Skocz do zawartości

Kontuzje i urazy kolan


Rekomendowane odpowiedzi

Było naprawde blisko ale skończyło sie na kościach piszczelowych.. Pech chciał , że akurat wtedy nie miałem ochraniaczy na kolana.. chyba miałem zły dzień. Było troche leczenia bo ciężkie poturbowanie , ale jest już wszystko wporządku.. Co do stawów to naprawde uważajcie na nie bo tu mogą sie już żarty skończyć - a wykluczenie mało kto przetrwa.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jedynie przez wakacje wypadek na RMX-e przy predkosci 5 km/h na kamieniach;/

dziura w nodze... szwy wewnetrzne i zewnetrzne po 3 tygodnia szwy mi sciagali...

ale efekt byl taki ze na drugi dzien pojechalem z tata do olka i kupilem sobie ochraniacze...

w ten sam dzien wsiadlem na moto i na stojaco jezdzilem bo nie moglem nogi zgiac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dwa krwiaki pod misniami lydki, gdyby nie buty i ochraniacze to noga polamana w paru miejscach. Plus obite zebra obojczyk i takie tam. Tydzien w szpitalu i 2 tygodnie w domu caly czas lezalem. Obeszlo sie bez operacji bylo podejrzenie ze krwiak jest za gesty lub zwapnieje i zrobi wieksze kuku. NIe moglem prostowac nogi przez 2 tygodnie, bol byl taki ze raz zemdlalem, uczucie jak by miesnie i sciegna sie rozrywaly.

Be safe.

 

ZAWSZE ZAKLADAC OCHRANIACZE NAWET GDY TYLKO JEZDZICIE PO PODJEZDZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wcześniejszych pytań, chcę powiedzieć, że operacje jak i rehabilitacje miałem w państwowym szpitalu w Warszawie.

Wypadek miałem w piątek. W sobote nie mogłem już chodzić, zgłosiłem się na ostry dyżur i wyszedłem po godzinie z nogą w usztywnieniu z gipsu. W Poniedziałek zgłosiłem się na kontrole i już zostałem w szpitalu. Po badaniach w ciągu tygodnia typu: rtg i usg, w piątek miałem operacje. W poniedziałek po tygodniowym pobycie wyszedłem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz powazniejszy wypadek na płytach betonowych ale w sumie nic powązniejszego sie nie stało oprócz: zdartego kolana do kości, pękniety i ogólnie rozwalony nadgarstek który boli od ponad roku.Największym problemem dla mnie jest to, że nie mam kasy na ochraniacze bo dla mnie wydac 500zł na ochraniacze to dużo.Więc smigam w adidaskach :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem dla mnie jest to, że nie mam kasy na ochraniacze bo dla mnie wydac 500zł na ochraniacze to dużo.Więc smigam w adidaskach :icon_razz: :rolleyes:

 

Heja ...ale pomyśl czy operacja za 7000PLN to troszkę nie drożej niż 500 na ochraniacze.

Oczywiście można przyoszczędzić i poczekać na operację parę lat :icon_razz:

 

Ja jestem świerzak ale po zakupie moto obkupiłem się w buty,ochraniacze...a po lepszym ślizgu (macałem żebra czy nie połamane) dorzuciłem buzer mimo iż ja miętki gośćna razie jestem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz powazniejszy wypadek na płytach betonowych ale w sumie nic powązniejszego sie nie stało oprócz: zdartego kolana do kości, pękniety i ogólnie rozwalony nadgarstek który boli od ponad roku.Największym problemem dla mnie jest to, że nie mam kasy na ochraniacze bo dla mnie wydac 500zł na ochraniacze to dużo.Więc smigam w adidaskach :icon_razz: :icon_razz:

nawet sie nie wygłupiaj!! za 500zł to kupisz i buty i ochraniacze a to jest absolutnie podstawa. Kurcze wolałbym nie jezdzic przez jakis czas i odłozyc kase i kupić. Uzywane buty i ochraniacze mozesz duzo taniej kupić...

http://www.allegro.pl/item142429924_okazja...uards_nowe.html

http://www.allegro.pl/item144347701_super_...n_acerbis_.html

http://moto.allegro.pl/item142858092_buty_...s_sinisalo.html

http://moto.allegro.pl/item145624650_uwaga...irmy_sidi_.html

http://moto.allegro.pl/item144173770_buty_...ssa_tanio_.html moze i nie sa piekne ale napewno skuteczne no i cena 90zł

 

Z tego co pisze wyżej 90% tych kontuzji było spowodowane brakiem ochraniaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Ja w dniu wypadku jeździłem w butach enduro i ochraniaczach na kolana. Podstawowe - najtańsze ochraniacze nie chronią niestety przed skręceniem czy zerwaniem więzadeł. Zapewniają jedynie ochronę przed uderzeniem.

 

Napewno nie powtórze tego błędu i więcej nie wjadę w teren bez nowych ochraniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy sa dostepne wogole ochraniacze na jaja? :banghead: Niedawno kupilem sobie motor i chce skompletowac caly stroj z ochraniaczami i zastanawiam sie czy sa takie dostepne? Chyba ze nie ma zbytniego ryzyka utraty plodnosci? - pytanie do doswiadczonych w jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy sa dostepne wogole ochraniacze na jaja? :banghead: Niedawno kupilem sobie motor i chce skompletowac caly stroj z ochraniaczami i zastanawiam sie czy sa takie dostepne? Chyba ze nie ma zbytniego ryzyka utraty plodnosci? - pytanie do doswiadczonych w jezdzie

w footballu amerykanskim masz takie :banghead:

wiec mozesz sobie kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały tips.. zamiast bokserek wkładaj slipy - oooo wieeeele więcej komfortu i nawet o tym nie myślisza suspensor na 'genitalia' powinieneś dostać w każdym sportowym czy też na allegro.. :icon_biggrin:

 

btw: http://www.allegro.pl/item144606015_suspen...y_allright.html

 

ale nie wiem czy to sie sprawdzi.. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne :icon_biggrin: właśnie chciałbym zakupic takie buty no ale kaska nie styka kask jeszcze musze kupic i nową opnke ;D ale kiedyś slyszalem chyba naet tu na forum e jezeli nie ma sie kasy na buty to lepiej zamiast w adidasach jezdzic w butach wojskowych (do których mam dostę :icon_biggrin:) czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Karol-Derbi, jedyną ochroną od zerwania więzadeł są ortezy kolanowe których koszt jest znacznie więkrzy niż zwykłych ochraniaczy na kolana! jednak nie wyobrazam sobie późniejszej jazdy bez nich!

Odnośnie butów, zgadza się jest to jeden z najważniejszych elementów ochrony, przy każdej glebie lub podpurce jesteśmy narażeni na skecenie kostki.

Jak leżałem w szpitalu to przychodziło do mnie trzech lekarzy, oglądali mi kostke i dziwili się że mnie nie boli ściągno achillesa i w ogóle żadnych urazów kostki nie mam! A zawdzięczam to butom FOX forma pro!

 

Jeszcze jeno zapytanie! Miał ktoś zwyrodnienie łękotki przyśrodkowej z obecnością zmian hyperintensywnyh?! Nie znam się na diagnozach lekarskich ale niepokoji mnie słowo >hyperintensywnyh<

Lekarze powiedzieli że jak nie bede za pół roku chodził w miare normalnie to bede miał operacje na łękotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...