Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2007


mistrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli można to na dzień dzisiejszy również piszę się na ten wyjazd. Piszę na dzień dzisiejszy bo nie wiem jak bedzie z kasą. :crossy:

Myśle że dobrym pomysłem byłoby zgłaszanie przez uczestników wyprawy miejsc które chcieliby odwiedzić i na tej podstawie ustaliłoby się całą trasę. Przyznam się szczerze że doświadczenia w turystyce motocyklowej nie mam wielkiego ale moim zdaniem jak jest za duża grupa to wbrew pozorom nie wróży nic dobrego. Im więcej ludzi tym więcej potrzeb - więcej problemów - więcej potencjalnych zaskoczeń na trasie (mam na myśli defekty moto) no i przede wszystkim w dużej grupie trudniej jest utrzymać określoną prędkość przelotową a co za tym idzie dłuższy czas podróży, chęć nadrobienia strat kosztem pominięcia jakis ciekawych miejsc itd....

Myśle że grupa 5 moto to max ale to tylko moje zdanie.

Osobiscie lipiec takze by mi pasował ale pierwsza połowa bo tez już mam wyznaczony czas urlopu (nie znaczy że nie moge go zmienić) jednakże konkretny termin wyjazdu musiałbym znać najpóźniej na początku maja.

Ja również pójde w ślady moich poprzedników i także będę śledził temat :wink:

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli można to na dzień dzisiejszy również piszę się na ten wyjazd. Piszę na dzień dzisiejszy bo nie wiem jak bedzie z kasą. :banghead:

Myśle że dobrym pomysłem byłoby zgłaszanie przez uczestników wyprawy miejsc które chcieliby odwiedzić i na tej podstawie ustaliłoby się całą trasę. Przyznam się szczerze że doświadczenia w turystyce motocyklowej nie mam wielkiego ale moim zdaniem jak jest za duża grupa to wbrew pozorom nie wróży nic dobrego. Im więcej ludzi tym więcej potrzeb - więcej problemów - więcej potencjalnych zaskoczeń na trasie (mam na myśli defekty moto) no i przede wszystkim w dużej grupie trudniej jest utrzymać określoną prędkość przelotową a co za tym idzie dłuższy czas podróży, chęć nadrobienia strat kosztem pominięcia jakis ciekawych miejsc itd....

Myśle że grupa 5 moto to max ale to tylko moje zdanie.

Osobiscie lipiec takze by mi pasował ale pierwsza połowa bo tez już mam wyznaczony czas urlopu (nie znaczy że nie moge go zmienić) jednakże konkretny termin wyjazdu musiałbym znać najpóźniej na początku maja.

Ja również pójde w ślady moich poprzedników i także będę śledził temat :bigrazz:

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki :bigrazz:

 

Zgłaszanie przez uczestników wyprawy, ciekawych miejsc do odwiedzenia to dobra koncepcja. Jeżeli ktoś, zwłaszcza w rejonach przygranicznych chciałby coś polecić nam do zobaczenia, to bardzo proszę. Każde ciekawe miejsce, które mogłoby być na trasie objazdu będzie brane pod uwagę przy ustalaniu trasy głównej. Im szybciej zbiorą się takie miejsca, tym szybciej ustalimy plan trasy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Mistrzu jak się pięknie wątek rozwija. Śledzę go od dawna. Na początku jakiś rambo pisał o Europie i fajnych miejscówkach. A w Krużewnikach to on był. Pomysł masz super. Nie wiem czy dam radę czasowo się z Wami zabrać na całość wyjazdu, ale chociaż paręset kilometrów spróbuję. Co do organizacji, to wodzbb ma rację, umawiaj się na nie więcej niż 5 motocykli. I tak przy tej ilości maszyn będzie kłopot. Dla mnie optymalną ilością jest 3-4 maszyny. Miej świadomość, że to nie jest krótka trasa czy parada na 30-40 motocykli. A w ogóle, to Ty jesteś pomysłodawcą i Ty ustalasz reguły.

Co by nie mówić, jest to wyzwanie. Jedź i nie patrz na nic. To Twoja przygoda.

Życzę Ci jak najlepiej.

A spróbuj nie napisać relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Mistrzu jak się pięknie wątek rozwija. Śledzę go od dawna. Na początku jakiś rambo pisał o Europie i fajnych miejscówkach. A w Krużewnikach to on był. Pomysł masz super. Nie wiem czy dam radę czasowo się z Wami zabrać na całość wyjazdu, ale chociaż paręset kilometrów spróbuję. Co do organizacji, to wodzbb ma rację, umawiaj się na nie więcej niż 5 motocykli. I tak przy tej ilości maszyn będzie kłopot. Dla mnie optymalną ilością jest 3-4 maszyny. Miej świadomość, że to nie jest krótka trasa czy parada na 30-40 motocykli. A w ogóle, to Ty jesteś pomysłodawcą i Ty ustalasz reguły.

Co by nie mówić, jest to wyzwanie. Jedź i nie patrz na nic. To Twoja przygoda.

Życzę Ci jak najlepiej.

A spróbuj nie napisać relacji.

Wątek się rozwija, oj rozwija :flesje: . Według mnie w poszczególnych regonach będą dołączali na jakieś odcinki do nas forumowicze i to by było najlepsze. Myślę, że z W-wy to pewnie z 5 osób max pojedzie. Chciałbym właśnie w każdym regionie Polski spotkać kogoś z forum, a jeszcze lepiej gdyby była możliwość zatrzymania się u kogoś na placu pod namiotem :) . Do tego każdy zna lepiej teren wokół siebie i mógłby coś nam pokazać. Trasę cały czas przygotowuję, tak żeby była ciekawa, spokojna i żeby każdy mógł dotrzymać kroku. :)

A relacja?? Ja pomału przygotowuje swoją stronkę o moto i autach, wiec obowiązkowo tam zamieszczę relację, wkońcu jestem pismakiem.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek w latach 50-60 - tych objechał polske junakiem do okoła :icon_razz: no może nie tak do okoła, ale najpierw zwiedzili wschodnią część, następnie zakopane, krynica górska, przy granicy zachodzniej słubice i wieś pamięcin, następnie do szczecina i północą do olsztyna;)

zajęło im to dwa tygodnie, może wydaje się długo, ale było to zwiedzanie, odwiedzanie rodziny, wylegiwanie się na plaży no i junak, prędkość przelotowa ok.80km/h :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przez to, że forum nie działało, nie mogłem dawać nowych info na ten temat. W tej chwili na podróż zadeklarowało się w sumie 3 osoby: Ja, Robsoon oraz Paffcio. Zmienił się termin planowanego wyjazdu na drugą połowę czerwca, prawdopodobnie wyjazd 15-16 czerwca. W najbliższym tygodniu planuję spotkanie w 2oo w celu omówienia całej podróży :icon_mrgreen: . Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się z Wami wybrać... bo też z kumplem planujemy pobuszować po kraju, ale to dopiero lipiec-sierpień... wcześniej nie da rady - SESJA :icon_mrgreen:

WRESZCIE FORUM DZIAŁA :):D:D

PS: gdzie leży"pułnoc"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjazd jest 15 czerwca. :crossy: Czas to 10 dni. Rozpoczynamy najprawdopodobniej zgodnie ze wskazówkami zegara okrążać Polskę. Pierwszy nocleg w rejonie Zamościa, a potem: Cisna, Wisła, następnie gdzieś w Jeleniogórskim, potem rejon Myśliborza, Koszalin, Władysławowo, Kętrzyn, Białystok i ...do W-wy. To są ustalone miejsca do noclegu, jako wstępne. Wszystko zależy od pogody, chęci itp. Większość noclegów planowana jest pod namiotem. :notworthy:

 

:icon_biggrin: Jeżeli ktoś z forumowiczów mieszkających w rejonach wstępnie ustalonych noclegów chciałby się spotkać z nami, bądź mógłby użyczyć nam skrawek ziemi gdzieś w ogródku na nocleg i wypić z nami pifko to dajcie znać. :biggrin:

 

A jeżeli ktos chce się podłączyć to również proszę dać info!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wam zapewnić nocleg na mazurach , dysponuję działką nad jeziorem Białym w rejonie Augustowa

Wygód tam nie będzie bo mam tam tylko starą przyczepę ale miejsce ładne i woda czysta.

Można zrobić ognisko czy jakiegoś grilla z browarkiem...

Z resztą możemy się umówić , złapię się z wami po trasie i podprowadzę do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z miłą chęcią skorzystamy :D . Jakbyś mógł mi przesłać na priv jakiś namiar tel na siebie, to się odezwę jak będziemy się zbliżać w tamte rejony, to się stykniemy i browarka przy ognisku chętnie wypijemy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w przyszłym roku zrobić rajd wokół Polski. Ma to być wstęp to następnych coraz dalszych wypadów, co by nabrać doświadczenia.

Chciałem sie dowiedzieć, czy ktos kiedyś zrobił taką objazdówkę, ile czasu na to trzeba i jakie kierunki były brane pod uwagę. :)

Jak dla mnie zrobić rajd po Polsce to niezły pomysł. Sam planuje wakacje pojechać w polskę, ktoś możę pomyśleć że to kłupota takim małym motorem ale jak na pierwszą podróż to moim zdaniem nie jest tak najgorzej. Za rok jak będę miał większą maszynę to pomyślę o dalszych wypadach a na razie to Polska!!!

POPIERAM POMYSŁ!!!!!!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zrobić rajd po Polsce to niezły pomysł. Sam planuje wakacje pojechać w polskę, ktoś możę pomyśleć że to kłupota takim małym motorem ale jak na pierwszą podróż to moim zdaniem nie jest tak najgorzej. Za rok jak będę miał większą maszynę to pomyślę o dalszych wypadach a na razie to Polska!!!

POPIERAM POMYSŁ!!!!!!! :banghead:

Nie jest głupotą jechać małą maszyna w dłuższą trasę. To jest większe wyzwanie :banghead:

Powiem Ci, że pewien chińczyk objechał cały świat samotnie na 125-tce, czyli można, jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak byście trafili na mazury do lukasa 78 postarałbym się do was dojechać przynajmniej na kilka godzin :icon_rolleyes: , fajny pomysł z tym wyjazdem żebym był sam czasowy bym z wami się chętnie wybrał. Powodzenia w wyprawie wam życzę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...