Skocz do zawartości

Wywazenie kola


Bartas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie wyważam i jest ok- tak mi sie wydaje,

 

Dokładnie, tak Ci się tylko wydaje

 

pozatym u mnie w miejscowości nie wyważają kół do motocykli. Nie chce mi sie jezdzić 50 km zeby wywazyli, pozatym cały czas nie jeżdże 200km/h.

 

Hmm, no to jest dopiero argument :)

 

Nie pamiętam dokładnie ale 10g niewyważenia przy prędkości 130 km/h działa na łożyska kół oraz zawieszenie z siłą około 3-4 kg 1000 razy na minutę.

 

Koła zawsze powinno się wyważać (może poza 10" kołami w skuterkach). Co do zębatki to tak jak napisał Dominik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kiedys moto z niewywazonym tylnym kolem. Kiedy pierwszy raz przekroczylem nim 220km/h wpadł w mocną shimmy i prawie się osrałem :) Myślałem już że kupiłem krzywego sprzeta, sprobowalem ponownie i znowu to samo - idealnie przy 220 km/h

 

Po czym wyważyłem oponki i okazało się że na tylej brakowało iluś tam gram - jak ręką odjął. Potem można było już bez przeszkód katować do licznikowego maxa - 260.

 

Tak wiec tym ktorzy w sportach nie wywazaja kol : :cool: :clap: :clap:

Edytowane przez mikitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tym niewyważaniem to już lekka przeginka. WIadomo że tarczy się nie odkręca a całą resztę wypadało by wyjąć ( zębatka itd ) Wyważać należało by praktycznie co sezon z racji szybkiego zużywania opony ale nie wiem jak u was ale tu trafił się jeden typ który ma przekładkę na wyważarce do kół motocyklowych ( jeden na całe miasto) i ceny zaczął dopierdzielać takie że ciężko hama nieskapiszonować w ciemnej ulicy. Czasem cudem się zdarzy że skompletowane koło nie ma bicia bez wyważania ( 1 na 1000000 ) ale ogólnie trzeba to robić, bo potem albo nam wytłucze łożyska w kole albo na główce ramy itd a zawsze już tańsze od biedy dorabianie dziada i przedewszystkim bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tarcze hamulcowa też mozna sobie darować 1g materiału zebranego z tarczy hamulcowej to około 1000km jazdy(wyczytane w ksiazce chińskiego bo chińskiego ale motocykla). Masa tarczy jest zmienna wiec sie jej nie wyważa;] To samo tyczy sie elementów typu zebatki itp;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...