Skocz do zawartości

Jakie macie fury :)


karol1001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

286KM/2150kg = 0.133KM/kg

(292KM/2150kg = 0.135KM/kg)

Seat Ibiza Cupra 1.9TDI:

 

160KM/1030kg = 0.155KM/kg

Tak, tylko zobacz, że Beemka ma napęd na tył jak nie na 4 łapy, a Seacik na przód i sobie z tą mocą nie radzi, do tego dochodzi moment obrotowy, który BMW ma pewnie ze 150 nm więcej, choć może i to będzie mało, a jak wiadomo, to moment decyduje o odejściu.

Nie ma co porównywać osiągów tych dwóch aut tylko na podstawie suchych danych technicznych.

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zobacz, że Beemka ma napęd na tył jak nie na 4 łapy, a Seacik na przód i sobie z tą mocą nie radzi, do tego dochodzi moment obrotowy, który BMW ma pewnie ze 150 nm więcej, choć może i to będzie mało, a jak wiadomo, to moment decyduje o odejściu.

Nie ma co porównywać osiągów tych dwóch aut tylko na podstawie suchych danych technicznych.

BMW ma napęd na 4 kółka w relacji chyba 40:60 czy odwrotnie ..... nie pamiętam ... co do momentu to:

Seat Ibiza Cupra 1.9 TDI - 330Nm przy 1900obr./min

BMW X5 3.0 SD - 580Nm przy 1750-2250obr./min

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastko ..... takie kalkulacje to możesz sobie w tyłek wsadzić ..... może lepie popatrz na krzywą przyrostu Mocy i Momentu obrotowego :icon_mrgreen:

 

Seat Ibiza Cupra 1.9 TDI - 330Nm przy 1900obr./min

BMW X5 3.0 SD - 580Nm przy 1750-2250obr./min

 

Taaak :biggrin:

Aleee... widzisz, że się wygłupiłeś i postanowiłeś trwać dla zasady, czy też naprawdę nie widzisz?

Jeśli to drugie, to jak znajde chwilę, postaram Ci się wyjaśnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie padło ma dobre osiągi :P Tylko co z tego, jak i tak nie ma za bardzo warunków żeby ciągle trzymac but w podłodze. Jeden drugiego wystuka jedynie na prostej autostradzie. A po miescie raczej na pewno X5 Ibizy nie zgubi z ogona.

 

A 1.9 TDi i tak oszczędniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, niech będzie Cupra lepsza, tańsza i mniej pije a zapie**ala podobnie, ok, loooz :biggrin: :wink:

 

Ok :)

 

Cupra jest na pewno tańsza. Pije pewnie trochę mniej.

Jeśli chodzi o jakość wykończenia, komfort, itp., to pewnie nie ma porównania do BMW. Nie ta klasa.

 

Natomiast zap... podobnie, a o tym była Twoja uwaga.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastko ..... takie kalkulacje to możesz sobie w tyłek wsadzić ..... może lepie popatrz na krzywą przyrostu Mocy i Momentu obrotowego :icon_mrgreen:

 

Seat Ibiza Cupra 1.9 TDI - 330Nm przy 1900obr./min

BMW X5 3.0 SD - 580Nm przy 1750-2250obr./min

 

Nie ma w ogóle porównania między tymi dwoma autami. Osiągi nie są jakoś rażąco różne, natomiast różnica w cenie, mocy jest znacząca. Jak by mnie było stać to bym nie miał Cupry tylko M6. Nawiasem mówiąc pie*dolenie kotka za pomocą młotka. Nie ma to jak cyna Biemdablju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ...... więc nie wiem czemu zaczołeś porównywać Cupre z X5 :icon_mrgreen:

 

Ja :icon_question: Kladiusz, no ku*wa proszę Cię. Czy według Ciebie trzeba kupić na prawdę auto za 2 banie, żeby zapie*dalać? Renault Megane Sport, Leon Cupra, to są auta, które na prawdę zapie*dalają 6-7s do 100 w aucie to już b. dobry wynik, więc nie wiem w czym problem... Poza tym zawsze znajdzie się droższe, lepsze i lepiej zapie*dalające. A jak ktoś chce stosunkowo dobrze i w miarę przyzwoicie finansowo to takie hot hatche są najlepsze. Tey, gdzie można poznać taką dzianą pi*deczkę :icon_question: :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mój młody Padawanie ...... podałem przykład nieźle zapierdalającego Diesla który pali 12 Litrów ..... i tyle ..... Ja nie porównuje tych dwóch skrajnie różnych Samochodzików .... kumasz .... tej?! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja :icon_question: Kladiusz, no ku*wa proszę Cię. Czy według Ciebie trzeba kupić na prawdę auto za 2 banie, żeby zapie*dalać? Renault Megane Sport, Leon Cupra, to są auta, które na prawdę zapie*dalają 6-7s do 100 w aucie to już b. dobry wynik, więc nie wiem w czym problem... Poza tym zawsze znajdzie się droższe, lepsze i lepiej zapie*dalające. A jak ktoś chce stosunkowo dobrze i w miarę przyzwoicie finansowo to takie hot hatche są najlepsze. Tey, gdzie można poznać taką dzianą pi*deczkę :icon_question: :biggrin: :wink:

Pax chsześcijanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mój młody Padawanie ...... podałem przykład nieźle zapierdalającego Diesla który pali 12 Litrów ..... i tyle ..... Ja nie porównuje tych dwóch skrajnie różnych Samochodzików .... kumasz .... tej?! :icon_mrgreen:

 

Klaudiuszu, nie Twój, nie Twój :bigrazz:

 

Ale ok, pokój łysy i brodaty :flesje:

 

Pax chsześcijanie

 

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...