Skocz do zawartości

VROC


nullek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spadliśmy na 2. stronę :bigrazz: . Nagana za brak aktywności :crossy: .

WWaldi, co słychać w temacie ozdób :cool:? Nadwyżkę ponad zgłoszone zapotrzebowanie jakoś się zagospodaruje.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wwaldi załatwiaj ja kupuje na 100% no bo jak by to było że nie skoro sam zaczełem ten temat ,szkoda tylko że nie miałem czasu by w całej tej dyskusji uczestniczyć wiecie panowie praca a po pracy do warsztatu kumpla skladać moto po małym bum (nie moje oczywiście i nie kumpla) , jesłi tamat naszywek jest załatwiony( tak myśle) to teraz trza by było pomyśleć o jakimś spotkaniu co myślicie panowie temat jest chyba do ugryzienia

pozdrawiam

 

może Toruń?!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że wczoraj stałe się szczęśliwym ujeżdżaczem Vn 800 Classic to chciałbym dołączyć do Waszego grona i zamówić również jedną naszywkę.

Jednocześnie prośba: Czy ktoś jest w stanie podzielić się ze mną instrukcją użytkownika w języku polskim?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że wczoraj stałe się szczęśliwym ujeżdżaczem Vn 800 Classic to chciałbym dołączyć do Waszego grona i zamówić również jedną naszywkę.

Jednocześnie prośba: Czy ktoś jest w stanie podzielić się ze mną instrukcją użytkownika w języku polskim?

Z góry dziękuję.

oczywiście instrukcją moto (nie maszywki :icon_mrgreen: ),

posiadam tylko anglojęzyczną!

pozdro

 

oczywiście instrukcją moto (nie maszywki :icon_mrgreen: ),

posiadam tylko anglojęzyczną!

pozdro

 

PS a jesteś członkiem :flesje: VROC-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam nad szybą do mojego sprzęta. Na razie trafiam tylko na fabryczne ale drogie (ok. 1.600 zł :banghead: ) albo na MGG (te są niespecjalnie ładne :( ). Wiem, że robi je też Givi ale na stronie nie mają zdjęć.

Macie jakieś doświadczenia z szybami? Pomóżcie, pls.

Thanks from mountain za pomoc.

pzdr

 

PS. Remo puść mi na priv jakiś kontakt do siebie. To w temacie polskiej instrukcji.

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

igor co do szyby szkoda że teraz dopiero piszesz o szybie miałem orginal i sprzedałem za 200 zł , poszukaj na allegro lub niemieckim ebaju , ostatnio byłem na bazarze w niemczech były dwie orginalne z logo vn 15euro za sztukę żebym wiedział to już bys miał , aha nie można naszego tematu dodać do przyklejonych bo już trzeba szukać więc prośba do admina dodaj nasz temat do przyklejonych prosze . wwaldi coś się nie odzywa ale trza mieć nadzieję że działa ostro w naszej naszywkowej sprawie

pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła sprawa naszywek. Złożyłem wizytę w firmie która ma nam te naszywki robić i stwierdziłem że robią to profesjonalnie i bardzo ładnie. Jutro dostanę końcowy wzór do zatwierdzenia , ustaliłem szerokość naszywki na 12cm , naszywka na podkładzie z czarnej tkaniny. Ostateczna cena naszywki to 11,00 PLN brutto (myślę że dobra) koszty wysyłki to 4,00PLN (niezależnie od ilości). Chętni proszę o przysyłanie danych do wysyłki na adres [email protected] w mailu zwrotnym podam konto na które trzeba wpłacić kase w wysokości : ilość naszywek x 11,00 + 4,00 , będzie to jednocześnie potwierdzenie ze dane do mnie dotarły.Jutro jak zatwierdze wzór podam termin wykonania naszywek . uff to wszystko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWaldi jestem pod wrażeniem! Niby nic nie mówił, a robił - to jest dopiero prawdziwy poznaniok. Ale do rzeczy; zaraz ślę Ci maila w imieniu moim i ar2r (za pozwoleniem). Wezmę naszywki dla mnie i dla niego. Serdeczne dzięki za zaangażowanie.

A teraz trochę z innej paczki. Mam już gotowy prototyp wózka do przetaczania motocykla w garażu. Pisałem o tym w dziale Mechanika Ogólna. To kopia sprzętu, jaki można zobaczyć m.in. w katalogu Luisa. Zasada jest prosta - wózek posiada niskie podwozie umieszczone na wysokości ok. 10 mm nad posadzką dzięki czterem obrotowym kółkom przemysłowym z hamulcami. Najeżdżamy tylnym kołem i hajda! Jutro przetestuję go w warunkach rzeczywistych i jeśli test wypadnie pomyślnie, a któryś z szanownych kolegów zapragnie mieć taki za przyzwoitą cenę, to podam namiary na wykonawcę. Zrobiłem mały błąd taktyczny, bo pokazałem wykonawcy fotografię w katalogu, gdzie była także cena stokilkadziesiąt euro. Na efekty nie trzeba było czekać, bo facet się nieco zbiesił i klepnął cenę 150 PLN. Składają się na nią 4 kółka po 13,00 PLN, spawana konstrukcja z blachy stalowej # 5 mm, ocynkowane wkręty, pasek gumy, farba podkładowa i żółta nawierzchniowa. Reszta to robocizna. Rozmawiałem dziś z ar2r i pokręcił głową, że drogo. Kiedy gość wróci do pracy zabiorę się za rzetelną wycenę, coby sprawiedliwości stało się zadość. Czasem człek działając w pojedynkę traci umiejętność rozsądnej oceny. A przyznam, że trochę mi na tym wózku zależało i już mu zapłaciłem. Trochę więcej niż powinienem, no ale to cena, jaką płacą pionierzy...

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowy prototyp wózka.....

 

Hej. A czy jesteś pewien, że nie dasz rady zaparkować w poprzek garażu? Ja miałem taki sam dylemat. Kupiłem niedawno VN900 (długość 2,54m) a mój garaż ma szerokość 2,95m. Początkowo też szukałem takich wózków i zapewne trafiłem w necie na te same wózki co Ty. Jednego wieczoru postanowiłem jednak spróbować i po godzinie prób udało mi się zaparkować go w poprzek i to jakieś 10cm od tylnej ściany garażu. Teraz doszedłem do takiej wprawy że zajmuje mi to ok 2 minut, a z obu stron zostaje mi po 20cm. Z tymi wózkami to jest problem przy najeżdzaniu na nie motorem - bo muszą wtedy mocno być unieruchomione. Problem jest także z przesuwaniem ich z załadowanym motorem, bo bardzo łatwo uderzyć nim w ściane - tym łatwiej im bardziej ze względu na wąskość garażu potrzebny jest wózek. Jak chcesz to zrobie zdjęcie jak moja maszyna stoi w garażu.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh! Oczywiście można tak, jak piszesz. Ale to IMHO nie jest metoda. Każde działanie może mieć dobre i złe skutki - to jasne. Ale na Boga Ojca, jeśli można sobie ułatwić, to dlaczego nie? Piszesz, że na zaparkowanie motocykla tracisz 2 minuty, więc wiesz co piszesz. Ja jednak nie wyobrażam sobie manewrowania maszyną, która ma 245 cm długości i waży ćwierć tony w świetle garażu o szerokości 255 cm. Stąd konieczność zastosowania urządzenia, które wydatnie zmniejszyłoby opory tarcia ułatwiając czynność parkowania. Absolutnie nie narzucam nikomu moich opinii, a dzielę się jedynie doświadczeniami w przedmiocie. O randze problemu świadczą oferty w sklepach motoryzacyjnych, które dotyczą najrozmaitszych konstrukcji w różnistych cenach. Naturalnie mogłem sobie kupić fabryczny wózek za 400 - 1200 PLN, ale zapala się czerwona lampka rozsądku, która nakazuje poszukać tańszego rozwiązania banalnego problemu. I znalazłem! W dodatku, jeśli sam produkt zda u mnie egzamin i jego cena nie będzie stanowiła bariery, to czemu nie zainteresować szeroką brać motofanów? Zarobi sobie polski rzemieślnik i może to utrze nosa mądralom ze strefy euro...

Wracając jednak do Twojego przypadku. Masz garaż, w którym pozostaje z szerokości 40 cm. To kupa przestrzeni, na której wirtuoz zaparkowałby małą tankietkę :-) Zdjęcia oczywiście poproszę.

Pozdrowienia!

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szkoda że teraz dopiero piszesz o szybie ...

 

Wiem i żałuję, że przespałem temat i straciłem takie okazje :). Zimą sprzęt stał pod pokrowcem i nie inspirował mnie do myślenia o szybie. A teraz po ptokach. Prze internet nie chcę kupować, bo lubię najpierw wziąć do ręki i przymierzyć. Dzięki kolegom mam już dwa namiary na sklepy w W-wie, muszę się zorientować w temacie. Trzeba będzie tylko wydać trochę więcej, niż 15 EUR albo 200 zł ale za głupotę się płaci ;).

A swoją drogą mogłeś napisać, że masz szybę do sprzedania :) .

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyną, która ma 245 cm długości i waży ćwierć tony w świetle garażu o szerokości 255 cm...

 

aaaaaaa to co innego. Masz tylko 10cm zapasu wiec rzeczywiście potrzebujesz takiego urządzenia. A powiedz (pytam bo sam sie nad tym zastanawiałem) jak rozwiążesz unieruchamianie tego w trakcie najeżdzania motorem? IMHO jeśli to nie bedzie trwale unieruchomione to bedzie odjeżdzałao na swoich kółeczkach podczas prób wjechania na to przednim kołem.

 

Zdjęcie będzie http://bikepics.com/members/asztando/07kawa0/ tu po południu

 

 

a tak zgodnie z tematem wątku.... Panowie, czy ja też mógłbym nabyć naszywkę?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa najeżdżania hm... To jest problem na razie rozwiązany czysto teoretycznie. Platforma wózka ma na stronie 'najezdnej' fazowanie. Prócz tego wszystkie cztery koła posiadają blokady obrotu wokół każdej z dwóch osi i to powinno wystarczyć, gdy najadę tylnym kołem. Zresztą dziś podczas testu się okaże. Nie próbowałem wczoraj, bo będę robił zdjęcia i wózek miał być dziewiczy. Sprawdzę i podzielę się uwagami.

Teraz w/s naszywek. Gdybyś poczytał post WWaldiego kilka poziomów wyżej, nie pytałbyś. Mam dobre serce, więc zacytuję:

"Chętni proszę o przysyłanie danych do wysyłki na adres [email protected] w mailu zwrotnym podam konto na które trzeba wpłacić kase w wysokości : ilość naszywek x 11,00 + 4,00 , będzie to jednocześnie potwierdzenie ze dane do mnie dotarły"

I wszycho w temacie :P

Pozdrawiam!

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z podrózy biliższych i dalszych - niestety nie moto tylko puszką

Superowo zadziałaliscie z naszywkami maila już do WWaldiego wysłałem.

 

A co z drukowaniem prasowanek? hary działasz coś ?

Edytowane przez mosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...