Skocz do zawartości

Filtr powietrza.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pewnie wielu z Was wie , posiadam Yamahe DT 80 LC . Jako że nie można do niej dostać filtra powietrza,zmuczony byłem kupić gąbkę do filtrów i zrobić go sam . Tutaj zamieszczam linki do fotek :

http://img400.imageshack.us/img400/9375/filterek003ml2.jpg

http://img472.imageshack.us/img472/2015/filterek004ly6.jpg

 

Jak widać jest tam siatka oraz gąbka. I teraz proszę o wytłumaczenie mi jak zrobić z tego filterek powietrza. Jak komuś będą do tego potrzebne fotki jakichś elementów to proszę pisać a napewno je tutaj umieszczę.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi . Pozdrawiam Patryk Kalinka :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka,

no weź to posklejaj (a przynajmniej spróbuj) wg kształtu do airboxa, tą siatke daj w środek (ja w LC2 mam w srodku grubsza siatkę tylko że materiałową a nie metalową). Możnaby było to posklejać butaprenem. Bo z tego co widziałem na moim filtrze cos podobnego jest w oryginale. A jak nie to kup za kilka dziesiąt złotych filtr stożkowy (kupel kupił do swojej Mb80 za chyba 40zł z przesyłką)

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr stożkowy do takiego motoru to porażka, pojedzie po deszczu albo wleci mu trochę wody na filtr i juz motor przerywa... wiem z własnego doświadczenia bo miałem założony taki w RMX-e.

zadzwoń może do:

www.olekmotocykle.pl

www.kemot.pl

www.seba-motor.pl

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Możnaby było to posklejać butaprenem...." butapren wypali tą gombke a pozatym w kontakcie olejem/benzyną sie rozklei. raczej jakiś inny klej. i dobrze by było to nitką obszyć żeby sie nie rozłaziło bo nie uda Ci sie teko posklejać tak jak fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli będziesz go sklejał/zszywał to proponuje na miejscu łączeń posmarowac go zwykłym smarem

ja mam tak obsmarowany cały airboks i łączenie go z filtrem :smile: i widze że to działa bo bardzo dużo brudu sie do niego przykleja

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...