Skocz do zawartości

Kredyt czy leasing - co jest korzystniejsze


Carlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to chyba każda Firma Ci wyleasinguje ale Pojazd w trakcie Leasingu nie może przekroczyć 6 czy 7-u lat .............. jakos tak ......... no i najlepiej jak Faktura VAT będzie wtedy Leasing tańszy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj do Getinu. Z mojego doświadczenia wynika, że są najbardziej liberalni.

Jeśli jednak mogę dodać coś od siebie, to zastanów się mocno, czy nie bardziej opłacalny będzie nowy motocykl. Różnicę w cenie zakupu zrekompensuje Ci chociażby niższy koszt pakietu ubezpieczenia, czy koszty serwisu (a do tego będziesz zmuszony). Porównaj też całkowity koszt leasingu, bo przy pojazdach używanych koszty są z całą pewnością wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu miałem na myśli konkretny motocykl, był w cenie połowy nowego , młody rocznikowo i miało to sens. Ale się właśnie sprzedał, więc chwilowo pomysł do lamusa, bo faktycznie przy starszym motocyklu leasing to nie najlepszy pomysł.

Nowego nie chce, za mało jeżdżę na nowy, czasy nowych w moim przypadku już minęły, ostatni był chyba monster 1000 ponad 10 lat temu...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Getinie max 3 letni moto wyleasingujesz.

 

Miałem wziąć u nich nowy. Ale naczytałem się negatywnych opinii. Zresztą o innych też, ale o nich najwięcej. Może niepotrzebnie czytałem.

Kupiłem w końcu inny moto za gotówkę.

Faktycznie w Getinie wszystko w zasadzie na słowo i bez dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kredyt czy leasing - te obie formy są korzystne pod względem podatkowym. Problematyczne może być jedynie generowanie pewnych miesięcznych zysków, aby pokryć dług leasingowy. Kolejna sprawa, to długie terminy płatności jakich oczekują często kontrahenci. Szczególnie znany problem w branży transportowej lub lub budowlanej...

Można próbować ratować się faktoringiem czy wykupem faktur....

 

 

Ale nie zawsze jest możliwość.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...