Skocz do zawartości

porysowane lusterko plastikowe


slayer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:evil: :eek: :icon_rolleyes:

 

Po mojemu to nic z tym nie da rady zrobić. Gdyby to był jakiś metal to można by próbować polerować. Czernidło nic nie da- lusterko będzie bardziej czarne, ale rysy pozostaną.

 

Możesz spróbować spreju, ale przygotowanie podłoża (plastiku), a także późniejsze zabezpieczenie może okazać się problematyczne.

 

Jeśłi nie są to duże rysy, to najlepiej je polubić :icon_biggrin: , przy większych raczej tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem jak wygląda baranek, ale spróbowałbym użyć szpachli do modeli plastikowych (np firmy Humbrol lub Revell, 8-10 zł). Ma ona konsystencję pasty do zębów i można by wykałaczką te rysy zakryć, a potem pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rysy nie są głębokie to wyszlifuj całe lusterko papierem sciernym i zrób tym "czernidłem" albo poprostu zwykłym sprajem pomaluj (cienka warstwe) nawet bez żadnego specjalnego przygotowywania.

Możliwe że będzie to nawet całkiem dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Idź do sklepu z materiałami lakierniczymi i poproś o tzw. strukturę do tworzyw w kolorze czarnym.

Szuwaks powszechnie stosowany w motoryzacji - również przeze mnie.

Jeżeli rysy są głębokie pomaluj kilka razy. Uzyskasz strukturę drobnego baranka (w sensie tworzywa).

Prawdopodobnie konieczne będzie pomalowanie obu lusterek, żeby nie było różnicy.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam!

chce sie podpiac do tego tematu odswiezyc troszeczke mam porysowane lusterko plastikowe czarne no i co z tym mozna zrobic dotrzec jesli takto jakim papierem czy czym i malowac czy cos innego robic? pomozcie co mozna zrobic zeby dobrze wygladalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

chce sie podpiac do tego tematu odswiezyc troszeczke mam porysowane lusterko plastikowe czarne no i co z tym mozna zrobic dotrzec jesli takto jakim papierem czy czym i malowac czy cos innego robic? pomozcie co mozna zrobic zeby dobrze wygladalo??

 

 

Na łatwiznę: pryśnij baranem i lakier. Jak ma wyglądać to papier na sucho 240 potem 400 do uzyskania powierzchni. Nastepnie podkład do plastiku ( zobacz czy to ABS czy inny szajs, bedzie napisane gdzieś w środku). Następnie podkład wypełniający twz filer,szlif na mokro papierem 600 dalej 800 i pryśnięcie kolorem.Jesli metalik to obowiązkowo klar na wierzch. Wiem,że może brzmi to zamotanie,ale wszystkie te preparaty są dostępne w aerozolu i przy odrobinie zacięcia i praktyki wyjdzie idealnie. Prowizorka będzie droższa,bo potem więcej będzie kosztowała chemia do zdjęcia "olejnicy",twoje nerwy i ilość wypitego browaru przy robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki plus minus moze byc tego koszt to jest takie lusterko

http://moto.allegro.pl/item263205562_luste..._w_owiewke.html

one nie jet chyba malowane ?? a mam pomalowac spreyem z puszki zwyklym?? aha i co to za baran bo nie jestem w temacie za bardzo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki plus minus moze byc tego koszt to jest takie lusterko

http://moto.allegro.pl/item263205562_luste..._w_owiewke.html

one nie jet chyba malowane ?? a mam pomalowac spreyem z puszki zwyklym?? aha i co to za baran bo nie jestem w temacie za bardzo :icon_biggrin:

 

 

Podkład w aerozolu ok. 14 PLN,lakier w zależności od tego czy metalik czy zwykły srednio od 20 -45 PLN,klar Motip-a 18 PLN duża pucha. Przynajmniej takie ceny są u mnie na wsi,czyli Gdańsku. Papier to juz groszowe tematy. Oczywiście i tak nie zuzyjesz wszytkiego na jedno czy nawet dwa lusterka. Co do baranka w aerozolu to jest to masa kauczukowa,którą można lakierować syntetykiem,akrylem i czym tam chcesz. Plus-jest elastyczna,wypełnia wszelkie nierówności,można przy odrobinie wprawy uzyskać bardzo ciekawe faktury. Nimus- jak kiedys bedziesz chciał powrócić do oryginalnej powierzchni... to lepiej se w torbrę strzelić. Nie zalecany przy grubszych warstwach do komór lakierniczych,może spłynąć. Ja go stosuję z pełnym powodzeniem ( oczywiście pod pistolet lakierniczy) do zabezpiecznia wewnętrznych powierzchni błotników. Rewelka :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...