Skocz do zawartości

POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam prosbe do osoby posiadajacej konto na ebay.de i kumajcacej troszke jezyk niemiecki.

Mianowicie poszukuje osoby ktora bylaby sklonna wystawic mi motocykl na tymze portalu.

Oczywiscie pieniadze (koszt wystawienia) wysle na konto.

Prosze was BARDZO MOCNO o pomoc.To dla mnie sprawa zycia i smierci.

Przyczyne sprzedazy motocykla w taki sposob podam na gg kiedy juz ktos zdecyduje sie mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac zalogowany na eBay.pl mozesz tez wystawiac aukcje na calym swiecie.

Ale nie zapomnij ze zeby ktos kupil ten moto np. w niemczech to musialaby byc bardzo niska cena,bo do ceny zakupu dojdzie jeszcze;

podatek celny - 10% wartosci

Mehrwertsteuer (u was VAT) - 16% wartosci (od nowego roku 19%)

i ewentualne koszty transportu z Polski do Niemiec.

Jak to wszystko z grubsza policzyc to 500 euro nie wystarczy.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatek celny - 10% wartosci

Mehrwertsteuer (u was VAT) - 16% wartosci (od nowego roku 19%)

Adam, od paru lat Polska już też jest w Unii!

Jeśli motocykl zarejestrowany w dowolnym unijnym kraju, to jaki podatek celny?

A VAT (Mwst) to przy zakupie od osoby fizycznej też chyba nie wchodzi w grę?

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motocykl zarejestrowany w dowolnym unijnym kraju, to jaki podatek celny?

A VAT (Mwst) to przy zakupie od osoby fizycznej też chyba nie wchodzi w grę?

 

Nie wchodzi. Jeśli sprowadzając moto z Niemiec nie płaci się podatku (a się nie płaci), to i w drugą stronę też nie.

Co do niemieckiego, mogę Ci pomóc.

Pozdrawiam

 

Tak nie mam konta na ebay.

 

No to sobie załóż. Jeśli dziś się zarejestrujesz na polskich stronach ebay'a, to w ciągu kilku dni otrzymasz pocztą hasło i po krzyku. Mając konto polskie możesz kupować za granicą. Nie wiem jak jest z wystawieniem, ale na 99,99% możesz wystawić. Widziałem na niemieckich aukcjach wystawiających ze Stanów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taak zapomnialem ze Polska jest (niby) w Unii.

Chociaz dla mnie w Unii jest ten kto placi Euro a nie zlotowkami :icon_mrgreen:

Fakt, w tym przypadku clo odpada.Jezeli motocykl zmienia wlasciciela od privat do privat to MwSt. (VAT) tez sie nie nalezy.

Sorry, cos pokrecilem ostatnio, ale @MarianKa juz to wyjasnil.

 

 

 

 

Adam

Edytowane przez SirAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Szwecja, Dania i Wielka Brytania do Unii nie należą?! A to ciekawe!

 

Vatu i cła się nie płaci od pojazdów używanych, czyli takich które przejechały ponad 6000 km lub od momentu ich dopuszczenia do użytkowania minęło więcej niż 6 m-cy

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatu i cła się nie płaci od pojazdów używanych,

 

Nie wiem jak w Polsce,

ale jak kupujesz jakis pojazd (uzywany) w Niemczech od handlarza, to placisz VAT (cla oczywiscie nie)

Przy zakupie od prywatnej osoby podatkow sie nie placi.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatu i cła się nie płaci od pojazdów używanych, czyli takich które przejechały ponad 6000 km lub od momentu ich dopuszczenia do użytkowania minęło więcej niż 6 m-cy

Co do VAT-u to sprawa jasna, szczególnie jak się kupuje od osoby prywatnej. Ale z tym cłem rzeczywiście jest tak, że za motocykl młodszy niż 6 m-cy musisz je zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z VATem tak kolorowo nie jest, bo gdy kupujesz pojazd nowy czyli taki który ma przejechane mniej niż 6000 km lub od rejestracji upłynęło mniej niż 6 m-cy to w Polsce będziesz musiał zapłacić VAT i teraz ogromną różnicę robi czy kupujesz od osoby prywatnej czy od handlarza.

 

Gdy od osoby prywatnej to naliczą Ci VAT do kwoty z umowy i koniec, a jak kupujesz od handlarza to powinieneś kupić bez VAT i zapłacisz go w Polsce od kwoty netto z zagranicy, co nieco podwyższa koszt, bo u nas zwykle jest stawka VAT jest wyższa. Dlatego lepiej kupić pojazd z przebiegiem 6001 km z dowodem rejestracji ponad 6 m-cy, bo u nas się dopłaci, a tak nie robi Ci różnicy czy kupujesz od handlarza, czy od osoby prywatnej.

 

Cło - wewnątrz UE takie pojęcie nie wystepuje, więc nie płacisz i nie zaprzątasz sobie głowy głupotami.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prosbe do osoby posiadajacej konto na ebay.de i kumajcacej troszke jezyk niemiecki.

Mianowicie poszukuje osoby ktora bylaby sklonna wystawic mi motocykl na tymze portalu.

Oczywiscie pieniadze (koszt wystawienia) wysle na konto.

Prosze was BARDZO MOCNO o pomoc.To dla mnie sprawa zycia i smierci.

Przyczyne sprzedazy motocykla w taki sposob podam na gg kiedy juz ktos zdecyduje sie mi pomoc.

 

Widzisz jest maly problemik. Wstawiajac cokolwiek do niemieckiego Ebay a

podlegasz automatycznie pod niemieckie prawo handlowe i nietylko. W przypadku dgy ktokolwiek zechce Ci pomoc ponosi za Ciebie pelna odpowiedzialnosc finansowa. Mowiac prosciej jezali cokolwiek nie wyjdzie z transakcja, to osoba ktora wstawila towar na siebie w wypadku niewywiazaniu sie z umowy moze zostac zobowiazana do zaplacenia odszkodowania rownowartej sumie zlicytowanej + koszta adwokata ktore moga jeszcze do tego dojsc. Sprawa jest wiec powazna. Zaloz sam sobie konto i duzo szczescia. Niedziw sie ze nikt Ci w tej sprawie nie pomogl, sam chyba rozumiesz

 

Pozdrowienia

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No właśnie z VATem tak kolorowo nie jest, bo gdy kupujesz pojazd nowy czyli taki który ma przejechane mniej niż 6000 km lub od rejestracji upłynęło mniej niż 6 m-cy to w Polsce będziesz musiał zapłacić VAT...

 

Gdy od osoby prywatnej to naliczą Ci VAT do kwoty z umowy i koniec,...

...Dlatego lepiej kupić pojazd z przebiegiem 6001 km z dowodem rejestracji ponad 6 m-cy, bo u nas się dopłaci, a tak nie robi Ci różnicy czy kupujesz od handlarza, czy od osoby prywatnej.

 

 

 

Witam

Czy wie ktoś czy uda się obejść ten VAT? Sprowadziłem "nowe" moto z Niemiec od prywatnego właściciela. Moto ma co prawda okres od pierwszej rejestracji ponad 6 miesięcy lecz ma przejechane tylko 417 km.

Zgodnie z powyższym pojazd uchodzi za nowy i muszę zapłacić VAT w wysokości 22% od kwoty zakupu z umowy.

Umowa z Niemcem jest wpisany przebieg rzeczywisty czyli wspomniane 417 km.

pytanie: czy jest jakaś szansa jak zmienię w umowie (tylko w mojej) stan licznika np. z 417 na 6417 km i przekręcę licznik na te 6417km to uda sie złożyć w urzędzie tylko VAT24 (czyli wniosek o zwolnienie z opłaty VAT).

Czy ktoś to sprawdza? czy to się może wydać?

A może wystarczy tylko zmienić stan licznika na umowie a licznik zostawić bez zmian?

Pozdrawiam

Edytowane przez Sloma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...