Skocz do zawartości

KTM vs. Honda


tatus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy motocykliści!

 

Mam do Was pytanie zwłaszcza do tych z wiedza praktyczna. Chce kupic KTM’a 640 Adventure lub Honde Transalp 650 ale zastanawiam się, który z nich będzie dla mnie lepszy. Nie będę jeździł w dłuższe trasy raczej po miescie i wypady w lekki teren (lasy i bezdroża) oceniam to 50/50. Ale oczywiście nie wykluczam wyprawy np. Warszawa-Zakopane-Warszawa. Od czasu do czasu zabiore pasazekre. Chciałbym aby mi służył przez kilka sezonow i żebym nie żałował wydanych pieniędzy. Zakupu bede dokonywal w sklepie, bedzie to nowy motocykl.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LC4 a TA to w sumie odmienne motocykle i ciezko je porownywac. LC4 letkie i waskie ,niewygodne na dluzsze trasy, mocny silnik na gume idzie bez proszenia, ma drrrrgania ,doskonale w terenie. TA to zupelna odwrotnosc to typowy kanapowiec inny silnik V-ka starsze modele ciezko zakatowac zyly dlugo i szczesliwie, w LC4 masz 60 koni z 1 garka wiec i silnik nie zyje dlugo. Do lesnych drog to i TA sie nada (ale i tak gmole obowiazkowe) ,ale jesli jakies hardcory to juz niebardzo , no do miasta wiadomo lepiej mniejszy i bardziej zwarty sprzet typu LC4.

 

troszke namieszalem, ale ciezko je porownac :icon_rolleyes:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przedmówca napisał ze silnik nie zyje długo w LC4 adwenture :D chodziło mu o to ze w porównaniu do Transalpa to moze faktycznie jest mniej zywotny czyli zamiast 100 000 km bez remontu zrobi tylko 70 000 km :) I na jednym i na drugim mozna swiat okrążyć ale w teren transalpem to nie wjedziesz a wrecz przeciwnie adwenturem które ma wysokie zawieszenie, mocny silnik i mniejesza wage.

W "Swiecie Motocykli" było opisanych wiele wypraw zarówno transalpami jak i adwenturami.

Ja bym doradział Adwenture :)

ile maszna to funduszy?? nowy?? urzywany??

http://w1.bikepics.com/pics/2006%5C01%5C30...512182-full.jpg

http://w1.bikepics.com/pics/2003%5C10%5C22...-75204-full.jpg w trasie :)

http://w1.bikepics.com/pics/2005%5C11%5C21...470794-full.jpg

http://www.bikepics.com/pictures/631225/

http://w1.bikepics.com/pics/2005%5C02%5C08...287418-full.jpg szosa (tor)

Jak dla mnie jest to zajefajna mega turbo uniwersalna maszyna :D takim to nawet po miescie w korku sie łatwiej miedzy puszkami przeciskać :)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , jak nie planujesz czestych dlugich tras to bieraj LC4 , a moze LC8 ?? tylko ta cena :icon_mrgreen: . Gawron mowa byla o nowym sprzecie. ( noje funkiel letko bita z banana :icon_mrgreen: ) <--- zart :icon_mrgreen: . Warto dokupic kola SM , znacznie lepiej mozna zamykac winkle :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy!

 

Bardzo dziekuje za cenne odpowiedzi.

 

 

Pytanie kieruje do "reminator'a", ktory sugeruje zeby ruszyc dupe. Jest to oczywiste, ze juz to zrobilem. Ale wskaz miejsce np. w Warszawie lub innym miescie (chociaz watpie) w ktorym moge sprawdzic oba te motocykle? Obawiam sie, ze sie nie uda. To po pierwsze, po drugie w moim pytaniu pytam o ocene ludzi, ktorzy maja wiedze praktyczna a nie teoretyczna. Nawet jesli wezme kazdy z nich na 3-4 godziny do testowania nie jestem w stanie ocenic ich walorow tym bardziej, ze na co dzien nie jezdze motocyklem.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruje do "reminator'a", ktory sugeruje zeby ruszyc dupe. Jest to oczywiste, ze juz to zrobilem. Ale wskaz miejsce np. w Warszawie lub innym miescie (chociaz watpie) w ktorym moge sprawdzic oba te motocykle? Obawiam sie, ze sie nie uda. To po pierwsze, po drugie w moim pytaniu pytam o ocene ludzi, ktorzy maja wiedze praktyczna a nie teoretyczna. Nawet jesli wezme kazdy z nich na 3-4 godziny do testowania nie jestem w stanie ocenic ich walorow tym bardziej, ze na co dzien nie jezdze motocyklem.

Sprawdz gdzie jest dealer ktm'a w wawie i pojedz spytaj sie kto ma takowego i jak bedziesz mial szczescie to ci dadza kontakt. Mozesz sprobowac sie umowic na jazde probna, moze masz kolegow motocyklistow zeby nie bylo ze chcesz ukrasc moto albo cos. Tylko taki pomysl mialem wiec prosze nie wyskakiwac z tekstem typu: Jestes glupiu albo posralo cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 35 lat pytanie szukasz komfortu?? KTM bardzo wysoki!! trzesie lekko:)jesli jestes wysportowany polecam! w teren ograniczeniem są opony wiadomo kostka nie bardzo na miasto:) czeste zmiany... kola super moto pomylka bo koszt duzy i przednie zawieszenie do SM powinno byc z mniejszym skokiem twardsze...za wiele nie zyskasz mając srednie umiejetnosci--- popatrze jeszcze na suzuki DRZ jest w podobnej klasie jak KTM ...co do trwalosci to dla Ciebie nie ma znaczenia 30 tys spokojnie kazdym zrobisz!!! Transalp to trwaly lajtowy sprzet...jest ok ale nie ma jaj!!---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy motocykliści!

 

Chciałbym aby mi służył przez kilka sezonow i żebym nie żałował wydanych pieniędzy.

To kup KTM-a

 

wyglad osiagi wszystko ma lepsze a jezeli chcesz kupic nowy to na zywotnosc nie patrz bo predzej go sprzedasz niz bedziesz rematowal

 

ja bym brał KTM-a bez 2 zdań pozdro Ninja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jejzdzic po miescie to kupuj KTMa- zwrotniejszy, mniejszy, ladniejszy :)

jak masz wjechac czasem w teren to kupuj KTMa.

jak nie chcesz miec problemow z awaryjnoscia to tez KTM, bo skoro w gre wchodzi nowy sprzet to, kazdy powie ze KTM rzadzi.

Nie przejmuj sie zywotnoscia bo, skoro zamierzasz trzymac moto kilka lat to zakladam ze okolo 5, a w tym czasie ani KTMa ani Hondy nie rozwalisz:]

Ja rowniez polecam zestaw do SM- na kostce na dystansie Wwa-Zne-Wwa to juz w Zne bedziesz mial slcki :) , a i po miescie w Wwa przyda sie SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA lejesz wahe i olej i nic cię nie obchodzi, a z KTM to jak słyszłem różnie bywa..., zobacz sobie opis wyjazdu i filmik www.motomongolia.prv.pl, tam LC4 padł kawałek za Moskwą, a jamaszki Pojechały dalej :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA lejesz wahe i olej i nic cię nie obchodzi, a z KTM to jak słyszłem różnie bywa..., zobacz sobie opis wyjazdu i filmik www.motomongolia.prv.pl, tam LC4 padł kawałek za Moskwą, a jamaszki Pojechały dalej ;)

Czytaj posta!! on chce nówke i głównie po Wawie czasami teren ---gość ma 35 lat to nie oszlały małolat!!wycznu nie zrobi a Sberia tez mu sie nie marzy:) KTM prestizny sprzet fakt troche placisz za marke ale....warto!!! kola SM ok ale nikt jakos nie patrzy na to ze to zupelny amator!!! po co ma sobe komplikacje robic?? jakies zmiany kółek..... co do trzesawki to nowsze KTM juz duzo lepsze!!! to nie stara 600 czy 620 z czyms co udawało wałek równoważący:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy!

 

Bardzo dziekuje za cenne odpowiedzi.

Pytanie kieruje do "reminator'a", ktory sugeruje zeby ruszyc dupe. Jest to oczywiste, ze juz to zrobilem. Ale wskaz miejsce np. w Warszawie lub innym miescie (chociaz watpie) w ktorym moge sprawdzic oba te motocykle? Obawiam sie, ze sie nie uda. To po pierwsze, po drugie w moim pytaniu pytam o ocene ludzi, ktorzy maja wiedze praktyczna a nie teoretyczna. Nawet jesli wezme kazdy z nich na 3-4 godziny do testowania nie jestem w stanie ocenic ich walorow tym bardziej, ze na co dzien nie jezdze motocyklem.

 

Dzieki.

 

to proste szukasz ofert sprzedaży używanego sprzętu jedziesz i testujesz na pewno za drobna oplata pozwola ci potestowac w koncu chcesz wydac "troszke" wiecej niz 20 tys. zł wiec dla mnie nie byloby problemu zeby wyjechac nawet za granice ... a opinie ludzi mozesz sobie wsadzic ... nie dla tego ze nie maja pojecia o czym pisza ale nie moga wiedziec co bedzie tobie lezalo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...