Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :buttrock: Czymoże ktoś z Was drodzy koledzy i koleżanki wie jakie nieseryjne wydechy można założyć do TDM 850?? Czy Akrapovic na przykład robi kominy pod TDM?? No i czy fajnie brzmi w końcu to nie sportowy sprzęt.

 

Na forum jest paru fachowców od TDMki. Zapytaj Drogowca On na pewno coś doradzi albo wskaże kompetentną osobę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xj 600 n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że powiem gdzie oglądałem.2 szt oglądałem w Kutnie i totalne padaki,napieprzało w silniku tak jakbyś pukał młotkiem w jakieś żelastwo.A ta 3 szt w Łodzi,ta to nawet nie miała na wstępie ochote odpalić jak już zapaliła to obroty na 700.Może twoja jest w b.dobrym stanie.Wcale to nie oznacza że wszystkie są takie jak twoje i takie jak oglądałem[trupy],ale ja na wstępie nie kupił bym TDM.Napisałem ze oglądałem u pośredników.

Nie jestem z tych co się chwalą czym jeżdzili,a jeżdziłem 3 motorami.Nie ważne jakimi,ale ten mały miał 250cm3.Co do trasy jakie pokonałem,to żadne.Jak ktoś prowadzi swoją firme to nie ma czasu zabardzo na dalekie wypady.Teraz jak firme mam już rozkręconą,to mogę sobie coś niedaleka na początek zaplanować.

Pozdrawiam i przepraszam jesli kolega dostał na mnie nerwy.

 

Przepraszam za błędy-asem nie jestem.

 

Witam,

 

rówież się przymierzam do TDM i między innymi wyczaiłem coś interesującego w Kutnie. Napisz proszę pilnie, gdzie widziałeś te trupy, żebym się niepotrzebnie nie napodróżował ;-)

 

pozdr,

Bimbaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jeden byl w olkuszu 92 nawet fajny cieklo tylko z uszczelniacza na lancuch i mial w papierach "skladak" drugi w rzeszowie94 do malowania owiewka i opona tyl do wymiany i pewnie cos tam jeszcze nie patrzylem bo na gotowo by wyszedl przeszlo 7000 a to nie ma sensu tyle za stare moto jak za 8000 z haczykiem mozna juz trafic w nowej budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali do 0,3l oleju na 100km i 0d 5 d0 7l paliwka na 100km. Odkąd robię eksperymenty z wydechem, to bierze trochę więcej i niestety stracił trochę mocy w dolnym zakresie. Niebawem znów zakładam oryginalny.

Sporo waży, jednak nie czuć tego i czasem można się zaskoczyć niemile (miałem tak w lekkim terenie). W poprzednim moto (VF750f) bardzo się czuło ciężar, a waga ta sama. Pieknie kładzie się w winkle, hamulce bardzo dobre.

Super się śmiga po mieście, zwłaszcza gdy wyprzedzam po torowiskach tramwajowych itp.

Moja po kupnie poszła odrazu do Boostera, gdzie zajął się nią Licha.

Nie mam z nią problemów, oczywiście wymieniam wszystko na czas.

Jeśli trafisz na dobry sprzęt, to sobie długo pośmigasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie motocykla używanego, bez wad jest dosyć karkołomnym przedsięwzięciem. Szukanie motocykla bez wad z początku lat 90. to "mission impossible". Jeżeli nawet uda się trafić nowszą budę za 8 tyś. to z przypuszczeniem (graniczącym z pewnością) będzie wymagał sporego doinwestowania.

Jak powiedziała pewna pani do pewnego pana: "jak ma być dobrze to nie może być tanio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy za mniej niz 7 000 sie da zrobic starsza TDM. Co sie przymierze, to z rejestracja wychodzi 7 tys. za 93 r. Nie chce taniej. Jak cos sie trafi za 5 lub 5,5 to i tak trzeba na dzien dobry wladowac 1,5 o wychodzi 7.

 

A za 8 w nowej budzie to nie ma, albo jak jest to do reperacji i wtedy i tak wychodzi 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, :-)

Ja nabyłem w pażdzierniku'06 TDM'ę wyprodukowana w 1998 a sprzedana w polskim salonie w lutym 1999r. miała zaledwie 19 tys. na liczniku, stan bardzo dobry, wydechy MIG'a, zapłaciłem za nią 9500 (cena wywoławcza to 12500) więc trzeba walczyć o swoje. Generalnie jest to mój drugi motocykl (pierwszy to Suzu Freewind 650). na TDM'e chorowałem od bardzo dawna, maszynak chodzi super, silnik pracuje idealnie, po prostu super maszyna.

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem za nią 9500 (cena wywoławcza to 12500) więc trzeba walczyć o swoje

WOW! Nie chcę rozmywać głównego wątku, ale czy możesz napisać "jak to się robi" - aby tyle urwać za sprzęt trzymający jednak cenę? Dzięki :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Po prostu zabierasz żonę na oględziny i kobita negocjuje (bo się nie zna i jej najmniej zależało) :-)

A tak bliżej realiów... kupowałem ją w Warszawie, gość od powiedzmy wakacji próbował maszynę sprzedać bo zabrakło mu czasu na wcześniejszy kaprys (czyli zakup od sąsiada zapaleńca - pierwszego właściciela) facet poniżej 30 z dwójką małych dzieci, prowadzący firmę budowlana razem z ojcem doszedł do wniosku że kupi sobie quada, bo to bardziej bezpieczne. Ja starałem sie opanowywać emocje i podchodziłem do sprawy zakupu spokojnie. Po pierwsze poprosiłem gościa aby nie jeździł przed oględinami (chciałem sprawdzić jak moto pali zimne i czy nie dymi z kominów), potem zwróciłem uwagę na opony i faktycznie po dokończeniu zeszłego sezonu należało by poszukać nowych, następnie stwierdziłem, że łańcuch wisi i potrzebna wymiana (skończyło się na regulacji :-), oczywiści stwierdziłem, że niedługo klocuszki bedom do wymiany i najważniejsza sprawa to taka, że moto miało glebę parkingową, która to gleba spowodowała porysowanie warstwy lakieru bezbarwnego na prawej owiewce (generalnie nie ma co naprawiać). Po wyliczeniu tych mankamentów powiedziałem gościowi, że muszę się dokładnie zastanowić i wyliczyć kaske na ten "naprawy" i z tą myślą go zostawiłem na 2 dni (wcześniej już ustawiłem cenę na 10 000, po 2 dniach telefon i pytam czy jest ? gość moówi że jeszcze jest więc ja na to, że podumałem i za 9500 mogę wziąć i ani grosza więcej, a on na to się zgodził. Wot i cała historyja. Generalnie może miałem farta bo trafiłem na gościa dosyć zielonego, który kupił to moto bo miał kaprys i kase i znajomego mechanika w PolandPosition.

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rówież się przymierzam do TDM i między innymi wyczaiłem coś interesującego w Kutnie. Napisz proszę pilnie, gdzie widziałeś te trupy, żebym się niepotrzebnie nie napodróżował ;-)

 

pozdr,

Bimbaj

 

W Kutnie taki caly jasny niebieski metalic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kutnie taki caly jasny niebieski metalic??

 

Nie. Czarny-oryginalny lakier. Niebieskim metalików chyba oryginalnych z tych starszych nie było. Jest na allegro za 7 tys. wywoławczo, za 6,5 mi przywiezie. Od niejakiego Szymona Świadka (Szymon Moto, czy coś takiego).

 

Kurcze, jakby ktoś widział coś takiego w lepszej cenie niż 7 tys. to please, dajcie znak. Jest za 5 tys. w Tomaszowie Lubelskim (tez allegro, nawet sie wybieralem), ale oglądałem posty gościa na jakimś forum i chyba miał problemy z tą tdm (coś z głowicą chyba grzebał).

 

pozdr,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam w swojej MIGa .... dobrze wyglądaja a ten gang, po prostu krew szybciej krąży jak ją słyszę. Problem chyba w tym, żę MIGa już ni ma, jeśli mam dobre informacje.

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego mechanika znajomy wiezie z francji dwie TDM-y i jeszcze jakies jedna z 98 troche po przejsciach ale zdjecia bede mial dopiero w niedziele jak bedzie slabo stuknieta to ja chyba lykne bo cena to cos kolo 6tys tylko zalezy co jest do roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...