Skocz do zawartości

porada w sprawie alarmu


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam zakupić sobie alarm do mojej cebuli i na allegro znalazłem coś takiego KLIK

czy może ktośz was ma podobny alarm? Warto w to inwestować?

Wiem, ze taki alarm to dla prawdziwego złodzieja nie wielka przeszkoda, ale dla amatorów już tak i dla dzieci siadających na moto w mieście. Ma on rónież powiadamianie na pilota, jaki jest realny jego zasięg?

 

Proszę o porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam alarm juz rok.

 

Zalety:

-tani

-działa

-spełnia swoje zadanie

 

Wady:

-trudna, uboga regulacja czujnika wstrząsowego

-po trzy razy zdarzyło mi się ze od wibracji elementy elektroniczne odrywały się od płytki, potrzebne było lutowanie - poprawianie

 

Alarm tani i latwy w montazu lecz na początek polecam rozkręcić i sprawdzić co i jak jest zamocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

a jak z tym powiadamianiem, te 600 m to pewnie wyssane z palca, jaki jest realny zasięg tego powiadamiania?

czy jak moto będzie stało przed blokiem, a ja mieszkam na wysokim parterze, to czy będzie powiadamianie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

a jak z tym powiadamianiem, te 600 m to pewnie wyssane z palca, jaki jest realny zasięg tego powiadamiania?

czy jak moto będzie stało przed blokiem, a ja mieszkam na wysokim parterze, to czy będzie powiadamianie działać?

Prawdopodobnie producent podaje zasięg w "czystym" terenie. Wszystko, co znajdzie się między Tobą a nadajnikiem, będzie ten sygnał osłabiać. Każda ściana itp. Weź jeszcze pod uwagę "przepuszczalność" przeszkód, a wyjdzie Ci, czy będziesz mieć zasięg czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item132342880_132342880.html ja zakupilem ten poprostu wypas za ta kase prosty tani i do cebuli sie caly modul zmiescil pod bak bez sciagania go;) pasi idealnie strasznie jestem zadowolony jescze pilot i kluczyk na sprezynie razem nic sie nie tlucze po kierownicy jak jedziesz naparwde wypas w nowych vw audi i mercach takie sa:) i naparwde to nie jest byle tandeta:) polecam!!! czujnik wstrzasowy prosto sie reguluje ma bezpiecznik i wogole wypas:)

 

 

 

jak owiniesz to gabka to nie bedzie ci alarm dziala bo niby jak ?? skoro czujnik wstrzasu dziala wlasnie na wstrzasy;P

 

Alarm jest OK. Pewnie też go kupię. Zdecydowanie montaż elektroniki w moto wykonam w dobrze obwiniętą gąbkę, na pewno pomoże przy drganiach.

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly kluczyk przerobilem bo dorobienie kosztuje 40zl a ja zrobilem to sam... pilka do metalu i pilnik i srobokret zeby wkrecic tam w mocowanie lepiej wyszlo niz z fabryki:)

to powiadamianie to taki szit :buttrock: wg. mnie ale nie mialem wiec nie odradzam

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zwykły alarmek za stówkę i ładnie śmiga ale jest bez powiadomienia. Pytałem znajomego co się tym zajmuje i mówił że 500 metrów można uzyskać w otwartm terenie przy dobrym wietrze. Zasięg użyteczny jest max do 100 metrów. A jeśli chodzi o moto przed blokiem i nawet 4 piętro to nie powinno być problemów z zasięgiem.Cena jest w miarę dobra, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia jak kolega wyżej wspomniał ale jakoś trzeba maszyne chronić a nie tylko dumać i każdy sposób dobry. Ogólnie godne uwagi takie ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie tego alarmu jest takie, ze ma ryczec jak nie normalny w razie w :-)

a ja mam wiedzieć o tym np poprzez pilota.

Co do elektroniki to się nie martwię, przed montażm otwieram centralkę i lookam co i jak, z lutowaniem nie mam problemów więc można fabryke poprawić.

 

Teraz najważniejsze, jak się montuje taki alarm, wiem, ze instrukcja jest, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie tego alarmu jest takie, ze ma ryczec jak nie normalny w razie w :-)

a ja mam wiedzieć o tym np poprzez pilota.

Co do elektroniki to się nie martwię, przed montażm otwieram centralkę i lookam co i jak, z lutowaniem nie mam problemów więc można fabryke poprawić.

 

Teraz najważniejsze, jak się montuje taki alarm, wiem, ze instrukcja jest, ale...

 

 

ale to jest takie proste ze dziecko z podstawowki zrobi, no chyba ze chcesz sie wpinac jescze z odpalaniem na pilota to tez proste tylko grzebania wiecej, ja akurat tego nie robilem bo dla mnie to mega wies :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...