Skocz do zawartości

Łancuch rozrzadu DID


Rekomendowane odpowiedzi

MateuszEnduroboyz jak wygląda reklamacja twojego łańcuszka ?

Podsunę Ci pewien trop. U importera DID-a są dostępne cztery rodzaje łańcuszka typu 219. Zewnętrznie są prawie takie same, oryginalne, japońskie, znakomitej firmy D.I.D. Wszystkie dadzą się zamontować do twojego moto. Różnią się między sobą drobnymi wymiarami, ceną i WYTRZYMAŁOŚCIĄ.

Najmocniejszy ma wytrzymałość na rozciąganie 910 [kgf] na zmęczenie 220 [kgf] i kosztuje 126zł za 100 ogniw, najsłabszy ma wytrzymałość na rozciąganie 790 [kgf] na zmęczenie 130 [kgf] i kosztuje 59zł za 100 ogniw.

TEN TAŃSZY ŁAŃCUSZEK NADAJE SIĘ TYLKO DO NAPĘDU POMPY OLEJU.

Po wymiarach sworzni i grubości płytek jestem w stanie określić który łańcuszek został tobie sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie błyszczy wiedzą. Napisałem przecież że każdy ma prawo zgłosić "niezgodność z towaru z umową". Rękojmi bowiem nie stosujemy przy sprzedaży konsumenckiej. Kierowanie więc w moją strone słów o "spychozie" to lekka przesada

Pozdrawiam:)

 

 

Jestes pewien?To niech kolega który kupił łańcuszek zgłosi się do rzecznika praw konsumenta,myślę że się o czymś przekonasz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z Larssona po przez lokalny sklep z częściami łańcuszek rozrządu do GS-a. Miał byc ten Borg Warner a przyszedł DID 219 FTS. Na ogniwach sa wybite znaki DID , Japan , 219fts myslę więc ze jest oryginalny. Z łańcuchem była zakówka , łańcuch fabrycznie złączony a zapłaciłem za niego na miejscu 133pln. Łańcuch ma 120 ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien?To niech kolega który kupił łańcuszek zgłosi się do rzecznika praw konsumenta,myślę że się o czymś przekonasz

 

Pozdrawiam

Tak jestem pewnien. Pewności dodaje mi fakt że 17 października uzyskałem tytuł mgr. prawa, a od października 2004r. pracuje w biurze rzecznika:) Nie zrozum mnie źle ale naprawde nie masz racji, stąd mój wywód.

 

W art. 1 ust.4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego czytamy:

"Do sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się rzepisów art 556-581 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r- Kodeks cywilny..."

 

Ustawa wprowadza tymsamym pojęcie "niezgodności towaru z umową " dla reżimu umów zawieranych z konsumentami.

 

Dlatego naisałem, że każdy kto kupi u mnie łańcuszek ma prawo zgłosić roszczenie z tytułu "niezgodności towaru z umową",a nie rękojmi(rękojmia obowiązuje tylko przy umowach zawieranych pomiędzy przedsiębiorcami).

 

Odsyłam też do naszego regulaminu na stronce(pkt 7 regulaminu.): http://www.motopasja.eu/index2.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Iwansky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nic z tym łancuchem poniewaz zgubiłem niby wg seby rachunek a moim zdaniem tego rachunku nie było była aby ta kartka na paczce ile mam zapłacic a bez tego reklamacji napewno nie uwzglednia!! i kupiłem ten drogi zapłaciłem juz w domu koło 150 czy 180 zł juz nie pamietam!!

 

grubosc płytek - 0.125cm

długosc sworznia to 0.5cm

srednica to -0.45cm

wiadomo ze tam jakos bład pomiaru trzeba przyjac:)

gdybys Znafca mogł ocenic jego wytrzymałosc byłbym bardzo wdzieczny ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez MateuszEnduroboyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewnien. Pewności dodaje mi fakt że 17 października uzyskałem tytuł mgr. prawa, a od października 2004r. pracuje w biurze rzecznika:) Nie zrozum mnie źle ale naprawde nie masz racji, stąd mój wywód.

 

W art. 1 ust.4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego czytamy:

"Do sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się rzepisów art 556-581 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r- Kodeks cywilny..."

 

Ustawa wprowadza tymsamym pojęcie "niezgodności towaru z umową " dla reżimu umów zawieranych z konsumentami.

 

Dlatego naisałem, że każdy kto kupi u mnie łańcuszek ma prawo zgłosić roszczenie z tytułu "niezgodności towaru z umową",a nie rękojmi(rękojmia obowiązuje tylko przy umowach zawieranych pomiędzy przedsiębiorcami).

 

Odsyłam też do naszego regulaminu na stronce(pkt 7 regulaminu.): http://www.motopasja.eu/index2.html

 

Pozdrawiam

 

 

A ja własnie sprawdziłem w archiwum sejmowym i jeśli chodzi o rękojmię nadal obowiązuje ustawa z dnia 23 sierpnia 1996 roku.Polecam lekturę także prawnikowi,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie sprawdziłem w archiwum sejmowym i jeśli chodzi o rękojmię nadal obowiązuje ustawa z dnia 23 sierpnia 1996 roku.Polecam lekturę także prawnikowi,Pozdrawiam

 

Lex postarior derogat legi priori...

 

Zadzwoń do rzecznika, racja jest bowiem po mojej stronie ale widze że ja cię nie przekonam. Rękojmię stosujemy TYLKO DO UMÓW ZAWIERANYCH POMIĘDZY PRZEDSIĘBIORCAMI!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiej firmy ten łańcuch by nie był to nie ma prawa wyciągnąć się po 200 km! sprawdź w książce serwisowej jaką długość ma łańcuch w nominale a jaką długość ma na serwis limit... później ślizgi,czy któryś nie pękł albo nie wypadł z gniazda...choć to się nie zdarza chyba że ktoś spieprzy robotę. Nowy łańcuch mógł Ci szybko wyrobić stare zębatki jeśli były mocno zużyte,albo na odwrót no i napinacz. Z własnego doświadczenia wiem że łańcuchy did są jedne z najlepszych jak nie najlepsze bardzo dużo ich założyłem i nigdy nie było coś nie tak . Oczywiście jak wymieniam to robie weryfikacje wszystkiego co jest związane z łańcuchem i mówię klientowi co oprócz łańcucha trzeba wymienić a jeszcze co może polatać.Wtedy to już klienta wybór czy chce dołożyć do motoru i mieć problem z głowy na następne 30000 czy zaglądać do silnika co 10000 może wymieniłeś i nie zwróciłeś uwagi na reszte . Dasz sobie rade:) nie znalazłem jeszcze takiego którego nie można naprawić:wink:

 

aa i jeszcze.... jak wykręcisz napinacz to łańcuch zawsze będzie luźny... lepiej zrób to w ten sposób.... jak masz wykręcony napinacz to on się na pewno rozprostował sam do końca spróbuj go wkręcić jak jest wyciągnięty bez zwalniania blokady którą ma jak załapiesz go i wkręcisz w pozycji wyciągniętej to jest źle oczywiście nie na siłę,jak nie szukaj gdzie indziej przyczyny i jeszcze zobacz czy napinacz nie ma luzów na boki...tak też się wyrabiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

temat odswiezam.

 

Moj lancuszek mam logo DID i symbol ASDH , mimo to po 3 tys km jest pod koniec wyciagu max 128.9 mm a on ma 128.3 mm , pozatym gnie sie w tzw palak , mam stary lancuszek rozrzadu tourmaxa ktory zmienilem profilaktycznie , ma on xx przebiegu i 127 mm oraz jest znacznie sztywniejszy - co teraz zrobic z tym lancuszkiem DID-a ?? zakladac , reklamowac ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzam wedlug manuala, czyli dlugosc lancuszka na odcinku 21 pinow ( bolcow) , pozatym jak kazdy lancuch mozna sprawdzic po jego wyginaniu sie - ja biore w lapy i delikatnie wyginam go w bok ( czyli nie tak jak sie oginwa lacza ) czym mniejszy robi sie luk , tym lancuch w lepszym stanie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem łańcuch rozrządu DID 215F i on nie miał żadnych oznaczeń poza oznaczeniu DID na oogniwie łączącym. Zadzwoniłem do Motor-Landu, skąd zamawiałem łańcuch i oni powiedzieli, że 215 i bodajże 219 są bez oznaczeń, jedynie ogniwo łączące je posiada. Powiedzieli również, że są bezpośrednim importerem także powinien być luz.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem łańcuch rozrządu DID 215F i on nie miał żadnych oznaczeń poza oznaczeniu DID na oogniwie łączącym. Zadzwoniłem do Motor-Landu, skąd zamawiałem łańcuch i oni powiedzieli, że 215 i bodajże 219 są bez oznaczeń, jedynie ogniwo łączące je posiada. Powiedzieli również, że są bezpośrednim importerem także powinien być luz.

 

Pozdro :icon_rolleyes:

 

Did 219fts ma oznaczenia na kazdym ogniwie. Taki zakupiłem w larssonie - pisze o nim w poprzednim moim poscie , więc taki bez oznaczeń wcale nie musi byc oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem w koncu pokrywe zaworów i szykuj sie zdjęcie głowicy. Na łancuszku mam wytłoczone M jaka to firma, przy wyjętym napinaczu łancuszek dało by rade zdjąć z koła to chyba nie świadczy najlepiej. Na sycho po wkręceniu napinacz wskakuje na 4 od konca ząbek.

 

Nitomen masz gg? Pomęczył bym Cię fotkami mojej capy zebyś lukną swoim okiem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...