Skocz do zawartości

XT 600 Tenere czy Dominator?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem okazję przejechać się na Dominatorze i Tenerce 750.

Tenerwe to duży motocykl (nie ważne 600 czy 750) nie będzie to motocykl dla niskich osób.

Dominator jest bardziej uniwersalny i ma mniejszą mase..

Tak naprawdę ważne jest to jak jeździsz i do czego chcesz wykożystywać motocykl?

Turystyka? Jazda codzienna?

Jak nie dowiemy się do czego to tak naprawdę nie mozemy tobie pomóc.

Niby motocykle podobne ale zupełnie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenerwe to duży motocykl (nie ważne 600 czy 750) nie będzie to motocykl dla niskich osób.

Tenere 750 - to zupelnie inna parafia. Chyba mylisz dwie rozne klasy.

XT600 Tenere i Dominator to bardzo podobne motocykle. Z tej samej klasy.

I waham sie ktory kupic. Sklaniam sie ku XT, bo jednak jest czesciej uzywany w jakichs ekspedycjach przez Afryke itp.

Ale interesuje mnie porownanie awaryjnosci, ekonomiki jazdy i wrazen w ogolnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT600 Tenere i Dominator to bardzo podobne motocykle. Z tej samej klasy.

 

Ciao

troche opinii nt xt znajdziesz tutaj: http://www.motoindex.pl/ck/test_ck_szczego...=ck_yamaha.php3

 

Sam jezdzilem xt i moge wszystkie wlasciwie potwierdzic, a w szczegolnosci dobijalo mnie cholernie miekkie zawieszenie z przodu, zbyt slaby przedni hamulec oraz praktyczny brak mozliwosci szybszej jazdy (>120 km/h). Po pierwsze ze wzgledu na wiater panie oraz brak jakichkolwiek akcesoryjnych szybek. Jak chcesz gonic szybciej przez dluzszy czas, to po jakims czasie bedzies mogl stawac do zawodow z Wielkim Gonzo - mistrzem w lapaniu kul armatnich :lol:, chociaz widzialem goscia co taka namiastke szybki sam sobie zrobil i chyba bylo lepiej. Po drugie, przy wiekszej szybkosci taki troche niepewny ten motocykl sie staje, ale w sumie daje rade jezdzic

Jezeli chodzi o nx to niestety nie mam doswiadczen, ale oslona przed wiatrem jest troche lepsza, wiec do asfaltowej turystyki jest chyba bardziej przydatny.

Podsumowalbym to tak, ze jezeli lubisz rozbijac sie zasadniczo po bezdrozach, to kup xt, ale troche modyfikacji trzeba zrobic w zawieszeniu i kupic akcesoryjny bak acerbisa (bo standardowe 12 czy 13 l, nie pamietam to ciut malo), zas jak asfalt i wieksza porcje cywilizacji to nx (szczegolnie po '92 - bo wiekszy bak).

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

NO chlopaki pojechali na XT'kach z Polski do Mongolii i oprocz nagminnej wyminy opon i detek nic im sie nie rozwalilo w XT'kach.A nadmienie jeszcze ze byl z nimi jeden KTM 640 LC zdaje sie i sie rozwalil ,a przecie KTM to nie byle co.

Takrze jesli duzo terenu to Xt bedzie lepszy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

XT taki "pluszowy" (zależy jaki model jeździłem tylko XT 500 ufff Honda XL600R albo LM -RM szorstka. Dwa gaźniory (mechaniczne)

DR 600 podobna "tonacja "

Hondy po Afryce nie latają pewnie ze względu na brak jakiejkolwiek chłodnicy oleju.

Jest to problem dla tego sprzęta. Jeśli Szable chce latać po afrykańskich piaskach to musi być to moto co nie ma problemu z przegrzewaniem silnika.

Natomiast w kraju z tym typem klimatu można te sprawy pominąć (oprócz jazdy w bardzo ciężkim terenie)

Byłem bardzo "napalony" na DR800 Biga teraz poznałem Hondę XL600 i jestem zadowolony bardzo zadowolony że nie kupiłem DR'a (nie wspominam o kasie ok dwa razy mniejszy koszt zakupu) Nie cierpię enduraka z owiewkami nieruchomo zamocowanymi do linii zbiornika (z tej studni podczas jazdy wydobywa się całkiem ciekawy hałas!!) druga sprawa to nie wiesz gdzie jedziesz oczywista w terenie o oświetleniu drogi nie wspomnę

Wybór jest trudny trza odpowiedzieć sobie na jedno pytanie gdzie i w jaki sposób będę jeździć - wtedy pozostaje tylko wydać kasę na upragnione moto

Może podpowiedzią byłoby pooglądanie sprzętów na „Pogoni za lisem" podobno w tą niedzielę???

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...