Skocz do zawartości

Elektryka CBR F3


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem na malutkiej przejażdzce i po drodze zatankowałem. Po przejechaniu ok 5 km motocykl zaczał sie dusić, coś nie równo chodził, aż w koncu zgasł i nie mogłem go uruchomić. Pierwsza mysl - "co za gówno na tej stacji maja" :biggrin: dopchałem motocykldo garażu. Stał w garazu dobra godzine i poszedłem z ciekawości zobaczyć czy moze zimny odpali na ssaniu. Odpalil wyśmienicie i chodził równo, zostawiłem go na pracującym silniku az sie zagrzał do takiej temperatury ze sie wentylator właczyl. Zgasilem go, chciałem zapalić ponownie, naciskam guzik start, słychać KLIK i bęc, kontrolki zgasły. Przekrecam kluczyc ponownie, kontrolki świeca, naciskam start, znowu KLIK i kontrolki gasna. Namierzyłem z kąd dochodzi KLIK, nie mialem owiewek założonych. Ten dziwiek pochodzi z takiego urządzonka zaraz koło akumulatora pod zbiornikiem, w serwisówce to znalazłem i nazywa się to "Starter Relay Switch". Jak tym zacząłem ruszać to kontrolki raz gasły, a raz sie zapalały, motocykl pali pieknie jak jest styk w tym czymś.

Co się stało?Nie sprawdzałem połączeń kablowych gdyż nie demontowałem zbiornika. Czy to może byc brak styku na kablach, nadpalony bezpiecznik, czy moze coś padło? :banghead: Poradzcie coś.

Pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajżałem do CBR-ki i dokreciłem kable na akumulatorze, fakycznie byly lekko luzne :biggrin:

Nic juz nie gaśnie, nawet jak ruszałem Starter Relay Switch to nic się nie działo. Więc zapewne to wina niedokręconych kabli na aku. Wielkie dzięki :clap: :clap:

A teraz kwestia Ładowania.

Na wyłaczonym silniku mam na akumulatorze ok 12,3V

Na wolnych obrotach mam 13,5 V

Na obrotach 5000 jest 14,2V

Dobrze wszystko wygląda czy coś nie tak?

pozdro :smile: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...