Skocz do zawartości

dawka paliwa - YZ 250


zorak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi powiedzieć gdzie w YZ-cie 250 zmniejsza się dawkę paliwa ?? Motorek jest z 94 roku. Patrzyłem co nieco ale wole się upewnic co do tego czym regulujemy.

Dzięki za wszelkie odp

 

Zmniejszczenie dawki paliwa czyli należy obniżyć wyskość iglicy przepustnicy oraz wykrecić na ok 3-3,5 obr

boczną śrubke od składu mieszanki,a to zalewa świece czy zbytnio kopci czy co innego,skaoniło cie do zmniejszenia dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszczenie dawki paliwa czyli należy obniżyć wyskość iglicy przepustnicy oraz wykrecić na ok 3-3,5 obr

boczną śrubke od składu mieszanki,a to zalewa świece czy zbytnio kopci czy co innego,skaoniło cie do zmniejszenia dawki

 

 

jak wykręcisz te 3obr to zatrzesz cylinder

 

dawkę paliwa regulujesz tak długo aż przestanie się zalewać i kolor świecy będzie koloru kawy z mlekiem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka z boku gażnika służy do regulacji składu mieszanki jałowych obrotów. Zasadnicza regulacja jest iglicą. Opuść ją o jeden ząbek i sprawdź efekty. Następnie możesz ustawić jałowe obroty - zazwyczaj śrubka ma być wykręcona pomiędzy 1-2 obr. z gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero miałem czas się zabrać za motorek i tak: iglica jest na 3 "nacięciu" od góry i w tym położeniu czasem zalewa mi świece. Jak przestawie na 2 "nacięcie" od góry to moto nie wkręca się tak jak na 3 nacięciu. I tu mam pytanko - czy stary filtr powietrza (mój akurat jest w stanie jako takim ale muszę wymienić przed sezonem) może podawać za mało powietrza przez co zalewa świece ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pociągne mój temat bo mam kolejne pytanko (szkoda że na poprzednie nie dostłem odp ale spoko jakoś sobie poradziłem). Wyczyściłem i nasączyłem filtr, wyregulowałem sobie gaźnik tak że nie zalewa mi maszyny i ładnie wkręca się na obroty - i z tego jestem zadowolony bo moto ładnie chodzi. I tu moje pytanko - po wyregulowaniu, na 4 godziny jazdy po lasach, drogach, podjazdach i głupawkach na skoczni spalił mi 9 litrów paliwa (nie była to katacja silnika ale na pewno nie była to spokojna jazda) czy to jest wynik do przyjęcia ?????? przed regulacją na 4 godz potrzebowałem troszkę ponad 10.

Edytowane przez zorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...