Skocz do zawartości

Filtr powietrza


skoal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymienic filtr powietrza... i wstapne czynnosci juz zrobilem...wyjalem stary i czekam na nowy...

I zastanawiam sie co myslicie na temat tego starego filtra... czy tak powinien wygladac zuzyty filtr? czy to juz przesada i ktos zaniedbal jego wymiany??

ocencie...

http://img96.imageshack.us/my.php?image=0001697jv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wcale nie wyglądał lepiej.A tak z ciekawości,jak wygląda druga strona?Tam jest taka blacha w której są dziurki.W filtrze który wyjąłem dziurki były mniej więcej na środku tej powierzchni ( http://www.bikepics.com/pictures/746467/ ) a w tym który kupiłem (też oryginał hondy tak samo jak poprzedni) dziurkowana była cała powierzchnia. Ciekawe czy to jakiś sposób na zdławienie silnika czy może poprostu honda zmieniła konstrukcje w ciągu kilku lat.

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wcale nie wyglądał lepiej.A tak z ciekawości,jak wygląda druga strona?Tam jest taka blacha w której są dziurki.W filtrze który wyjąłem dziurki były mniej więcej na środku tej powierzchni ( http://www.bikepics.com/pictures/746467/ ) a w tym który kupiłem (też oryginał hondy tak samo jak poprzedni) dziurkowana była cała powierzchnia. Ciekawe czy to jakiś sposób na zdławienie silnika czy może poprostu honda zmieniła konstrukcje w ciągu kilku lat.

 

w org. hondy dziurkowana jest cała blacha, przynajmniej u mnie. Mam 18 tysi nalatane i filtr wygląda trochę lepiej :buttrock: ciekawe czy poprzedni właściciel po 12 kkm wymienił??? W F4i sa wtryski więc zdecydowałbym się na K&N...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny w dobrej cenie? Zapomnij :) Do nowego transalpa kosztuje 340 zł, a zamiennik Hiflo nie pasuje !!!. Brakuje mu około 2 mm. Zdecydowaliśmy sie na K&N.

 

Pawel

 

pasuje :icon_biggrin: u mnie też sie mordowałem z założeniem ale udało się go "naciągnąć" na te rowki i wkoncu wszedł jak należy :cool: airbox sie zatrzasnął jak należy choć zeszło mi troche z tym mówie o Hifiltro , element filtrujący jest identyczny jak w oryginalnym a cena coś 90zeta chyba ie pamiętam, dokładnie :bigrazz:

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje :buttrock: u mnie też sie mordowałem z założeniem ale udało się go "naciągnąć" na te rowki i wkoncu wszedł jak należy :biggrin: airbox sie zatrzasnął jak należy choć zeszło mi troche z tym mówie o Hifiltro , element filtrujący jest identyczny jak w oryginalnym a cena coś 90zeta chyba ie pamiętam, dokładnie :biggrin:

Bo ja zamowilem niedawno filtr z Hilfo...HFA1603 i wlasnie po przeczytaniu postow zaczalem sie obawiac czy bedzie pasowac... Lolek mowisz, ze udalo Ci sie... mam nadzieje, ze mi tez sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zamowilem niedawno filtr z Hilfo...HFA1603 i wlasnie po przeczytaniu postow zaczalem sie obawiac czy bedzie pasowac... Lolek mowisz, ze udalo Ci sie... mam nadzieje, ze mi tez sie uda...

...też się zdziwiłem jak miałem go w ręce to wyglądał identycznie a jak chciałem założyć to ni..ja nie chciało wejść już miałem zrezygnować ale udało się... ale troche zachodu z tym bylo :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zamowilem niedawno filtr z Hilfo...HFA1603 i wlasnie po przeczytaniu postow zaczalem sie obawiac czy bedzie pasowac... Lolek mowisz, ze udalo Ci sie... mam nadzieje, ze mi tez sie uda...

 

Skoal - jeśli coś będzie nie halo to oczywiście możesz go zwrócić :icon_mrgreen:

Ostatnio faktycznie była muka o kórej wspomniał Paweł ale to nasz pierwszy przypadek że z Hiflo coś jest nie tak. Do mojego moto pasuje jak ulał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymalem przesylke z filtrem Hilfo od Piotra i pelen optymizmu poszedlem go zamontowac...

Zabralem sie za to z przekonaniem... jak Tobie sie udalo to mi tez...

No i mi sie nie udalo... Lolek dobrze to nazwales... mordowalem sie przez godzine z filtrem, wszystkie mozliwosci sprawdzalem i lipa... nie wszedl... palce mnie bola jak nie wiem co...

Nie wiem czy ma sens dalej probowac go zamontowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecie o ile mniejszy jest filtr z hilfo (na gorze) od oryginalnego z hondy... o okolo 1,5mm

http://img72.imageshack.us/img72/2076/0001701oq3.jpg

 

Ktore rozwiazanie jest lepsze... oryginalny z hondy czy K&N?

ma to znaczenie?

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...