Skocz do zawartości

Cena lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w mieszalni lakierow bo bede malował moto i za dość dobry lakier (jestem komletnym laikiem tych sprawach) ale o taki prosiłem, gośc powiedział 360 zl za 0,7 litra.

 

Mówił ze w tym jest jakis podkład srebrny a dop na to daje sie lakier perłe zeby zachowac głebie kolorów... :) aha no i jeszcze brokat srebrny w tej cenie... ;)

 

czy to nie za drogo? co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszt lakieru wchodzi, baza, bezbarwny, oraz ew. dodatki jak pigment perłowy, podkład, rozcieńczalnik itp. Za dobry, markowy lakier (kpl.) w ilości ok 0,7 koszt 300 zł to normalka.

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to istne zdzierstwo. Wiem że nieraz przychodzą ze 3 warstwy samej bazy ale żeby prawie 400 za 0.7 puchy? t. NOrmalnie za zwykłą bazę przynajmniej u nas trzeba dać około 50 zeta za litr. Wszystko kwestia moto, jeżeli masz drogocenny nabytek za 20000 to chyba nie ma co oszczędzać a jeżeli coś tańszego to chyba nie ma co się szarpać, wystarczy baza dwuwarstwowa za połowe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50zł litr to mozesz sobie renowacje kupic a nie akryl... u mnie zwykły akryl kosztuje 150zł litr, perała 200zł, a lakier motocyklowy (srebro, woda) 300zł Mówie tu o cenach bazy. Lakier bezbarwny zalezy od firmy około 200zł litr. Mój stary ma zakład lakierniczy i mówie po jakich on cenach kupuje. Lakier motocyklowy jest inny ponieważ najpierw maluje sie srebrnym metalikiem a potem taką woda i dopiero to daje kolor.

Edytowane przez motoxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to istne zdzierstwo. Wiem że nieraz przychodzą ze 3 warstwy samej bazy ale żeby prawie 400 za 0.7 puchy? t. NOrmalnie za zwykłą bazę przynajmniej u nas trzeba dać około 50 zeta za litr. Wszystko kwestia moto, jeżeli masz drogocenny nabytek za 20000 to chyba nie ma co oszczędzać a jeżeli coś tańszego to chyba nie ma co się szarpać, wystarczy baza dwuwarstwowa za połowe ceny.

taa, albo może podkładówką pomalować? bo moto stare to po co się szarpać????

to ja musze być chyba pierdo*ty, bo za malowanie baku do cbx-a zapłaciłem ponad 1000zł.... a moto ma 28lat

Mateusz, dobry lakier musi kosztować swoje i tyle. ale lakier to pikuś, bo więcej kosztuje robocizna. ale potem jaki efekt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50zł litr to mozesz sobie renowacje kupic a nie akryl... u mnie zwykły akryl kosztuje 150zł litr, perała 200zł, a lakier motocyklowy (srebro, woda) 300zł Mówie tu o cenach bazy. Lakier bezbarwny zalezy od firmy około 200zł litr. Mój stary ma zakład lakierniczy i mówie po jakich on cenach kupuje. Lakier motocyklowy jest inny ponieważ najpierw maluje sie srebrnym metalikiem a potem taką woda i dopiero to daje kolor.

 

Proponuje Ci czytać uważniej albo zmień okuliste. Ceny się zaczynają u nas od 50 zł w zwyż za litr bazy. A twój stary jak nie umie malować to nawet złoty podkład mu nie pomoże. Sam guzik o malowaniu wiesz a żeby nie sponsor tatuś to nawet na komarka byś nie miał. Skoro wszyscy zarabiają miesięcznie po 10000 to niech kupują bazę nawet i za 1000. Ja widze co się dzieje i wiem że tyle może zapłaci 1 gość na 10. Pomalowałem już troche sprzętów i takich co nie mają co z kasą zrobić mogę policzyć na jednej ręce. Reszta wolała tańszy lakier a reszte wpakować np w podzespoły do moto. Ale pewnie Twoim zdaniem lepiej jechać na łysej oponie i starym oleju ale zato z lakierem o 5 warstwach, bo może na ulicy jeden gość na 100 zwróci na to uwagę. I jeszcze jedno, jak się komuś nie podoba co piszę to niech nie czyta a tym bardziej nie komentuje. Odpowiedzi mają dotyczyć tematu postu a nie poszczególnych wypowiedzi. Każdy ma swoje rację i prawo do ich przedstawienia. Zakładający post sam oceni ile głosów jest najwięcej i czym się sugierować!!!

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w mieszalni lakierow bo bede malował moto i za dość dobry lakier (jestem komletnym laikiem tych sprawach) ale o taki prosiłem, gośc powiedział 360 zl za 0,7 litra.

 

Mówił ze w tym jest jakis podkład srebrny a dop na to daje sie lakier perłe zeby zachowac głebie kolorów... :wink: aha no i jeszcze brokat srebrny w tej cenie... :)

 

czy to nie za drogo? co myślicie?

 

piszesz o systemie 3j warstwowym, sam nie dasz rady go lozyc na 100 %, i nie jeden lakiernik tak samo, musi miec w tym wprawe, inaczej bedzie ciezko i nie trafi w kolor, to nie samochod, cena jest normalna, natomiast zlec to komus kto naprawde sie tego podejmie bo potem beda klopoty, przyznaje ze mam na koncie 2 czy 3 zonki z tymi lakierami, sa bardzo trudne w aplikacji na elementach motocyklowych, duzo rantow kantow itp. i czasami na robotach wyszedlem do tylu, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie- dlaczego ten motocyklowy lakier jest drozszy??? dlaczego najpierw maluje sie na srebrno a potem innymi ????Odpowiedzcie laikowi lakierowemu :banghead:.

Pozdrawiam

 

Wszystko sprowadza się do efektu wizualnego. Samochów też można tak pomalować, tyle ze pewnie same środki wyszły by ze 4000. Tak na sucho Ciężko jest to zobrazować, jedynie na zywo widać jak się sprawa w słońcu mieni :icon_eek: Wiadomo, trzeba robić tak żeby sprzęt był nie draśniety a jak już się przydaży to trzeba zrobić tak żeby jak najbardziej przypominał fabryczną wersję często dużymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie- dlaczego ten motocyklowy lakier jest drozszy???

 

 

Nie jest droższy. Po prostu jest to wysokiej klasy , bardzo ładny lakier. Samochodów fabrycznie się takimi nie maluje (chociaz przy okazji remontu możesz sobie tak pomalować :smile: ). Żeby było weselej to ja nie mogłem dobrac lakieru na swoje moto. W zakładach (dużych i profesjonalnych) gdzie dobiora lakier na każdy samochód rozkładali ręce. W końcu gdzies tam dobrałem ale i tak nie wyszedł w 100% identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...