Skocz do zawartości

Peugeot 405 czy Renault 19???


Dario.G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, a mianowicie co wybrać???

Wybór jest pomiedzy renówką a peżocikiem :banghead:

Oto ich dane:

Peugeot:

rok 1995 poj 1,9 diesel, stan bdb, bezwypadkowy cena 5500 ostateczna, posiada hak, 4-ro drzwiowy

Renault:

rok 1995 poj1,9 diesel, stan bdb(wizualnie peugeot ładniejszy :buttrock: ) nie znam niestety jego przeszłości wypadkowej,cena 5000 wyjściowa, nie posiada haka, 5-cio drzwiowy

Przebiegi obu podam w troche późniejszymn terminie.Mam jeszcze pytanie dot. haka:ile kosztuje hak wraz z montażem? Jet on mi potrzebny.

Czy te pojazdy mają nadwozie ocynkowane??? Słyszałem ,że Peugeot ma ocynk, ale nie wiem jak jest z Renaultem.

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam peugeota, mieliśmy kiedyś 205 diesel bez turbo przejechał 380 tys i nie było z nim żadnych problemów nigdzie nie gnił w kilku miejscach pojawiła sie niewielkie slady rdzy lecz było to miejsca gdzie było coś kombinowane.Myśle również że bedzie lepiej nadawał sie do roli auta pociągowego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugot ma ocynk Renowka nie - ja rowniez wolal bym peugota , renia ma strasznie prymitywnie w srodku wykonczne i blachy slabawe.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, a mianowicie co wybrać???

Wybór jest pomiedzy renówką a peżocikiem :crossy:

Oto ich dane:

Peugeot:

rok 1995 poj 1,9 diesel, stan bdb, bezwypadkowy cena 5500 ostateczna, posiada hak, 4-ro drzwiowy

Renault:

rok 1995 poj1,9 diesel, stan bdb(wizualnie peugeot ładniejszy :) ) nie znam niestety jego przeszłości wypadkowej,cena 5000 wyjściowa, nie posiada haka, 5-cio drzwiowy

Przebiegi obu podam w troche późniejszymn terminie.Mam jeszcze pytanie dot. haka:ile kosztuje hak wraz z montażem? Jet on mi potrzebny.

Czy te pojazdy mają nadwozie ocynkowane??? Słyszałem ,że Peugeot ma ocynk, ale nie wiem jak jest z Renaultem.

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

miałem 405d , kupiłem go w"96 był to rocznik "91 i 100 pare tyś przebiegu , przez 4 lata nakreciłem przebieg do 340tyś. km. , przez ten czas w silniku oprócz świec żarowych i pompy wody nie wymieniałem nic , natomiast szczególną uwage trzeba zwrócić na tylne zawieszenie , co 60 tyś wymiana łożysk na czopach belki ( wtedy koszt ok. 200zł za strone ) to jest najgorszy mankament tego autka i przed zakupem naprawde dobrze się temu przyjrzyj , musi być na podnośniku aby wyłapać luzy , jeśli takie są to ktoś o to nie dbał i napewno wyrobione są czopy , nie trzeba zaraz nowej kupować bo pasuje od partnera , zresztą cała belka i drązki pasują( więc można cały wózek wymienić w całości) , jesli chodzi o ciąganie przyczepy to jeden i drugi średnio się do tego nadają , powód ten sam tylne zawieszenie na belce z drążkami skrętnymi, mocno przysiada przy większym ładunku , wymieniałem równierz wielofuncyjny przełącznik świateł , 405 jest znacznie wygodniejszy od reni i w ocynku , spalanie ok 5-6 l ON , autko bardzo mile wspominam do tego stopnia że żonie kupiłem 406 2.0 16V w automacie , nigdy nie miałem z nim problemu na trasie zawsze dowiózł mnie do celu , silniki 1.9 d koncernu psa z tamtych czasów mają dobrą sławe , przy jezdzie próbnej sprawdz temp. wody ( za niska - wyjęty termostat , zakamieniona chłodnica lub problemy z głowicą to drugie możesz wyeliminować po sprawdzeniu węży z wodą jesli będa napęczniałe to na bank głowica , za wysoka tak jak wcześniej tylko z termostatem to się tyczy wszystkich diesli nie lubia katowania, co do chłodnicy jesli bedzie zakamienina nierówno nagrzewa sie na całej powierzchni ) ogólnie autko polecam , moją 405 odkupił odemnie kolega przez 2 lata dokręcił jej jeszcze prawie 100tys km i nic oprócz łożysk na tyle nie robił, był z auta zadowolony teraz ma vectre B i ciągle narzeka że grat się psuje , udanego zakupu , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy nie kupuj. Mój kolega, mechanik samochodowy, zawsze powtarza: Nie kupuj samochodów na "F" - fiatów, fordów i francuskich.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Renault. Jeździłem Clio 1.4 16V teraz latam Pługiem 206 1,4 8V. Clio sprawiał wrażenie samochodu o klasę wyżej. 206 to dla mnie większe Seicento, ale jak nie było z czego wybrać, a samochód potrzebny...

W przyszłosci wracam jednak do Renault. Są lepiej wyposażone i wygodniejsze jak dla mnie.

 

Narazie z pługiem nie miałem problemów. Do wymiany poszedł tylko rozrząd, szykują się amory. Co dalej to nie wiem. Sprawdzę jeszcze belkę ponieważ później regeneracja kosztuje ponad 1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jeździłem Renault 19 ale z silnikiem 1,7 benzynowym.

Samochód wygodny, zapewniający dużo komfotu i wbrew opinią trwały.

Peugeota nie znam. Z tych dwóch aut stawiał bym na to, które jest w lepszym stanie, jesli oba były by idealne, to chyba wziął bym Peugeota, który jest autem o klasę wyższym.

 

Pozdrawiam

Januszm

 

Jeszcze jedno, R 19 ma obustronnie ocynkowane błotniki przednie i maskę. Inne elementy też nie podają się za bardzo rdzy, jeśli auto nie było bite. Przykładem jest samochód mojego Taty, który jest z 92 r. Pod spodem zero śladów korozji, ostatnio pojawił się purchel na prawym tylnim nadkolu i to jedyna oznaka korozji.

Edytowane przez januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen buahahah Renia prymitywna w srodku <lol> <lol> <lol> a widzailes pedzota :icon_rolleyes: renowka jest przyjemna dla oka mimo wieku :/ a zreszta to kwestia gustu mi sie moja fajnie i przyjemnie latalo :evil: choc blachy nie polecam :eek:(moze dlatego ze nie byla garazowana) aha i renia ladniejsza a nie taki kwadrat :] ...jak dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesiowi w reni z 91 tylnie nadkole przrerdzewialo na wylot - co ciekawe silnik 1.4 na wytrysku ma lancuch rozrzadu ( pozniejsze juz pasek) , widzialem renie cala pordzewiala - do kupienia za grosze

 

kioRa widzialem peugota i widze co 2 dzien renie - wiem co pisze. Owszem Renia wizualnie ladniejsza.

 

BTW stare fordy mialy dosc schludnie w srodku , a mondeo od 93 to mistrzostwo swiata w tych latach.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen RENIA 1995 rocznik :biggrin: to juz inny model niz z 91!!!!!!!!! :biggrin: a blacha jest kiepska ;) tyle tylko jak kupisz praktycznie bez rdzy ten samochidzik i bedzie stal w zamknietym pomiezczeniu to rdzy nie bedzie(moja jest skorodowana bo poprostu o nia nie dbali :/ ) ale facet ma taka renia jak ja z 94 i jego kumple tez 2 podobne i rdza jest znikoma:/ praktycznie nic ... wiec to zal jaki przebieg i czy stala pod dachem .A samochodzik naprawde jestt przyjemny :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koleś prosił o opinie użytkowników a nie wypowiedzi w stylu "widziłem, słyszałem, znajony miał". A tak na marginesie mając autko z 92 roku a więc 15-letnie to trudno doszukać się stanu idealnego zarówno jeśli chodzi o silnik jak karoserię. Co do porównania te obydwa samochody nają nadwozie z blachy ocynkowanej wizualnie renia ładniejsza, silniki porównywalne. Ja posiadam R19 z 94 roku co prawda w benzynie ale muszę przyznać że to niezłe auto, chociaż psują się różne drobiazgi np. sterownie centralnym czy licznik dzienny. Silnik za to ok. Zgadzam sie z wcześniejszą opinią "bierz tego, który ma lepszy stan". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy nie kupuj. Mój kolega, mechanik samochodowy, zawsze powtarza: Nie kupuj samochodów na "F" - fiatów, fordów i francuskich.

pzdr

peugeot i renault nie jest na F. co do peugeota to ja osobiscie jezdze 309 ale z takim samym silnikiem jak w tej 405 czyli 1.9d co do silnika to jest praktycznie bezobslugowy wymieniam tylko olej i filtr. w mrozy niema problemu z odpaleniem w ubiegla zime jak temperatura na dworze przekraczala minus 20 stopni auto odpalalo praktycznie na dotyk( a ma na liczniku juz 346000km ) co nieukrywam ogromnie mnie zaskoczylo bo mialem juz pare innych aut z silnikiem diesla i ztych wszystkich peugeot odpalal w zimie najlepiej.( a to chyba dlatego ze maja w glowicy tzw komore wirowa ktora ma za zadanie poprawic osiągi i uruchamianie silnika w niskich temp.) poza tym silnik ten jest dosc dynamiczny i lubi jak sie go wkreca i nie klekocze przy tym jak inne diesle. tyle jesli chodzi o silnik a co do wygladu to kwestia gustu mi osobiscie bardzo sie podoba 405 jest chyba przestronniejsze od 19 . ja osobiscie wybral bym 405.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie offtopicowe pytanko - warto kupowac starego diesla ?? Ford , Renault , Peugot ??

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...