Skocz do zawartości

jaki silikon do silników?


kwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No w castoramie śruby droższych chyba w okolicy nie ma :P

Śrubres lub Unimet na przyszłość.

Klasa 8.8 wystarczy, sylikon k2 jest deko upierdliwy już kup "wiktora" poświęć grosza.

Nie wiem skąd ty jesteś ale jak w stolicy lotnictwa polskiego ty nie możesz kupić odpowiednich materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim momentem kręci ten Twój klucz ?

 

Jakby Ci to powiedzieć .......jesteś w błędzie

 

 

EDIT : widzę,że internet jest w Twoim zadupiu i listonosz też pewnie jeździ,więc proponuję zamówić w sklepie internetowym motocyklowym

Klucz 10-210 Nm, a za odpowiedzi typu: szczerze "jesteś w błędzie" dziękuję bardzo-obejdzie się bez nich, jeśli nie ma uzasadnienia dla własnej tezy. Nie jesteśmy w przedszkolu gdzie Pani mówi, że słońce jest żółte a jedno z dzieci odpowiada- "jesteś w błędzie". Skoro jestem w błędzie to napisz dlaczego i podaj konkretne argumenty i wtedy będzie miało to sens. Pierwszy dzień piszę na tym forum i już zaczynam się wkurw*** bo jest jak wszędzie indziej. Każdy wie wszystko najlepiej bez poparcia swoich twierdzeń żadnymi, sensownymi argumentami. Nie chcę nikogo wkurzać, wpieniać czy działać komoś na nerwy, ale serio ludzie uzasadniajcie swoje wypowiedzi poprzez argumenty, które POMOGĄ innym a nie ich wkurw** i niczego nowego/konkretnego nie wniosą:) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w castoramie śruby droższych chyba w okolicy nie ma :P

Śrubres lub Unimet na przyszłość.

Klasa 8.8 wystarczy, sylikon k2 jest deko upierdliwy już kup "wiktora" poświęć grosza.

Nie wiem skąd ty jesteś ale jak w stolicy lotnictwa polskiego ty nie możesz kupić odpowiednich materiałów.

Kupiłem ten silikon bo nie było żadnego inngo(był zwykły i ten do 1200C). Nie będę zamawiał dwóch śrubek przez allegro/internet no co Ty? :). A do Rzeszowa 100km w 1 stronę, też nie będę się ruszał bo dojazd+śruby wyjdą mnie ponad 60zł:D Poza tym temat śrub jest zamknięty. Dzięki za pomoc w nim, szczególnie użytkownikowi:

baba_zanetti

 

POZDRO!

 

No to ten klucz się nie nadaje. Nie zmierzy precyzyjnie tej wartości....

Przecież przed kiloma minutam koleszko mi pisał aby zakręcić je maksymalnie do 12Nm, więc dlaczego się nie będize nadawał? Jaki będzie dobry? Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy taki klucz działa najprecyzyjniej od 1/4 do 3/4 zakresu, poza nim staje się mniej precyzyjny zwłaszcza ostrożnie trzeba postępować z ta dolna wartością. Do takich momentów używamy klucza w zakresie ok 5 do 25 Nm

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK JanuszK30, dzięki za info. Dzwoniłem do sąsiada-ma rózne klucze dynamometryczne więc problemu z tym nie będzie. Mam do Ciebie inne pytanie(o ile orientujesz się w temacie). Pod dekiel rozrusznika można nałożyć sam silikon(który ponoć zastępuje uszczelkę)? Pytam bo ktoś mi pisał, że pod ten właśnie dekiel należy nakładać i uszczelkę i silikon. Z tego powodu jestem w punkcie wyjścia bo kupiłem silikon po to aby nie kupować uszczelki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK JanuszK30, dzięki za info. Dzwoniłem do sąsiada-ma rózne klucze dynamometryczne więc problemu z tym nie będzie. Mam do Ciebie inne pytanie(o ile orientujesz się w temacie). Pod dekiel rozrusznika można nałożyć sam silikon(który ponoć zastępuje uszczelkę)? Pytam bo ktoś mi pisał, że pod ten właśnie dekiel należy nakładać i uszczelkę i silikon. Z tego powodu jestem w punkcie wyjścia bo kupiłem silikon po to aby nie kupować uszczelki... :)

O uszczelkach było tutaj.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/36101-sylikon-czy-uszczelki-hond-xl-600/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!!! WIelkie dzięki za "pomocną" odpowiedź. Tak trzymaj!

 

 

 

Spoko, nie ma sprawy. Pewnie byłbym bardziej pomocny gdyby problem był prawdziwy a nie wyimaginowany. A to wszystko nie kwestia tego gdzie mieszkasz tylko tego że szkoda Ci wydać więcej niż 5zł w Castoramie. Ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze. Jak będziesz chciał sprzedać moto to uwierz że zamówisz tą śrubkę na allegro, a jak nie będzie to i u dilera :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spoko, nie ma sprawy. Pewnie byłbym bardziej pomocny gdyby problem był prawdziwy a nie wyimaginowany. A to wszystko nie kwestia tego gdzie mieszkasz tylko tego że szkoda Ci wydać więcej niż 5zł w Castoramie. Ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze. Jak będziesz chciał sprzedać moto to uwierz że zamówisz tą śrubkę na allegro, a jak nie będzie to i u dilera :).

Motor jest z 2006roku i jest wart ok.10000zł Robię go w ten sposób ponieważ chcę na nim nauczyć się dobrze jeźdźić. Jedno kółko(przednie/tylne), palenie gumy, itp... Wliczam w to ślizgi i wywrotki i dlatego robię to po taniości. Po tym sezonie zamierzam sprzedać go w całości lub na części, jeżeli zaliczę upadek, bądź sprzedam go na szrot:) I z tego względu nie inwestuje w ten motor. Nie jestem św. Mikołajem aby obcym zapewniać dobre części. I wiem doskonale, że zawsze trafi się typ, który "łyknie" taki motor pomimo tych "defektów" w postaci silikonu zamiast uszczelki cz innych końcówek dwóch z pięciu śrub. Także nie mów mi o sprzedaż(zwłaszcza mojego motoru) skoro nie masz o tym pojęcia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor jest z 2006roku i jest wart ok.10000zł Robię go w ten sposób ponieważ chcę na nim nauczyć się dobrze jeźdźić. Jedno kółko(przednie/tylne), palenie gumy, itp... Wliczam w to ślizgi i wywrotki i dlatego robię to po taniości. Po tym sezonie zamierzam sprzedać go w całości lub na części, jeżeli zaliczę upadek, bądź sprzedam go na szrot:) I z tego względu nie inwestuje w ten motor. Nie jestem św. Mikołajem aby obcym zapewniać dobre części. I wiem doskonale, że zawsze trafi się typ, który "łyknie" taki motor pomimo tych "defektów" w postaci silikonu zamiast uszczelki cz innych końcówek dwóch z pięciu śrub. Także nie mów mi o sprzedaż(zwłaszcza mojego motoru) skoro nie masz o tym pojęcia,

:blink:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spoko, nie ma sprawy. Pewnie byłbym bardziej pomocny gdyby problem był prawdziwy a nie wyimaginowany. A to wszystko nie kwestia tego gdzie mieszkasz tylko tego że szkoda Ci wydać więcej niż 5zł w Castoramie. Ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze. Jak będziesz chciał sprzedać moto to uwierz że zamówisz tą śrubkę na allegro, a jak nie będzie to i u dilera :).

Jestes tu moderatorem i piszesz takie bzdury wstyd!!! Nierozumiem po co ladowac kase skoro nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, serwisu też nie trzeba robić dopóki moto odpala i jeździ, co nie? :)

 

 

Bartman, to złe moto sobie wybrałeś do takich zabaw, ramy pękają. Ale mimo wszystko nie rozumiem, stać Cię na zezłomowanie 10 tys. zł. a żałujesz parę dych na uszczelkę.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...