Skocz do zawartości

kto z okolic łodzi


jedrek342
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz było zajefajnie dzięki wielkie za gościne impreze i moc wrażeń :P , jest co wspominać :P .Podziękowania dla Piotrkowa T. za trafną decyzje o zostaniu na imprezie(Hary.....) :biggrin:.Droga powrotna była drogą przez mękę,do momentu gdy zatrzymaliśmy się z Grażą na małe conieco za bezpieczny powrót :banghead: he he.Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak mi przykro,że nie dojechaliśmy :icon_rolleyes:

Złożyło się na to kilka powodów:

-impreza u babci(84 lata i imieniny

-dzień matki przy okazji

-kłótnia z narzeczonym o teściową

-Zaje***ta kłótnia z teściową o opiekę nad córką(jej wnuczką) :banghead:

- i najmniej ważny powód:źle ustawione światło w Virago,każdy patrol by mnie zatrzymał,bo tak mi do góry świeci i nie bardzo mam pomysł,jak je ustawić:(

Zależało nam,by Was poznać,ale myślę,że będzie jeszcze okazja.Może na zlocie u Marynarza??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak mi przykro,że nie dojechaliśmy :icon_rolleyes:

Złożyło się na to kilka powodów:

-impreza u babci(84 lata i imieniny

-dzień matki przy okazji

-kłótnia z narzeczonym o teściową

-Zaje***ta kłótnia z teściową o opiekę nad córką(jej wnuczką) :(

- i najmniej ważny powód:źle ustawione światło w Virago,każdy patrol by mnie zatrzymał,bo tak mi do góry świeci i nie bardzo mam pomysł,jak je ustawić:(

Zależało nam,by Was poznać,ale myślę,że będzie jeszcze okazja.Może na zlocie u Marynarza??

Pzdr

Każdy powód jest dobry ale ich było co nimiara to chyba tzresienie ziemi było a tak w ogóle to ząłuj i juz na pewno byście sie pogodzili :lalag: :banghead:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz wypad dwu-dniowy?

Jeden dzień to jeszcze zmontujemy.Może niedziela?

Nastawiamy sie z Grażą na wypad w góry za tydzień,padł przecież taki pomysł na imprezie u Ciebie.Ale to trzeba przedyskutować z Team' Piotrków T.(Hary....).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak najbardziej jedziemy, jeszcze nie wiem dokładnie gdzie (jakieś góry, chyba stołowe) ... a w zasadzie to co za różnica :), ekipa w doborowym składzie i na dwa dni (z jednym noclegiem). wyjazd w sobotę (9.06) z rana (7.oo). co do szczegółów - dam znać :buttrock:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak najbardziej jedziemy, jeszcze nie wiem dokładnie gdzie (jakieś góry, chyba stołowe) ... a w zasadzie to co za różnica :), ekipa w doborowym składzie i na dwa dni (z jednym noclegiem). wyjazd w sobotę (9.06) z rana (7.oo). co do szczegółów - dam znać :)

pozdrawiam

Niestety weekend 9.10.06 inne plany pólnocny wschód :D :biggrin: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oj, coś ten "długi weekend" Bożego Ciała nie wyjdzie... Każdy ma juz swoje plany.

 

Mam natomiast taką propozycję.

Ja z Dorką wybieramy się jak (prawie) co roku do Kazimierza Dolnego w dn 22-24.06.

Jak co roku odbywa się tam Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zajefajna impreza. Warto zobaczyć "oldschoolowe" kapele ludowe, jak te babcie i dziadkowie zapodają muzę. Jest też okazja do zakupu "cepelii" (kramy z wyrobami ludowymi). Fajne, klimatyczne knajpki na rynku :bigrazz: i atmosfera w tych dniach. Koncerty odbywają się wieczorkami, w dzień można pojeździć :crossy: . Sporo jest ciekawych miejsc do zwiedzenia w samym Kazimierzu i okolicy - Janowiec, Lublin, Nałęczów, Puławy, pałac w Kozłówce.

Jeśli ktoś ma ochotę - tam moglibyśmy się spotkać.

Nocleg:

Tu jest pewien problem. Akurat w taki weekend nie ma dużego wyboru.

W grę wchodzi pole namiotowe przy Domu Turysty PTTK, 800 m od centrum.

-zaleta - na uboczu, nikt obcy się nie szwęda, teren ogrodzony i zamykany na noc.

-niestety nie jest tanio - dwa lata temu za namiot i pojazd (co prawda katamaran) wychodziło ok. 35-38 PLN za dobę na osobę

-na campingu bywa czasem problem z ciepłą wodą, szczególnie pod damskimi natryskami

-czasem są upierdliwe komary, wszak teren leży w dolinie Wisły, obok zacienione wąwozy lessowe. Dla niektórych jest to problem, ale przyznasz Janusz, że od pewnego momentu człowiek znieczula się na to latające gó..no :icon_razz:. Poza tym, z mojego doświadczenia, imprezuje się w centrum a na pole złazi się aby wpaść w ramiona Morfeusza :icon_mrgreen:

-niekiedy, w końcu czerwca pojawiają się na campingu oryginalne( :P ), świecące robaczki świętojańskie!

Niestety, nocleg pod dachem, np schroniska młodzieżowe oraz kwatery prywatne - http://www.kazimierzdolny.pl/kwatery/ , są wtedy pozajmowane przez organizatorów i turystów.

-kwaterunek Domu Turysty PTTK - http://www.kazimierzdolny.pl/hotele/?id=7&t=2 jest pieruńsko drogi.

Pozdr

witam,

jak najbardziej jedziemy, jeszcze nie wiem dokładnie gdzie (jakieś góry, chyba stołowe) ...

Parę wskazówek globtrotera, co warto tam "zahaczyć" w okolicy:

- Kłodzko - Co do zwiedzania - to obowiązkowo dwa punkty:

1) kamienny most na Młynówce – co prawda średniowieczny, ale przebudowany w XVII i XVII wieku; wygląda jak mała kopia praskiego Mostu Karola – barokowe rzeźby i figury świętych.

2) Twierdza Kłodzka (z biletami, czynna w jakichś tam godzinach) – podziemna trasa turystyczna po kazamatach i podziemnych chodnikach minerskich. Najfajniejszy jest odcinek o wysokości ok. 50 cm! – leziesz na czworakach i po ciemku. Niezła klaustrofobia...

Podziemną trasę turystyczną pod miastem (bo też jest taka) można sobie z góry darować.

- Karłów - (jest na Trasie Stu Zakrętów) - dojście na Szczeliniec

- Błędne Skały (j.w.) - można dojechać na parking pod samymi Błędnymi, ale ruch jest tam regulowany, wahadłowy i wjazdy o pełnych godzinach albo inaczej (chyba płatne)

- Adrspach w CZ a w zasadzie Skalni Mesta- absolutnie polecam! - ciekawsze są Adrspasskie Skaly niż Teplicke. Można oczywiście zacząć od Teplic na Metuji i dojść do Adrspasskich (lub odwrotnie), a potem wrócić do punktu wyjścia czeskim pociągiem, który często kursuje, ale w sumie trzeba brać wtedy pod uwagę większość dnia (zaleta - oglądamy całość tego pasma). Lepiej chyba nastawić się od razu "lightowo" na Adrspach i przepłynąć się łodzią po takim fajnym jeziorku. Polecam odszukanie takiej skałki, przypominającej... członka we wzwodzie (fajne fotki na pamiątkę wychodzą). Co do moto - jest chyba parking strzeżony w Adrspachu- przy wejściu do Adrspasskich. Jest to park narodowy i wstęp do "lasu" jest płatny (w 2001 r. - 40 Kc).

- Złoty Stok – Podziemna Trasa Turystyczna „Kopalnia Złota” – podziemny wodospad w Sztolni Czarnej, niezła kolekcja "umoralniających" tablic ostrzegawczych BHP – niektóre naprawdę mają „odjechane” hasła.

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...