Skocz do zawartości

konserwacja butów enduro


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze, to w dupie mam wyglad tych butow....

chodzi mi o to, zeby sie nic przedwczesnie nie zestarzalo i zeby nie przemakaly..

kupno nowych butow to byl dla mnie duzy wydatek, dlatego o nie dbam

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze masz formy raptor to co ty chcesz tam konserwowac jak ten but jest wykoanany w 98% z plastiku i innych tworzyw sztucznych , i troche skory na zgieciach mozesz to pastowac pasta do butow, albo kup u nas i daichamanie (czy jak to sie pisze) takie g*wno na wosku pszczelim do konserwacji obuwia skorzanego chyba za 13 zl i licz sie ze jak wejdziesz do strumyka to i tak bedzie mokro

pozdro lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to olać temat

but i tak jest zajebisty... a nie znam buta, ktory po spacerze w strumyku lekko nie przemoknie

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie szkoda gadac. Ja mam wrazenie ze sporo osob kupuje buty na moto zeby miec suche nozki a nie dla jakiejkolwiek ochrony. Jak Ci sie wydaje ze to skora przemaka kolego to sie grubo mylisz. JEst masa innych miejsc ktore znacznie bardziej "pomagaja" wodzie dostac sie do srodka. Owin but torba foliowa i bedzie jak zloto

nie słuchaj super rad zeby brudne trzymac:) To tak jak po co myc m otocykl skoro i tak sie ubrudzi ??;> idiotyzm moim zdaniem smile.gif

dokladnie jeszcze lozyska w Formach stana,albo caly but zardzewieje. kilka razy probowalem to scierwo dobrze domyc i niedosc ze zajmuje to ok 30minut to efekt jest marny bo buty sa zniszczone. Jak chcesz to sobie czysc ja wole w tym czasie wyprac filtr i nasmarowac lancuch

pzdr

Edytowane przez enduroguy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja cos pomoge. Mam raptory, tez troche ciekly. Ja robie tak: po jezdzie, jak juz wyschna itp. Myje je porzadnie. Potem wcieram krem niwea w skore. Ale tak od serca tego kremu daje. Czekam z 30 minut az sie to wchlonie. Potem na szwy daje impregnat w sprayu do skory. 3 pociagniecia po szwach, ale tez tak od serca :wink: oczywiscie miedzy jednym a drugim psikaniem robie z 5-10 minut przerwy. No i ciach. Moze nie zrobisz z nich gumakow, ale wodoszczelnosc wzrasta i to konkretnie. Od kiedy tak robie, ani razu mi w wodzie nie przemokly. Pomijam fakt, ze od gory sie wlewa czasem troche wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w jaki sposob konserwujecie/zabezpieczacie buty?

ja mam Formy Raptor z wstawkami z naturalnej skory.

 

czy je czyms smarowac, impregnowac itp, czy po prostu tylko myc woda?,

btw.

 

 

Witam Alpinestars przewiduje taki patent do swoich butów http://www.motorcycle-superstore.com/item....=605&Division=6

 

, więc coś w tym jest, pewnie to tylko zwykła pasta z dodatkiem impregnatu, ale wniosek z tego prosty, kto smaruje ten jedzie, tzn. smarować/pastować szczególnie skórzane elementy, a będą się wolniej starzeć/dłużej służyć, nie będą skrzypieć i przeciekać i będą bardziej elastyczne tam gdzie być elastyczne powinny.

 

 

Pozdro....

 

Quasi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym pomogl ale niestety jedyna pielegnacja jakiej doznaja moje butki to szlauf z woda po jezdzie. mam je tylko po to zeby nie polamac nog. moga przemiekac i w ogole wazne zeby byl jakos bezpieczniej (jak jezdzilem w zwyklych to mi chlopala woda i tez dawalo rade) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...