Skocz do zawartości

Nie chce odpalić Honda VF 750F Pytanie do wszystkich motocyklistów


Artek26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam Honde VF 750F z 83 roku, mam ją czwarty rok i do tej pory nic sie z nią nie działo ale postawiłem ją jesienioa w garażu i ostatnio chciałem sięprzejechać ale nie chciała odpalić, miała do wymiany świece bo strzelała, czy to może być przyczyną ze teraz nie chce zapalić?? tzn. załapała mi 2 razy ale strzeliła i zgasła, to nawet 5 sekund nie trwało... świece i tak juz musze kupić i tu mam dwa pytania:

1. Czy świece mogą być przyczyna tego że nie chce odpalić??? (bo juz się martwie)

2. Jakie świece będą najlepsze do tego motocykla??

Z góry dziękuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem VF750F, problem podobny, u mnie byla to kwestia gaznikow, zawsze po odstawieniu jej na dluzej niz kilka dni nie chciala odpalic, pomoglo dopiero pozadne czyszczenie i regulacja gaziorow, potem juz sie nic nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz powodu do zmartwień. Wymień świece na nowe i odpowiednie do Twojego silnika i masz problem z głowy.

U mnie jak narazie odpala na dotyk, ale jedna świeca już zaczyna niedomagać, bo na ssaniu strzela w rurę i nabiera mamentalnie obrotów i tak kilka razy aż się rozgrzeje. Ale cóż, i tak dobrze że w styczniu można trochę polatać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie jeszcze raz ;) To mój pierwszy pojazd tego typu i cały czas sie ucze takich rzeczy, najdziwniejszy dla mnie był ten wyłącznik uderzeniowy, upadła mi na bok i zgasła a potem nie chciała zapalić:banghead: na szczęscie szybko doszedłem do tego jak to wyłączyć 1, 2 i na luz :icon_evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze brata który ma 25 lat i to jest motocykl na spółkę, nie jeżdże nią po mieście bo mam simsona, a lat mam 15 i bez problemu na niej jeżdżę :clap: nie ma co tak od razu skreślać za wiek :lol: i nie bieżcie mnie za oszołoma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze brata który ma 25 lat i to jest motocykl na spółkę, nie jeżdże nią po mieście bo mam simsona, a lat mam 15 i bez problemu na niej jeżdżę ;) nie ma co tak od razu skreślać za wiek :lol: i nie bieżcie mnie za oszołoma :clap:

 

Potraktuj to jako zaniepokojenie i troskę. Na razie (!!!! póki co) nikt Cię oszołomem nie nazwał :D

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mówię że ktoś mnie nazwał ale ktośą jak to czyta to moze sobi eróżnie pomyśleć :biggrin: Pozdro

Nie sądzę, żeby ktoś brał Ciebie za oszołoma z tego powodu, że jeździsz tym, czym jeździsz a racji Twojego wieku. Bez obaw.

Mi ze śmiechu zajady pękają, kiedy czytam posty nastolatków mniej więcej takiej treści: " mam drag stara 750 i myślę o kupnie 1100..." albo pamiętam jeden taki: "jak mi radzicie, czy lepiej sprowadzić motocykl jaki mam w Belgii czy lepiej kupić w Polsce drugi? Bo wracam do kraju na 2-3 miesiące..."- to pisał 14-latek.

A ja się zastanawiam, czy piszący posta zamierza kupić draga czy jego tatuś? Czy ów 14 latek ma ten dylemat czy tatuś pracujący w Belgii? Tacy zasługują na miano oszołomów a nie goście, którzy mają moto bo rodzice kupili, tylko nie należy sobie przypisywać czegoś, co robi akurat ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rodzice to właśnie cały czas nas zmuszają żeby te wszystkie motocykle (i nie tylko) sprzedać, ale to perzecież nasze hobby i każda maszyna która stoi u mnie w garażu jest tak samo moja jak i brata więc raczej nie przypisuje sobie czegoś coi nie moje :bigrazz: Być może dla wielu z was to jakiś eksces ale to prawda :) nie bez powodu od najmłodszych lat zaszczepiał we mnie motoryzacyjną żyłke.

A teraz coś na temat: kupiłem świece NGK te japońskie i teraz powinno być spoko jeśli to nie świece to się jeszcze odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...