Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu za granicy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorki, ze sie wtrace, ale nie chce zakladac osobnego tematu. Kupilem motor w niemczech, sprowadzilem, zarejestrowalem ubezpieczylem. Jest na tablicach (polskich) od miesiac i niestety musze go sprzedac. I teraz mam pytanie jakie sa zasady? czy musze czekac 6 miesiecy czy wystarczy jak wpisze w umowie nie wiecej niz w umowie niemieckiej??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Szukam w całym internecie któryś dzień i nie moge znaleźć konkretów. Jak to jest z kartą pojazdu?

 

Jeżeli kupuje moto sprowadzone z zagranicy, nierejestrowane jeszcze w Polsce, to ile płacę za wyrobienie karty pojazdu?

Było 1000zł, potem miłosiernie nam panujący znieśli do 500zl, potem był wyrok TK i przez jakiś czas było 75zł, natomiast obiło mi się gdzieś o uszy, że po wyroku TK karta kosztuje owszem 75zł, ale wprowadzili opłatę recyklingową 500zł...

 

Rejestrował ktoś może teraz moto? Może mi ktoś odpowiedzieć ile w końcu kosztuje ta karta pojazdu??

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poruszone wątki leonstar wam wytłumaczył poprawnie.Gdyby komuś zachciało się sprowadzać z Szwajcarii trzeba zapłacić VAT+ AKCYZE Prawda jest tak dotyczy małych pojemności iż tak powinno być zarejestrowane jak w dokumecie rejestr innego państwa przeróbki nie są wskazane chyba iż jakaś procedura rzeczoznawcy czyli kogel mogel.Ale wszelakie problemy wynikają głównie z przyczym rejestracyjnych tzn co powiat czyli wydział komunikacji to jest możliwa inna interpretacja przepisów i rzeczy niemożliwe stają sie moiżliwe przykład Szwajcari:Rachunek z Niemiec moto rejestr w Szwajcari i gdzies tam w pow" x" można zrobić zwolnienie z VAT i zarejestrować a w" y "musi być decyzja z URZĄDU CELNEGO I DOPIERO REJESTRACJA POLSKA to piękny kraj.Nie znam się aż tak dokładnie ale zdarza mi codziennie liznąć tego bałaganu wiec co nieco wiem a przynajmniej tak mi się wydaje. ;) :P :bigrazz: :crossy:Ijeszcze jedno przeważnie z poza UE liczy się cena rynkowa w PL a nie to co na rachunku albo ocena rzeczoznawcy przed zgłoszeniem na UC gdyby ktoś coś jeszcze można na PW i w miare możliwości odpowiem

Edytowane przez jan kalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłam motocykl z Czech. Baba zażyczyła sobie za przytlumaczenie dokumentów 650 zł Czy orientuje sie ktos, gdzie to mozna zrobic taniej? Jestem załamana Nie mam tyle forsy, żeby tyle wydawać na głupie przetłumaczenie Wielkie dzieki za odpowiedź, pozdrawiamLiza

Ja płaciłem 10 zł od dokumentu, więc nie wiem skąd ona wzięła te ceny, chyba z kosmosu :/

Jak ma umowę to muszą być wszystkie dane sprzedającego.

Wcale, że nie. Jeżeli to jest umowa z niemcem, to wystarczy imię, nazwisko i adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam niemiecki dowód rejestracyjny czesc pierwsza a niie mam 2 czesci i mówi mi w wydziale komunikacji ze nie zarejestrują jak wooglu wygląda czesc 2

p.s mam juz przetumaczone ale chca stary brief ;]

Edytowane przez xsyniu147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem sobie sprowadzić nową r6 (salon) ze stanów. Może mi ktoś powiedzieć ile by mnie to wyniosło nie wliczając transportu? Z tego co wiem to lepiej sprowadzić do niemiec a dopiero potem do polski bo są mniejsze podatki. Orientuje się może ktoś w tym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kosztów transportu to nie wyliczysz ile dokładnie wyniosa należności celne.

Podaj kwote za moto policze ci bez frachtu należności

Niższe podatki?

Podatek to płacisz w Polsce, więc nie wiem skad takie info. Cło masz takie samo w całej unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kosztów transportu to nie wyliczysz ile dokładnie wyniosa należności celne.

Podaj kwote za moto policze ci bez frachtu należności

Niższe podatki?

Podatek to płacisz w Polsce, więc nie wiem skad takie info. Cło masz takie samo w całej unii.

 

moto około 7500usd

jeżeli możesz to w takim razie wypisz co by mniej~więcej ile kosztowało,

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bede w pracy od 9-tej to ci wylicze.

 

Wiec ze jak dojdzie do Hamburga, to dojda ci koszty transportu z Nieniec do Polski, chyba warto sie zastanowic, bo rożnica we frachcie morskim między Gdynią a Hamburgiem bedzie rzędu 150 USD albo mniej, a zawsze to polski port i wszystakie opłaty tańsze.

 

W Niemczech opłaca sie firmom odprawiec towar, gdzie Vat zostaje płacony na papierze. Prywatnie wychodzi tak samo+ fracht do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bede w pracy od 9-tej to ci wylicze.

 

Wiec ze jak dojdzie do Hamburga, to dojda ci koszty transportu z Nieniec do Polski, chyba warto sie zastanowic, bo rożnica we frachcie morskim między Gdynią a Hamburgiem bedzie rzędu 150 USD albo mniej, a zawsze to polski port i wszystakie opłaty tańsze.

 

W Niemczech opłaca sie firmom odprawiec towar, gdzie Vat zostaje płacony na papierze. Prywatnie wychodzi tak samo+ fracht do Polski.

 

właśnie ja sprowadzał bym chyba przez znajomego, on ma jakiś komis czy coś nie wiem dokładnie i sprowadza samochody ze stanów i coś mówił, że do Niemiec taniej mu wychodzi czy coś w tym stylu,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.powerpartsplus.com/pages/newveh...yamaha-fz6.aspx r6 to i 500 baksów taniej wychaczysz, jest jeszcze kwestia dogadania sie z salonem ze na export idzie to jeszcze możesz cos utargowac ( salon odzyskuje podatek)

 

to jest fz6, a nie yzf-r6, na tej stronie kosztuje $9,599.00, tutaj na ebay'u jest jakaś za 7,500

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...