Skocz do zawartości

Żywotność cylindrów


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaka może być żywotność cylindra tej klasy. Co ile km trzeba zmieniać tłok z pierścieniami?? oczywiście zakładając ,że wszystko jest dobrze wyregulowane.

niezle!! jak oni tam piszą ze ok 20KM :smile: no to juz jest cos. Moze na takim skuterku da sie wreszcie zacząć jezdzić bez wrazenia cofania sie do tyłu przy starcie na swiatłach :icon_question: mysle ze3 zywotnosc jest bardzo krótka. 80ccm crossowe maja bardzo krótkie przebiegi tłoka ale ona z koleji maja po 27KM wiec mysle ze w takim sportowym zestawie liczy sie juz motogodziny pracy silnika i mysle ze zamyka sie to w granicach 40motogodzin. Tam wyraznie pisze ze jest to przeznaczone do sportu. Szczerze mowiac to bym sie wiele nie zastanawiał tylko bym zbierał kase i kupił sobie cos takiego. Jak sie duzo jezdzi to mogą to być 2 tłoczki na sezon bo mysle ze skuterka raczej nie da sie nie cisnąć na maxa przy kazdej okazji :evil:

Z koleji mysle ze taki tłoczek znow nie jest jakis bardzo drogi i ze samaemu mozna go bez najmniejszego problemu wymienic.

Według mnie warto ale jezeli robisz swoim bolidem dziennie po 30km to bym sie zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żywotność pytam się z ciekawości. Ja już mam 70cc i to niedawno wstawione. Do tego żeby takie wstawić to trzeba pół silnika zmienić (gaźnik, wydech, wał). A efektu cofania się na światłach już się pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Kupiłes cały taki zestw jak tam w linku??

Nie. Kupiłem cylinder klasy midrace. Po prostu zastanawiam się ile taki jak z linku może wytrzymać skoro ma ponad 20KM z 70cc.

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy klasy midrace są najlepsze. Dają wystarczający wzrost mocy jak na skuterek i nie trzeba wymieniać połowy silnika żeby go założyć. Dobry wybór!

Wiem :icon_evil: . O evo zapytałem z ciekawości, bo zastanawiałem się ile taki 20KM może wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...