Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy zaworowych


Stifler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tłok z pierścieniami 420zl, uszczelki góry silnika(w tym uszczelniacze zaworów)120zl. Łańcuszka nie wymieniam bo jest ok. Chciałem wymienić same pierścienie ale kosztują w granicach 250zl to wolalem kupić cały zestaw proxa bo mój tłok też juz był nieciekawy.

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie trzeba ich docierać, pod warunkiem że założysz je tak jak były. A odnośnie sprawdznia, to nie benzyną tylko nawtą trzeba to robić. Odwracasz zdjętą głowice, zalewasz nawte na komore i jeżeli utrzyma się z pół godziny to ok a jak ciurkiem Ci spindoli to będzie oczywiste że trzeba dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiles uszczelki i tłok?

Znalezłem na allegro gościa co ma częsci do motocykli i skuterów i mi sprowadził taki tłok i uszczelki. Jutro powinna dojść paczka i jak wszystko bedzie ok to moge Ci dać namiary to niego.

 

 

Przed wymianą nie przepuszczały wiec jak wymienie to też sprawdze.. ale postaram sie złożyć tak samo wiec myśle ze sie obejdzie bez docierania

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotrzeć zaworów, mając je rozpięte, to grzech ciężki jak deuter :)

Docieranie czterech zaworów zajmie kwadrans, więc nie ma się nad czym zastanawiać. Naciagamy na trzonek zaworu twardy wężyk gumowy i jedziemy jak indianin rozpalający ogień. Docierałem w TW200 zawory, zmieniając pastę na coraz drobniejszą, aż pokazała się srebrna obrączka szerokości 1,5 mm. Próba szczelności z naftą w kanałach, wypadła pomyślnie.

Docieraj, nie kombinuj, dasz radę.

 

Pytanie: z jakim luzem szlifierz będzie Ci pasował tłok w cylindrze?

Tak z ciekawości.

 

Powodzenia. Tomek.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotrzeć zaworów, mając je rozpięte, to grzech ciężki jak deuter :notworthy:

Docieranie czterech zaworów zajmie kwadrans, więc nie ma się nad czym zastanawiać. Naciagamy na trzonek zaworu twardy wężyk gumowy i jedziemy jak indianin rozpalający ogień. Docierałem w TW200 zawory, zmieniając pastę na coraz drobniejszą, aż pokazała się srebrna obrączka szerokości 1,5 mm. Próba szczelności z naftą w kanałach, wypadła pomyślnie.

Docieraj, nie kombinuj, dasz radę.

 

Pytanie: z jakim luzem szlifierz będzie Ci pasował tłok w cylindrze?

Tak z ciekawości.

 

Powodzenia. Tomek.

 

nic dodac nic ujac swieta prawda :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć przyrząd w postaci opaski zrobionej na tłoku (o średnicy tłoka - wygląda trochę jak grecka litera "omega"). Ściskamy założone pierścienie tą opaską przy pomocy tzw. kombinerek a jeszcze lepiej szczypców blokowanych lub tzw. raka i delikatnie postukując drewnianym najlepiej czymś przesuwamy tłok z opaski do cylindra, jak wejdą pierścienie zdejmujemy opaskę. Oczywiście wszystko zwilżamy olejem.

Z braku laku kiedyś zastosowałem przyciętą butelkę typu PET.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez shadok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem takich opasek ale zawsze sie stresuje zeby mi czasem nie pękł pierścień. Tutaj bede musiał włożyć pierścienie na wzór mercedesa czyli co 120stopni wiec zastanawiam sie jakiej użyć blachy na tą opaske bo wycieta z butelki raczej bedzie za delikatna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem takich opasek ale zawsze sie stresuje zeby mi czasem nie pękł pierścień. Tutaj bede musiał włożyć pierścienie na wzór mercedesa czyli co 120stopni wiec zastanawiam sie jakiej użyć blachy na tą opaske bo wycieta z butelki raczej bedzie za delikatna..

 

Opaska naprawdę dobra (różnych średnic) kosztuje ok. 30 zł i jest od razu z kluczem ampulowym (imbus) -

po co wieć kombinować z jakąś blachą - przy użyciu takich opasek wrzuciłem mnóstwo tłoków z pierścieniami i nie było strat... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...