Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu za granicy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Kupilem Yamahe Tenere, sprowadzona z Niemiec od Polaka na fakture. Razem z moto dostalem fakture, dowod ( takie mniejsze zielone cos) i brief ( takie zielone wieksze cos). Jezeli zrobie tlumaczenie papierow, przeglad, to to styka na rejestracje, czy cos jeszcze musze miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci Leon za odpowiadanie :icon_mrgreen: po dłuższej przerwie wracam, pracowałem poprostu. Teraz kupiłem następne moto z niemiec. W sumie też KMX'a. PROCEDURY SIĘ NIE ZMIENIŁY! Jedyną zmianą to to że nie płacimy już w US znaczków, tylko w Zwolnienie od Podatku w UM kosztuje 160zł zamiast dawnych 150zł. No i tym razem miałem mniejsze ubezpieczenie :flesje: zniżki lecą.

Demontuje plotki o jakiś wzrostach cen itp. Wszystko to samo :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie co kiedy i gdzie jest potrzebne zalatwione, zeby jakos szybko to obskoczyc:

Ide zaplacic za zwolnienie z podatku - tutaj nic mi nie potrzebne.

U tlumacza - wiadomo papiery.

W urzedzie skarbowym skladam kwit o zwolnienie z vatu - tutaj juz potrzebuje tlumaczenia czy moge isc z orginalami ? Zaswiadczenie dostaje po max7 dniach tak ?

Przeglad 0 - tylko orginalne papiery mi potrzebne tak?

 

"W Wydziale Komunikacji po wypełnieniu wniosków, dostajemy dowód tymczasowy oraz tablice rejestracyjną już na stałe."

 

Do wydzialu komunikacjii ide juz ze zaswiadczeniem zwolnienia z vatu, tlumaczeniami i przegladem tak ? Z tego co pisal jurer brzmi jakby blachy dawali od reki - w Polsce ? Nie uwierze ;) Ile sie czeka na blachy i ten tymczasowy dowod ?

 

Do ubezpieczalni ide z tymi tymczasowymi papierami place wszystko i jzu moge jezdzic oczekujac na twardy dowod. Tak ?

 

Jak ktos ma swieze informacje to prosze rozwiac watpliwosci :D

Ile czasu calosc moze trwac zakladajac, ze ja wszystko zalatwiam na szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądu potrzebny tylko brief, do skarbowego musisz mieć tłumaczenie zrobione i najlepiej ksera wszystkiego bo nie wszędzie sobie sami chcą zrobić ksero, do rejestracji idziesz już ze wszystkimi papierami i oryginały briefu Ci zabierają, a dostajesz dowód tymczasowy zależy od urzędu u mni to trwa 3 godziny, a jak duzy tłok to może być na drugi dzień, dostajesz tablice idziesz opłacić OC i śmigasz, a za miesiąc odbierasz twardy dowód. Jak już będziesz miał ze skarbowego to resztę w jeden dzień da radę załatwić. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam

Mam możliwość kupić motocykl 125 sprowadzony z Niemiec bez tablic i trzeba w nim zrobić przegląd ale nie uśmiecha mi się pisać specjalnego wniosku o tymczasowe tablice + wykupować specjalnie ubezpieczenie na te tymczasowe tablice

Czy motocykl może zostać zawieziony na przegląd bez tablic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegląd możesz zawieźć motóra na przyczepie bez tablic bo będzie to tzw. "pierwszy przegląd" jednak musisz zabrać ze sobą wszystkie dokumenty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...