Skocz do zawartości

Co na drugie moto? Do 5tys zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieje ze nie pobijecie jesli wtrace kilka slow od siebie :D

 

sam szukam moto (moje 1sze)

i powiem szczerze ze gpx z tymi konikami miedzy niogami mnie przeraza... niemna moje 1sze moto kto wie moze pozniej (marze o takim) ale wiem ze by mnie ponioslo kiedys a to mogloby siie zle skonczyc

 

chce zwrocic uwage ze mam 190cm i waze 111kg :) (maly slonik hehe)

i szczegolna uwage zwracamna GPZ500 jak i XJ600

ten drugi jednak z tego coslyszalem jest troszeczke niski tak wiec moglbym sie na nim zle czuc...

a GPZ bardzo mi sie podoba i coraz bardziej sie na niego "napalam"

odrazu powiem ze wogole nie odoba mi sie GS500 ze wzgledu na okragle swiatlo ktore jest typowo turystyczne (jak dla nie)(a ja w przyszloscui chcialbym sie przesiasc na jakiegos sportowca)(a i chcialbym i wolalbym z prostokatnym swiatlem)

 

widze ze tuitaj nikt powaznie nie bierze pod uwage GPZ a ja wlasnie glownie temu motocyklowi sie przygladam ze wzgledu na to ze boje sie mocy...(nie chcem 100 koni jak juz wyzej pisalem) ale niechcem tez maxymanie pociagnac 90km/h (jak bylo na nauce jazdy YBR 125 Ehs wiecej nie szlo na autostradzie)

 

powiem tak spalanie Hmm moze byc wieksze, awaryjnosc wiadomo... a co do reszty mam nadzieje ze ktos mi cos doradzi

dodam jesczze ze kwota jaka dysponuje to 6tys zl

 

 

Może chcesz mojego GPZ ? :icon_mrgreen: Ja bym brał VFR jak bym miał więcej kasy.

 

Hmm planuje kupic moto dopiero mrzec max kwiecien a moglbys pokazac jakies fotki?:) i cos o nim wiecej powiedziec?

wiem ze kazdy swoje chwali szczegonie jak sie trafi klient ale w marcu czemu nie :)

vhyba ze sie jakos dogadamy :)

 

z gory dziekuje :icon_razz: i pozdrawiam :crossy: :icon_razz: StaSiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i szczegolna uwage zwracamna GPZ500 jak i XJ600

ten drugi jednak z tego coslyszalem jest troszeczke niski tak wiec moglbym sie na nim zle czuc...

 

widze ze tuitaj nikt powaznie nie bierze pod uwage GPZ a ja wlasnie glownie temu motocyklowi sie przygladam ze wzgledu na to ze boje sie mocy...

 

hmm...

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_gpz_500_s_1997.php

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xj...ersion_1997.php

popatrz na wartość "seat hight": czy 5mm twoim zdaniem oznacza jakąś wyraźną różnicę? jeśli nie, to przestań się sugerować obiegowymi opiniami, bliższymi plotkom niż faktom

 

a kwestia mocy... r2 500ccm z mocą 60KM będzie z pewnością bardziej agresywny niż z tą samą - r4 600ccm. innymi słowy: moc maksymalna nie jest jedynym istotnym parametrem - ważny jest raczej sposób jej oddawania, lepiej obrazowany przez przebieg wykresu momentu obrotowego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam prosbe o pomoc i to juz bardzo konkretna.

W Poznaniu jest na sprzedaż ten oto egzemplarz kawasaki ER-5 ktorym to jestem zainteresowany. Szukam dla siebie pierwszego motocykla i uwazam ze ER-5 spelnia moje wymagania. Mimo to kupuje uzywke, na nic wiecej mnie nie stac a 5,5tys to dla mnie kawal grosza.

Wiec jezeli ktos mialby troche wolnego czasu i ochote poogladac ten egzemplarz (sam, albo pojechac tam razem ze mna) to bylbym bardzo wdzieczny. Sam nie mam jeszcze doswiadczenia i niechcialbym utopic kasy...

z gory dzieki za kazda odp.

pzdr :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nikogo nieznajdziesz to poczytaj o kupnie uzywanego motocytkla ... zapamietaj co sprawdzic ... obejzyj ... odczekaj tydzien coby ochlonac ... przemysl. podoba sie to jedz i zabieraj motocykl do warsztatu ... niech go mechanik sprawdzi. na tym niewarto oszczedzac. a pozniej jak wszystko bedzie ok ... bedziesz mial nowe argumenty zeby zbic cene a reszta zalezy od ciebie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podpinam też drugie moto ale inne wymagania, ma to być moto które doprowadzi mnie do litra

- sportowa charakterystyka

- jazda po prostej jest nieważna, ale do winkli ma sie super składać

budżet max 6,5

 

myslałem nad starą cbr-ą lub vfr co myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z Hondą CB 500, czy mając 190 cm wzrostu nie będzie się wyglądało na niej jak na ,,psie"?? Może miał już ktoś taki sam dylemat.

Z podobnych motocykli w oko wpadło mi XJ 600 z tym że również i w tym przypadku nie wiem jak jest z jej wielkością i wygodą wysokich na niej podróżujących.

 

Proszę o porady związane z tą kwestią. Na lato przymierzam się do kupna któregoś z w/w, w moim przypadku będzie to pierwszy konkretny motocykl (Teraz tylko skuter 125).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byłoby dla ciebie przejechać się np do jakiegoś komisu i przymierzyć do obu

gadanie, że te dwucylindrowe 500 dają efekt "jak na psie" jest głupie: współczesne sporty bywają jeszcze mniejsze, a jednak ludzie jakoś jeżdżą :)

natomiast xj600 faktycznie jest już sporą maszyną

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się już do GS 500 i ..... mieszane odczucia, faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do jakiegoś komisu, zrobi się cieplej będę szukał na razie pozostaje mi robinie prawka i kursowa YBR. :flesje:

b

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...