Skocz do zawartości

kask probiker rsx2 - tuning ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bo tani i ślicznie pomalowany. Kupiłem przez internet no wiec nie zobaczyłem go na oczy. No i zonk - zamiast normalnej zapinki pod brodą, posiada po prostu z jednej strony taśmę którą się przeplata przez d ringi a potem wpina na taki plastikowy klipsik jak w kurteczce dla dziecka. Słowem badziew.

 

Ktoś może poradzić gdzie mogę dac żeby przeszyli mi normalną zapinke pod brodę do kasku?

 

pozdr.

Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, ale chcesz bardzo dobrą zapinke DD przerobić na klipsowy badziew?

 

Hmm bracie, jak mam do wyboru regulowaną zapinkę na zatrzask (nie jakiś plastikowy klipsik tylko normalny zatrzask ze stalowymi elementami które się łączą, a z drugiej strony dwa dringi z paskiem który jest za długi i trzeba go jakoś przerabiać to jasne że wole normalny zatrzask.

 

 

Sory za jakoś fot ale wygląda to marnie. Plastikowy badziew który nie wiadomo jak dopiac i jak zapleśc (zwłaszcza w rękawicacach)

 

http://img156.imageshack.us/img156/5152/70110135903jx8.jpg

 

http://img299.imageshack.us/img299/1364/70110135936vk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz zaplatać, podpinac, zmieniać?

Masz profesjonalne zapięcie, typowo zawodnicze. Raz przepleciesz pasek przez DD i już nie będziesz musiał tego więcej robić. Po przepleceniu zapinasz końcówkę paska na ten plastikowy, czerwony rzep i już. By rozluźnić pasek ciągniesz za ten wąski czerwony i możesz zdjąć kask bez rozpinania do końca pasków. Nawet w rękawicy boskerskiej byś to zrobił.

Wybacz, ale mnie ubawiłeś...wyobrażam sobie jak kupujesz kask Suomi, Sharka lub Shoeia z górnej półki, tak mniej więcej za 2-3 tyś i prosisz sprzedawcę by Ci przerobił te paski na zapięcie zwykłe, jak nie przymierzając w plecakach :icon_evil:

Sorki za OT ale musiałem :lalag: Chyba ta wiosenna zima nam daje się we znaki. A tak już całkiem na marginesie, wczoraj widziałem kolesia latającego na GSX-R-ze...Co to się porobiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszedłem na buraka bo mi sie ten professional "double D ring" :icon_mrgreen: No co wam poradzę że wolę nieprofesjonalne zamknięcie jak w plecaku. Kto mi to przerobi? Ewentualnie zamieńmy się :wink: Oddam w rozliczeniu profesjonalne, sportowe, zawodnicze zapięcie do kasków! :wink:

Edytowane przez Power997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kupilem kask AGV Stealth, oczywiscie zapiecie ma typu DD, moze mi ktos powiedziec jak to robicie, ze to zapiecie podobno jest super latwe w zapinaniu i rozpinaniu, bo ja nie potrafie tego rozkminic i jak na razie to zamiast happy z kasku to jestem rozczarowany :icon_twisted: ew, jesli ma ktos zdjecie jak to powinno prawidlowo wygladac przelozenie tego paska przez te 2 D, bo nie wiem czy mam to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie DD nie ma być "łatwe i komfortowe" tylko bezpieczne i solidne. Dlatego tak mają kaski zawodowców. W końcu motocykle GP też nie są "łatwe i komfortowe"....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Przewlekasz przez oba oczka od wewnętrznej stronie, potem przez jedno dookoła, pod to będące bliżej środka kasku, zaciągasz nie dusząc sie a na koniec zapinasz końcówkę paska na zewnętrznym D (tak by się pasek nie obijał o kask).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...