Skocz do zawartości

nowa wfm raz jeszcze


samson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze...

Pozwólcie dorzucić co nieco do tematu.

Jak krytykowałem nie pomysł , ale cenę to mało mnie ludzie nie zagryźli że jak tak można trochę optymizmu itp. I co ja widzę odmiana wręcz załamanie tą WMF-ką. Pisałem nie dlatego że mi się jakaś krytyka przyśniła w nocy i chciałem się nią podzielić, ale dlatego że na własnej skórze przetestowałem budowę moto i jego próbę sprzedania. Nie wiem jak oceniacie wygląd mojego „dzieła" w stosunku do WFM (przypomnę SM 12’ 2002 str 84 WSK z silnikiem MZ zrobiona na Enduro)

Miałem naprawdę wiele problemu sprzedać ten motorek za cenę o połowę mniejszą jaka miała mieć Mińsko - WFM-ka

Co do disajnu można zrobić lepiej, ale pamiętajcie że wykonanie jednej sztuki jest proste.

Plastiki można ulepić z żywicy ręcznie doczochrać i po sprawie. Produkcja seryjna to bardzo kosztowne tłoczniki o linii obróbki części silnika nawet nie wspominam to są koszty takie że nie można ruszyć z nową produkcją człowiekowi bez potężnej kasy

Szkoda że rozwalono np. WSK-ę bo modernizacja parku jest prostsza niż zaczynanie od podstaw

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

E... troche optymizmu. Przeciez nikt nikogo nie zmusza do kupowania. Jestem pewien ze znajdzie sie sporo chetnych, wystarczy pojechac na wies i zobzaczyc ile tam jezdzi jeszcze WSK - toz to przecie prawie to samo co nowa WFMka. Nie kazdy traktuje motocykl jak SKARB a tylko i wylacznie urzytkowo. Do jazdy po wiejskich drogach ze snopkiem siana albo z workiem kartofli nie potrzeba najlepszyh motocykli. To samo dotyczny ludzi codziennie zasuwajacych do roboty po 10 km. Najwazniejsza jest niezawodnosc, prostota obslugi i napraw i cena.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Buehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Widzieliście nowe wfm-ki ??? oprócz wersji szosowej i szosowo-terenowej są teraz także 50cm2, sportowa i trialowa. 50-ka jest okropna. Sportową trzeba by bylo dopracować: kolor, koła na bezszprychowe, schowek lub coś imitujące go ( pod siedzeniem ) i tylne amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego kitu jeszcze niewidzilem - co to jest to wystajace z tylu w wersji sporowej, moze lepiej gdyby WFM zajela sie robieniem kosiarek do trawy - chociaz to tez trudne, 100x lepsza jest MZ ETZ 251 i w dodtku tansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazmir, desing nowej WFM Twojej endurce do pięt nie dorasta. W sumie się dziwię że nie sprzedałeś, ale tak to zazwyczaj jest z przeróbkami, że nigdy przy sprzedaży nie odzyska się włożonej kasy (nie mówiąc o pracy) a szkoda. Musimy kiedyś pogadać może jakaś mała linia montażowa? (Muszę wygrzebać ten SM i jeszcze raz sobie przypomnieć)

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A mnie sie tam ta nowa WFM podoba.

Sto razy bardziej wole cos takiego niz pierdzacy odkurzacz (czyt: skuter - bez obrazy dla skuterowcow - po prostu te maszyny mi sie nie podobaja, tak jak plastiki).

Naprawde majac do wyboru skuter i WFM wybralbym WFM. A pieniadze takie same.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A mnie sie tam ta nowa WFM podoba.

Sto razy bardziej wole cos takiego niz pierdzacy odkurzacz (czyt: skuter - bez obrazy dla skuterowcow - po prostu te maszyny mi sie nie podobaja, tak jak plastiki).

Naprawde majac do wyboru skuter i WFM wybralbym WFM. A pieniadze takie same.

Pozdrawiam

 

DOKŁADNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczeniem tego motocykla jest "młody odbiorca". Więc ja się pytam "młodego odbiorcy" - Czy wolisz kupić za 4 tyś. złotych nowy motocykl wyglądający jak byś go dziadkowi ze stajni wyciągnął czy za tę samą cene coś używanego, zagranicznego w stanie b. dobrym ? TO pytanie retorczyczne... Nowa WFM to wilka porażka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa dandy to rowniez niepomierny syf. Znajomy ma coprawda 50cc ale jezdzi toto badziewnie a technika w tym zadna. Kupa plastiku na aluminiowych kolach z 25 letnim silnikiem sachsa.
Rozwinięciem Twojej myśli jest Test w "Motocyklu" trzech 125 ccm : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Hehe, wiesz... Przypuszczam, ze taka nowa WFM to bedzie miala cos w stylu gwarancji :). A w uzywanym sprzecie "bardzo dobrym" masz gwarancje, ze cos Ci sie spierdzieli predzej czy pozniej.

Ja tam jestem optymista w tej kwesti. Fakt, ze za piekny ten motocykl nie jest, ale to poczatek. Mam nadzieje, ze wkrotce rozszerza oferte o wersje silnikowe 175 a moze 250. Moze beda modyfikowac i udoskonalac konstrukcje, coraz bardziej wypierajac zagraniczne elementy na rzecz polskich.

Od czegos trzeba zaczac.

Pierwszy Harley-Davidson tez nie byl cudem techniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Hehe' date=' wiesz... Przypuszczam, ze taka nowa WFM to bedzie miala cos w stylu gwarancji :P. A w uzywanym sprzecie "bardzo dobrym" masz gwarancje, ze cos Ci sie spierdzieli predzej czy pozniej.

Ja tam jestem optymista w tej kwesti. Fakt, ze za piekny ten motocykl nie jest, ale to poczatek. Mam nadzieje, ze wkrotce rozszerza oferte o wersje silnikowe 175 a moze 250. Moze beda modyfikowac i udoskonalac konstrukcje, coraz bardziej wypierajac zagraniczne elementy na rzecz polskich.

Od czegos trzeba zaczac.

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Zgadzam się z tobą Zbyhu od czegoś trzeba zacząć a wiadomo że niełatwo o sponsorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...