Skocz do zawartości

FZR 1000 vs ZX-9R


Rekomendowane odpowiedzi

Yahoo,stosowanie mineralnego oleju ma raczej na celu zmniejszenie zuzycia oleju przez silnik a nie oszczedzaniu na cenie oleju.

 

Wiem co ma na celu. Mnie interesuje co innego, próbuję się dowiedzieć czy takie postępowanie jest zalecane przez producenta, czy tylko wynika z praktyki użytkowników.

 

TSD. Wolałbym większe zużycie oleju, a mniejsze silnika, niż odwrotnie... :D

Edytowane przez yahoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co ma na celu. Mnie interesuje co innego, próbuję się dowiedzieć czy takie postępowanie jest zalecane przez producenta, czy tylko wynika z praktyki użytkowników.

 

TSD. Wolałbym większe zużycie oleju, a mniejsze silnika, niż odwrotnie... :icon_biggrin:

Tak,tylko ze silnik FZR byl projektowany w czasach gdy nikt nie snil o olejach syntetycznych i jest przystosowany do mineralnego.I taki syntetyk moze wiecej narobic szkod niz mineral.A i same oleje mineralne sa duzo lepsze jakosciowo teraz niz wtedy gdy projektowano FZR.

Takze ja bez obaw lałbym do FZR mineralny olej :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko ze silnik FZR byl projektowany w czasach gdy nikt nie snil o olejach syntetycznych

LOL. Wierzysz w to co napisałeś?;)

 

i jest przystosowany do mineralnego.

Bzdura. Jest przystosowany do oleju o ściśle określonych parametrach jakościowych, ściśle określonej lepkości itd. Nie do konkretnego rodzaju oleju.

 

I taki syntetyk moze wiecej narobic szkod niz mineral.

Błagam, nie zaczynajmy znowu tego tematu. Litości!

 

Z mojej strony koniec tematu. Obiecuję słowem się tu więcej nie odezwać, czuję się jak jakiś nawiedzony prorok ;/

Edytowane przez yahoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z manuala:

Motorol: SAE 20W40 bis Minus 5 C

 

 

a oto kilka wypowiedzi:

"The FZR-engines don´t need syntheticoil.And the clutch was developed to run with mineraloil.lf you change to syntheticoil,the clutch don´t transmit the enginepower,because the clutchdisks slides."

...

"our bikes are developed for really simple oils. thus 15w40 or even, as outlined above, 20w40 is absolutely sufficient and will prevent the clutch from slipping."

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z manuala:

Motorol: SAE 20W40 bis Minus 5 C

 

a oto kilka wypowiedzi:

"The FZR-engines don´t need syntheticoil.And the clutch was developed to run with mineraloil.lf you change to syntheticoil,the clutch don´t transmit the enginepower,because the clutchdisks slides."

...

"our bikes are developed for really simple oils. thus 15w40 or even, as outlined above, 20w40 is absolutely sufficient and will prevent the clutch from slipping."

...

 

I gdzie tu napisane, żeby lać mineralny? Miałem się nie odzywać, ale wyraźnie mylisz pojęcia. Klasa lepkości nie jest tożsama z bazą oleju. Teraz wiesz, do czego zmierzałem?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu napisane, żeby lać mineralny? Miałem się nie odzywać, ale wyraźnie mylisz pojęcia. Klasa lepkości nie jest tożsama z bazą oleju. Teraz wiesz, do czego zmierzałem?;-)

Tylko ze olej o lepkosci 20W40 wystepuje tylko jako mineralny wiec jedno wynika z drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu napisane, żeby lać mineralny? Miałem się nie odzywać, ale wyraźnie mylisz pojęcia. Klasa lepkości nie jest tożsama z bazą oleju. Teraz wiesz, do czego zmierzałem?;-)

"And the clutch was developed to run with mineraloil"

 

Tu jest to napisane :biggrin:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, prawda?

Nie.

Jesli jest taki to mi pokaz bo ja jakos nie widzialem fullsyntetyka o lepkosci 20W40 :(

 

EDIT:

Yahoo,ja nadal czekam na przyklad takiego oleju.

Czyzbys nie mogl znalezc takiego??? :icon_evil:

Edytowane przez Angel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jesli jest taki to mi pokaz bo ja jakos nie widzialem fullsyntetyka o lepkosci 20W40 :smile:

 

Ot, choćby Amsoil: http://www.thebestoil.com/tro.asp

Choćby Mobil1: http://www.mobil1.com/USA-English/MotorOil...win_20W-50.aspx

 

To, że się czegoś nie widziało nie musi od razu oznaczać, że toto nie istnieje. Rozumiemy się?:lapad:

 

 

lime82: to co zacytowałeś to NIE JEST cytat z instrukcji, tylko z forum użytkowników, bądź uprzejmy przeczytać wcześniejsze wypowiedzi w tym wątku.

 

bread: powoływanie się na techniczną wiedzę niemców - jest IMHO nieporozumieniem. Pomijając fakt, że ich rynek motocyklowy jest największy w europie - ich poziom wiedzy technicznej jest żaden. Statystyczny niemiec nie kombinuje co by tu taniej zrobić, jak coś samemu naprawić - tylko zawozi motocykl do serwisu. On nie musi się na nim znać, stać go na to. Oczywiście, w tak ogromnej społeczności motocyklowej jak niemiecka - siłą rzeczy, statystycznie zawsze znajdzie się wartościowe źródło informacji, ale nie należy przyjmować wszystkiego, co się pisze na zachodzie za "słowo objawione".

 

 

Z mojej strony tym razem już 100% koniec tematu.

Edytowane przez yahoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yahoo, nie ma co sie unosic :banghead:. Zaraz dojdziemy skad sa te cytaty. Tylko nie opuszczaj nas w takim momencie :clap: Gdyby sie okazalo ze naprawde sa z manuala to by dopiero bylo cos, nieprawdaz? Zostan z nami!! :smile:

 

Bread, do tablicy! :lapad: Skad wziales te rewelacje?

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, choćby Amsoil: http://www.thebestoil.com/tro.asp

Choćby Mobil1: http://www.mobil1.com/USA-English/MotorOil...win_20W-50.aspx

 

To, że się czegoś nie widziało nie musi od razu oznaczać, że toto nie istnieje. Rozumiemy się?:wink:

No wlasnie chyba mnie nie rozumiesz bo napisalem zebys pokazal mi olej syntetyczny o lepkosci 20W40 a nie jak w Twoich przykladach 20W50.

Czyli nadal czekam na taki przyklad bo z tego co ja wiem NIE MA takiego oleju :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba mnie nie rozumiesz bo napisalem zebys pokazal mi olej syntetyczny o lepkosci 20W40 a nie jak w Twoich przykladach 20W50.

Czyli nadal czekam na taki przyklad bo z tego co ja wiem NIE MA takiego oleju :icon_rolleyes:

 

Użyj Googla. Słowo kluczowe: "20W40 synthetic". Mi się już nie chce pokazywać, tłumaczyć. Naprawdę, złamaliście mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...