Skocz do zawartości

Używanie łatanych opon


Jenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

U mnie w Mz 251 wystrzeliła opona w tylnym kole przy 80km/h- nie było cieżko opanować(ale jechałem na wprost) na zakecie było by gorzej.

 

Kuzynowi w jawie 350ts przy 120 km/h wystrzeliła przednia opona- skończyło sie ślizgiem

 

Tyle tylko że w/w przykłady dotyczą opon dętkowych.

 

W zzr 600 mam aktualnie małego gwoździa wbitego w przednie koło. Dość długo na nim jezdziłem bo oponka do wymiany i narazie nic nie robie- na wiosne bedzie nowa/inna oponka.

 

A co do opon motocylkowych to chyba się nie kołkuje tylko podkłada(przykleja) sie łatkę od wewnątrz- mam tak zrobione i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie namawiam absolutnie nikogo do łatania opon, ale ja przejeżdziłem cały sezon na takiej oponie ( tył ). Zakupiłem dobrą gumę z małą dziurką na środku bieżnika ( uczciwy sprzedawca bo była oznaczona kredą ). Wulkanizator zawalił kołka, wzmocnił łatką, wyważył i ok. Oponka nie miała lekko, bo i na torze jeżdziła. Tydzień temu została spalona :banghead:

Dużo zależy od wielkości, miejsca uszkodzenia i rodzaju ( dziurka, dziura :banghead: , czy rozcięcie ) i od dobrej roboty wulkanizatora.

Jakoś nie strzeliła, ale jeszcze raz powtarzam, że nikogo do tego nie namawiam i bez zbędnych komentarzy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, bo o tym wiem i akurat nie było mnie stać na komplet nówek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

U mnie w Mz 251 wystrzeliła opona w tylnym kole przy 80km/h- nie było cieżko opanować(ale jechałem na wprost) na zakecie było by gorzej.

 

Kuzynowi w jawie 350ts przy 120 km/h wystrzeliła przednia opona- skończyło sie ślizgiem

 

Tyle tylko że w/w przykłady dotyczą opon dętkowych.

 

 

No dobrze, a czy jakies blizsze uwagi i porady nt. co i jak jak Ci taka opona strzeli ???

Bo prawde powiedziawszy, nie wiem jak sie zachowac kiedy opona robi bum !!!

Mialem tylko przypadek lekkiego kapcia z tylu, ale czuc bylo ze moto sie slizga io trzeba bylo dopompowac opone.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Panowie, najpierw musimy niestety rozgraniczyc na Polske i inne kraje oraz czy wolno + zdrowy rozsadek.

 

Dowiadywalem sie u niemieckiego handlarza ogumieniem, wiec ten post dotyczy sie Nieniec i panujacej tam sytuacji.

 

Kiedys gdy uzywano opon diagonalnych, opon z uzyciem dentek naprawa byla dozwolona.

 

W przypadku opon radialnych, ze wzgledu na duze predkosci, jakie rozwijaja naprawa ta jest zabroniona.

 

Oczywiscie nawet i w Niemczech, jezeli zlapie sie gume a service nie posiada takowej w magazynie, to jest mozliwosc jej naprawy poprzez zastosowanie specjalnej latki.

 

Sprzet nie zostanie jednak wydany w rece wlasciciela / kierujacego bez wczesniejszego podpisania na faktorze lub dodatkowej kartce, ze firma poinformowala o tym, ze.... i naprawa zostala wykonana na wylaczna prosbe i odpowiedzialnosc zleceniodawcy. W ten sposob firma zabezpiecza sie i jest kryta w razie wypadku zwiazanego z takowa naprawa.

 

Majkelpl - serdeczne dzieki, dzieki Tobie i ja sie czegos dowiedzialem, bo musialem sie przeciez tego dowiedziec

 

pozdrawiam

 

:icon_razz:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a czy jakies blizsze uwagi i porady nt. co i jak jak Ci taka opona strzeli ???

Bo prawde powiedziawszy, nie wiem jak sie zachowac kiedy opona robi bum !!!

Mialem tylko przypadek lekkiego kapcia z tylu, ale czuc bylo ze moto sie slizga io trzeba bylo dopompowac opone.

 

Cieżko jest określić jak sie zachować podczas nagłej utraty ciśnienia powietrza w kole. Na to nie ma recepty, w moim przypadku ostro na przedni hamulec no i wytraciłem prędkość. Przypomina jazde na lodzie- tył rzuca na wszyskkie strony(ogólnie ciekawie jest :icon_razz: )

 

Z przodem napewno jest o wiele gorzej, ale tego to nie wiem bo jeszcze mi sie nie zdarzyło(odpukać)- czego i Wam wszystkim życze :clap:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a czy jakies blizsze uwagi i porady nt. co i jak jak Ci taka opona strzeli ???

Bo prawde powiedziawszy, nie wiem jak sie zachowac kiedy opona robi bum !!!

Mialem tylko przypadek lekkiego kapcia z tylu, ale czuc bylo ze moto sie slizga io trzeba bylo dopompowac opone.

 

mysle ze kazdy by zareagowal innaczej

i nikt by nie chcial takich sytuacji przezywac

a nie wszyscy potrafia zachowac zimna krew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...dziura dziurce nie rowna :notworthy: W samochodzie mialem sporo;kapci; wszystko zalezy od predkosci, od tego czy to tył czy przod,no i od tej cholernej dziury..W motocyklach typu cruiser czy chopper mozna smialo łatac opone i jezdzic bez obawy.Stosuje sie specjalne łatki od wewnatrz, mozna dodatkowo jesli przebicie jest troche wieksze zakołkowac otworek a potem łatka,byle nie walic łat na dziure wielkosci 10GR i do tego klejem do dętek rowerowych,wszelkiego typu przeciecia na wylot kwalifikuja opone do wymiany.Po tych zabiegach nalezy oponę wyważyć. Ale jak pisze JACEK1...kazdy robi to na wlasna odpowiedzialność..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie można założyć jeżeli dziurka jest niewielka, a opona dobrze zaklejona. Też tak sądzę, najgorsze jest jednak że pasuje wtedy pamiętać o tym i miarkować sobie rozsądną prędkość a to już gorsza sprawa :) bo czasem droga dobra :evil: , a na moto się jeździ się po to żeby zapomnieć :evil:

Jak nic używaniego się nie znajdzie w dobrym stanie to trzeba będzie spróbować, żeby choć do wakacji dojeździć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...