Skocz do zawartości

Jaki olej do Yamahy R6 99r. 31tys km.


Zajdelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie zgodze sie zprzedmowca i uzwazam ze nie nalezy lac oleju samochodowego ktory nie jest przystosowany do ochrony silnika przy tak wysokich obrotach jakie kreci R6, tylko do dwukrotnie nizszych. Poza tym najlepiej trzymac sie fabrycznych oznaczen lepkosci czyli w przypadku R6 - 10W40 , ewentualnie 10W50 ktory jest lepszy do wysokich temperatur.

 

No i rodzaj - syntetyk odradzam chyba ze od poczatku byl taki lany. Jesli moto ma przejechane 31 tkm to w silniku potworzyly sie z pewnoscia pewne nagary ktore syntetyk moze wyplukac. Polecam olej polsyntetyczny czyli z komponentami syntetycznymi. Ja stosuje Mobil , odradzam Castrol kupowany w polsce bo slyszalem ze jest u nas mieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moto ma przejechane 31 tkm to w silniku potworzyly sie z pewnoscia pewne nagary ktore syntetyk moze wyplukac.

 

Straszne bajki ludziom opowiadasz wiesz ? :biggrin:

 

Nie ma nagarów nawet po 100 tys, można lać samochodowy i syntetyczny i sam nie wiem dlaczego jeszcze się nam nie znudziło tego pisać :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukanie nagaru przez syntetyk jest raczej niemożliwe (było możliwe kiedyś kiedy mineralny olej nie zawierał dodatków myjących silnik) Wystarczy popatrzeć na liczbę TBN. Teraz olej syntetyczny i mineralny w przybliżonym stopniu myją silnik. Co do tego ,że nie można samochodowego to prawda - motocykl to wyższe obroty i smarowanie sprzęgła. Od oleju samochodowego skleja się sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Twoim zdaniem produkowane sa oleje motocyklowe skoro mozna lac to samo co do auta ?? Ja nie twierdze ze R6 zdechnie po zalaniu samochodowego syntetyka , tylko nie jest to wlasciwe dla tego silnika. Wiesz do WSki tez mozna wszystko nalac i pojedzie ale chyba nie o to chodzi zalozycielowi tematu ??

 

Najlepiej byloby zeby wypowiedzial sie jakis mechanik - np Pawel - moderator :buttrock: Czekamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Twoim zdaniem produkowane sa oleje motocyklowe skoro mozna lac to samo co do auta ?? Ja nie twierdze ze R6 zdechnie po zalaniu samochodowego syntetyka , tylko nie jest to wlasciwe dla tego silnika. Wiesz do WSki tez mozna wszystko nalac i pojedzie ale chyba nie o to chodzi zalozycielowi tematu ??

 

Najlepiej byloby zeby wypowiedzial sie jakis mechanik - np Pawel - moderator :eek: Czekamy....

Święte słowa :buttrock: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od oleju samochodowego skleja się sprzęgło.

 

Skleiło Ci się? Mi nigdy. Ani w speedtriplu ani w bandicie. Nigdy się też nie ślizgało nawet na 5w40 :buttrock:

 

jaka jest różnica poczytaj w archiwum - samochodowy ma zawsze wyższą klasę bo m.in. zawiera więcej dodatków obnizających tarcie

 

 

polecam: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=39700&hl=

Edytowane przez Marlew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodowych syntetyków ma dodatki redukujące tarcie które w wielu wypadkach powodują ślizganie się mokrego sprzęgła. Jak chcesz lać półsyntetyk to polecam 5100 motula (10W40) a jeśli stać Cię na syntetyk to zapodaj motula 300v lub castrola R4. Jeśli chodzi o wymiane półsyntetyk-syntetyk to można to robić dowolnie w jedną i drugą stronę. To nie silnik od Fiata 125 żeby miał nagary. Co więcej-z reguły zastosowanie syntetyka obniża spalanie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mixola tez lales ?? Moze tez da rade i kosztuje tylko 10zl za litr - mozna sprobowac. Albo Trawol do kosiarek :buttrock: Jedno jest pewne - nie chciałbym od Ciebie kupić motocykla, bo skoro olej lejesz inny niż trzeba to moze benzynę też i może opony też masz samochodowe :biggrin::):eek:

 

To że nic się nie stało nie znaczy ze jest ok! Mechanicy pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mixola tez lales ?? Moze tez da rade i kosztuje tylko 10zl za litr - mozna sprobowac. Albo Trawol do kosiarek :eek: Jedno jest pewne - nie chciałbym od Ciebie kupić motocykla, bo skoro olej lejesz inny niż trzeba to moze benzynę też i może opony też masz samochodowe :crossy::):wink:

 

To że nic się nie stało nie znaczy ze jest ok! Mechanicy pomocy !!!

A tu się uśmiejesz bo akurat moje motocykle niegdy nie mają problemów ze sprzedażą bo robię w nich jekiś 300x więcej niż powinienem :cool:

Leje zawsze NAJLEPSZY olej na jaki mnie stać czyli zawsze PEŁNY SYNTETYK (mixol chyba się nie zalicza do nich)

Ręczę że chciałbyś mieć po mnie motocykla ale nie dla psa kiełbasa... :biggrin:

 

Dołączam się - mechanicy pomóżcie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , nie bede juz wiecej wnikal w ten temat bo bez sensu go powiekszamy a chyba i tak kazdy z nas ma swoje zdanie :buttrock:

Odpowiedz mi tylko na ostatnie pytanie - czy w takim razie oleje motocyklowe sa produkowane tylko po to zeby wyciagac od ludzi pieniadze a nie dlatego ze sa specjalnie stworzone do ochrony silnikow motocyklowych ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , nie bede juz wiecej wnikal w ten temat bo bez sensu go powiekszamy a chyba i tak kazdy z nas ma swoje zdanie :buttrock:

Odpowiedz mi tylko na ostatnie pytanie - czy w takim razie oleje motocyklowe sa produkowane tylko po to zeby wyciagac od ludzi pieniadze a nie dlatego ze sa specjalnie stworzone do ochrony silnikow motocyklowych ????

 

 

Przeczytałeś cały temat o olejach samochodowych w moto? Przeczytaj. Głównie chodzi o marketing... większosć produktów jakie kupujemy (np spożywczych typu sery :biggrin: - różni się tylko opakowaniami i nazwą a w środku to samo) tu jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...