Skocz do zawartości

Mam Shadow 1100C i kilka pytań.


tomice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

normalnie musze sie pochwalić. Kupiłem Honde Shadow 1100C, rok 1988. Moj Boże co za moc. Dotychczas jeździłem Yamaha XS400 i myślałem że był to 'fajny' motorek. Ale dopiero teraz poczułem to co zawsze mi sie marzyło. Siedze mega wygodnie, jak w fotelu i nie martwie sie o to czy zabraknie mi mocy. Niesamowite jest to, że w trybie miejskim praktycznie nie da się włączyć 4ki, a czasami nawet 3ki. 400tka już od 40km/h mogłem jechać 5ka, a tu zupełnie co innego. Jednym słowem wiosna będzie wyjątkowo wyczekiwana, a zima bedzie trzeba kilka rzeczy zrobic, w zwiazku z tym mam kilka pytań:

- czy jest jakis patent na to, co zrobić z drobna rdza na chromach, jak ja zatrzymac, a moze jest szansa czys ja zlikwidowac?

- z czego i jak dorobic gmole, mam znajomego ktory mi to zrobi po kosztach, ale chcialbym wiedziec jak sie je montuje oryginalnie?

- moze ma ktos pomysl na jakis malutki bagaznik?

- u mnie tlumiki wisza praktycznie tylko na samych rurach, a wydaje mi sie ze brakuje mocowania tak gdzies w polowie, ma ktos moze jakas fotke jak to powinno byc?

- jaki jest rozmiar klucza do świec :)

- czy ma ktos jakiekolwiek dane techniczne, serwisowki, mauale cokolwie, mam ftp moge udostepnic?

 

Dzieki bardzo i pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza na chromach to paskudna sprawa, mozna coś przepolerować, ale chrom jest już uszkodzony. Gmole? Tanio i dobrze z nierdzewki, o ile znajomy pracuej w tej stali. Kształt wg fantazji, pooglądaj pomysły do innych motocykli - Motoroni, Kuźnia Motocyklowa. Mocowanie od góry do ramy, od dołu tam gdzie podnóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w zasadzie nie mam takich ktore chcialbym publikowac :)

Widze ze masz Intruza, mialem go kupowac, ale jakos wyszlo inaczej...

 

 

To normalnie dostalem odpowiedzi... ale sie nie spieszy :D

Edytowane przez tomice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem shadowke 1100- super maszyna! Gratuluje zakupu! Co do rdzy- ja w swojej przepolerowałem chromy stalową watą ( steel wool) do dostania np: w Obi. Potem mozna spryskac wd 40 i zime powinny przetrwac. mam jeszcze oryginlna instrukcje obslugi od shadowki- jak potrzebujesz to pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie mam tylko na light-baracg minimalnie, wiec chce to jakos przepolerowac zeby nie bylo tak mocno tego widac. Tak samo silnik bede musial jakos polerke zrobic tylko nie wiem jak.

 

Ja mam niestety rdze na felgach i na wiosne obie pojda do chromowania bo inaczej sie nie da.

Przy okazji... ile KM ma twoja szadolka? Widzialem na necie rozne podawane dane do 1100.

Przy jednym 54 KM a ktos nawet gdzies wypisal, ze 74 KM.

Moja 600 ma tylko 39 KM... ciutke malo. Mogloby byc pare kucykow wiecej.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Panowie,

sam mam już II Shadow 1100c z 1986r... Jeśli chodzi o moc są różne źródła faktycznie, ale najbliższe prawdy są dane na stronach : http://chudzikj.republika.pl/VT1100.htm , http://www.shoc.pl/ . Oczywiście ważne czy szt. z europy, usa zy np z niemiec....

pzdr i szczęśliwego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...