Skocz do zawartości

Bandit i łączenie wydechu


kalosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem Bandita 600 '95 (hurrrra :D) i dokładnie pod silnikiem tam gdzie przednia część wydechu łączy się z drugą mam straszne przeciągi:). Czym to uszczelnić?

Pozdrawiam kalosh.

PS. Czy u Was też szukajka wywala błędu w stylu "jak nie wiesz jak z tego korzystać to won do pomocy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem swoje moto mialem podobny problem. Najbardziej było to widoczne oczywiście na zimnym silniku. Na domiar złego nie mam tej ładnej błyszczącej zasłonki która by ukrywała to łączenie :)

 

Całkiem szczęśliwie robiłem mały remoncik wydchu - wymiana samej puszki zrobionej własnoręcznie z rury do przesyłu gazu pod ciśnieniem :icon_mrgreen: wcześniej puszka była w kiepskim stanie miała luzy na nitach i tym sposobem wszystko się telepało. I gdy wszystko było skręcane wepchnąłem na chama i przykręciłem solidną objemą do rur.

 

Od tej pory wszystko ok :bigrazz: ale też bym to z chęcią uszczelnił dla pewności

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupiłem bandita to tez miałem tam problem bo tej zasłonki nie było i wszystko latalo na boki.. Po kilku próbach uszczelnianie owinąłem końcówkę rury paskiem cienkiej blaszki miedzianej zeby wystawała jakieś 1.5 cm po czym ponacinałem tą wystająca część co ok 1cm i zaklepałem do środka. Po włożeniu na swoje miejsce przewierciłem obie rury i dałem jednego duzego nita od spodu. Po tym zabiegu nie było już problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

W miejscu łączenia kolektora z rurą pośrednią jest uszczelka grubości ok 2-3 mm zrobiona ze zgniecionych drucików o średnicy 0.5mm taka dośc miękka. ma szerokość ok 3 cm

 

na zdjeciach poniżej jak to wygląda mniej więcej

 

http://img295.imageshack.us/img295/6490/pc020078xb8.jpg

 

http://img293.imageshack.us/img293/8073/pc020082mk0.jpg

 

chyba o to wam chodzi

paint rulez :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...