebie i chyba tak bedzie trzeba zrobic. dzieki :)

Taaa-banda moralizatorow :D Wiem ze opony uzywane nie sa tak bezpieczne jak nowe ,ze to grozi porazeniem pradem. No ale trudno-zyje w takim kraju a nie innym, i na razie nie stac mnie na nowe oponki. Ale nozem ich nie nacinam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie chodzi o maxxis promax bo ja biedny jestem, kupilem na tyl taka zrobilem 1000km i jestem zadowolony :flesje: doradz cos piotrus masz cos taniego na sklepie??:P wracajc do tematu promax ma na przod tam tylko 110/80 lub 110/70 (honda zaleca 120/70), ale mniej wiecej z samochodow wiem ze jesli pierwsza liczba jest mniejsza ale za to ta druga jest wieksza to opony sa praktycznie te same

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16496

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16506

 

honda zaleca ten rozmiar

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16509

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=16513

 

oznaczeniami sie sie nie sugeruje narazie ale ta 2 co dalem powinna chyba byc, na tyle mam taka sama i dlatego jestem sklonny ja kupic zwlaszcza ze jestem z niej zadowolony jak juz mialbym kupowac supermaxxa to wolal bym pirelli demon albo cos w tym stylu bo te same pieniadze.

a wogole te maxxisy maja dziwny rozrzut w cenach http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?cPa...215_839_840_845

 

Tak jak przypuszczałem (i zauważył to już kol. Zajc) te opony nie są do Twojego motocykla (ze względu na to że są diagonalne). Skoro masz już z tyłu diagonalną to nie wiem co będzie gorsze - zakładac na przód również diagonalna ale o mniejszym rozmiarze czy mieszać rodzaje opon zakładac na przód radialną (oba przypadki są porównywalne z podcieraniem tyłka szkłem :) ).

 

W razie czego mam diagonalny przód w rozmiarze 120/70ZR17 (Pirelli Sport Demon) za 250 PLN i to chyba będzie najsensowniejsze rozwiązanie (pomijając oczywiście wywalenie obecnego tyłu i montaż kompletu opon radialnych w rozmiarze jaki zaleca producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to bede chetny na ta demon sport, do konca tygodnia postaram sie skolowac kase i sie odezwe czym sie rozni opona diagonalna od radialnej?? z tej z tylu jestem naparwde zadowolony, lukasz-aprilla taka ma w gsx i tez nie narzeka:) szczerze to poszedlem jego tropem;)

 

mieszanie modeli i producentow opon w motocyklach jest chyba na pozadku dziennym bynajmniej w tym kraju, przeciesz to nie przeszkadza- jest tak samo jak w autach na tej samej osi musza byc te same ale jesli chodzi o przod czy tyl to juz nie. ten maxxis co mam teraz z tylu w oznaczeniach spelnia wymogi motocykla

 

a ta pirelka jest nowa?? szczerze to nie chce uzywki tylko z tego wzgledu ze nie chce co rok opon zmieniac

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to bede chetny na ta demon sport, do konca tygodnia postaram sie skolowac kase i sie odezwe czym sie rozni opona diagonalna od radialnej?? z tej z tylu jestem naparwde zadowolony, lukasz-aprilla taka ma w gsx i tez nie narzeka:) szczerze to poszedlem jego tropem;)

 

mieszanie modeli i producentow opon w motocyklach jest chyba na pozadku dziennym bynajmniej w tym kraju, przeciesz to nie przeszkadza- jest tak samo jak w autach na tej samej osi musza byc te same ale jesli chodzi o przod czy tyl to juz nie. ten maxxis co mam teraz z tylu w oznaczeniach spelnia wymogi motocykla

 

a ta pirelka jest nowa?? szczerze to nie chce uzywki tylko z tego wzgledu ze nie chce co rok opon zmieniac

 

 

Generalnie opona diagonalna od radialnej różni się konstrukcją (nie wnikając w szczegóły diagonalna jest sztywniejsza i inaczej się układa w porównaniu do radialnej). Akurat gsxf (model imbryk czyli taki jak ma Łukasz) wychodził fabrycznie na diagonalach więc bez problemu można zastosować te Maxiss'y.

 

Co do mieszania opon różnych producentów to nie jets to problem, jedynie nikt do końca nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się motocykl.Nie powinno się natomiast mieszać różnych konstrukcji opon.

Maxiss który masz na tyle nie jest przewidziany do seventy fifty pomimo że ma takie same rozmiary jak opona radialna 150/70ZR17 właśnie ze względu na swoją konstrukcję, ale w obecnej sytuacji lepszym wyjściem jest założenie na przód opony o takiej samej konstrukcji jaką masz z tyłu.

 

Pirelka jest nieużywana (wyprodukowana w połowie 2005r.), reszta załatwimy via priv :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja mam pytanie i bardzo bym prosil o w miare szybka odp, bo moge okazje wyhaczyc.

W GPZ 500s chce dac z tylu Demon sporty 140/70/17 (10mm jeszcze dopuszczalne). A z przodu 120/70/17. Tylko problem w tym ze prawie kazde sporty sa radialne. Moge dac z przodu radialna (Supercorsa SC2), a z tylu diagonalna? (Demon sporta)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...