Skocz do zawartości

wfm- czy mozna "podmieniac" cylinder od wsk i shl?


MiND
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam silnik z wfm (widnieje znak na pokrywach silnika) rok produkcji 66' ale mam problem poniewaz musze kupic pierscienie do niego a nie wiem jakiej on jest pojemnosci i marki do konca. szukalem duzo i ciezko jest trafic na sredniece pierscieni podana na allegro lub agmocie. zmierzylem ze ma on srednice 61.2mm znam tez skok tloka to okolo 56mm. na tloku pisze WSK i to mnie myli a wiec czy moze byc podmnieony cylinder albo jak? wszystkie okna sie w pelni otwiraja i punkt jest w dobrym GMP

 

ps. obliczajac pojemnosc wyszlo mi 163 mozliwe ze to przez niedokladne zmierzeie skoku. powinno byc 174.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz silnik??

Takiego kształtu jak w WSK (125) - czy jak w SHL M11 (175) ??

Przeglądnij materiały w necie (zdjęcia) - albo najlepiej podrzuć jakieś zdjęcia własnej maszyny - to będziemy mogli dokładniej opisać ten silnik;;

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - i prosiłbym administratora o przeniesienie tego tematu- w tamtym dziale na pewno znajdzie się więcej osób, które będą w stanie pomóc właścicielowi tego silnika;

Ps;

MiND - podrzuć jakieś zdjęcia - będzie nam dużo łatwiej;;;

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze umiescilem ale duzo po forum nie chodze tylko w mechanika 2t siedze :bigrazz:

 

ksztalt ma okragly na kapach pisze WFM i to z 2 stron i jeszcze zauwazylem ze ma w kapie od strony sprezgla duza (3 cm) srednicy srube ktura sluzy do regulacji sprezgla..

 

to jest ten silnik http://allegro.pl/item155976016_silnik_shl_m11.html poznalem po uzebrowaniu kolo gaznika i kapie

Edytowane przez MiND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz silnik od SHL - i zamiana cylindrów z WSK nie wchodzi w grę - ale z SHL jak najbardziej;

Pojemność 175;

Nie szukaj średnicy pierścieni - tylko zmierz średnicę cylindra i na tej podstawie dobierz pierścień na odpowiedni szlif;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...